Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
1 MİLYAR 455 MİLYON TL’LİK PROJE

Bartın’dan Kurucaşile ilçesine kadar ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak olan T-1 Tüneli (Çakraz-Avara), T-2 Tüneli (Cumayanı), T-3 Tüneli (Dizlermezeci-Meydan) ve bu tünellerle birlikte inşa edilen viyadük, köprü ve kavşakların açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; “Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu projemizin sadece açılışını gerçekleştirdiğimiz Çakraz-Karaman Köyü kesiminin bedeli 1 milyar 455 milyon lira.” Dedi.

Okunma: 143

16.07.2021 16:10

Facebook'ta Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videokonferansla katılım sağladığı açılış törenine katılım sağlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu projesinin açılışı yapılan Çakraz-Karaman Köyü kesiminin maliyetinin 1 milyar 455 milyon lira olduğunu ifade etti.

 

90 kilometrelik yolu yeniden projelendirdik

Bakan Karaismailoğlu konuşmasında, “Ülkemizin dört bir köşesinde bütünsel kalkınma hedefi doğrultusunda hayata geçirdiğimiz ulaşım ve iletişim yatırımlarımızdan bir tanesi olan  Bartın-Amasra Kurucaşile-Cide Yolumuzun, Çarkaz-Karaman kesiminin açılışlarına teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunuyor, sizleri saygıyla selamlıyorum. İnsan, yük ve veri ulaştırmada ortaya koyduğunuz vizyon doğrultusunda dev adımlar atıyor; yaptığımız her işi ülkemizin âli menfaatlerini ve gelecek hedeflerimizi desteklemek için hayata geçiriyoruz. Batı Karadeniz’in cennet köşelerinden; Zonguldak ve Bartın’ı  Amasra’ya Kurucaşile ve Cide’ye bağlayan 90 kilometrelik mevcut yolu, 75 kilometre uzunluğunda yeniden projelendirdik. Söz konusu yolun, Çakraz-Karaman Köyü arasında kalan 11,8 kilometrelik kesimini bölünmüş yol standardında bugün hizmete açıyoruz.” Dedi.

Rahat ve emniyetli hâle getirdik

Yeni yolun ulaşımı çok daha emniyetli hale getirdiğinin altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Bu şekilde, güzergâhın 37,6 kilometrelik kesimi bölünmüş yol olarak 4,5 kilometrelik Amasra tüneli bağlantısı da tek yol standardında tamamlanmış oldu.  11.8 km ilk yolumuzun 5 km si çift tüp tünel olarak yapılmıştır. Ayrıca, 267 metre viyadük , 320 metrelik 6 adet çift köprü ve Bunlara ek olarak 4 adet de kavşak tamamladık. Dağlık ve zor coğrafi şartlardaki yollarımızı, tünel ve viyadüklerle, çok daha geniş, rahat ve emniyetli hâle getirdik.  Bu yol projemizle; 14.9 km olan yol güzergâhı 11.8 km’ye düşürerek 3,1 kilometre kısalttık. Seyahat süresini de 15 dakika kısalttık.” Dedi.

Bedeli 1 milyar 455 milyon lira

Bakan Karaismailoğlu konuşmasının devamında ise, “Ölünmüş yol yapım çalışmalarına devam ettiğimiz Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu’nun tamamının hizmete girmesiyle de yol mesafesi 15 kilometre kısalmış olacak. Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu projemizin sadece açılışını gerçekleştirdiğimiz Çakraz-Karaman Köyü kesiminin bedeli 1 milyar 455 milyon liradır. Türkiye, ulaştırma ve haberleşme alanında yatırımlarına var gücüyle devam edecek. Sanayicimiz, ihracatçımız, çiftçimiz, turizmcimiz için uzakları yakın eden projelerimizi birbiri ardına hayata geçireceğiz. Sözlerimi bitirirken, huzurlarınızda projemizde emeği geçen tüm mühendis, teknisyen ve işçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Türkiye’nin dört bir yanında attığımız her adımda liderliğiniz ve desteğinizle her daim yanımızda olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum. Zonguldak Bartın Amasra Kurucaşile-Cide Yolumuzun, ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Törene videokonferansla bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından Bakan Karaismailoğlu beraberinde Bartın Valisi Sinan Güner, Çankırı Valisi Avni Çakır, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve Hakkı Köylü, Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Kastamonu Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ve yüklenici firma olan Çelikler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik’le birlikte kurdele kesiminde bulundu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00309
0.003672021-09-25 16:21:26