Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
10 YAŞINDAKİ KIZA SAPIKLIK İÇEREN MESAJLAR GÖNDERDİ!

10 YAŞINDAKİ KIZA SAPIKLIK İÇEREN MESAJLAR GÖNDERDİ!

Okunma: 405

08.02.2019 14:51

Facebook'ta Paylaş

10 yaşındaki kızının kendi kullanmış olduğu bilgisayarından sosyal medya (Facebook) hesabı açtığını, kızının sosyal medya hesabı açtıktan sonra psikolojisinin değiştiğini sezinlediklerini fark eden baba eşiyle birlikte kızının bilgisayarını kontrol etti.

 

Bu sırada kızlarının S.U isimli şahıstan gelen Arkadaşlık isteğini kabul ettiğini gören anne baba S.U.’nun 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar ve görüntüler gönderdiğini fark ettiler.

 

 S.U.’nun babası Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne gelerek Asayiş Şube Müdürlüğüne şikayette bulundu.

 

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda S.U.’nun Bartın ilinde bir beldede çiftçilikle uğraştı tespit edildi.

 

Polis ekiplerince yakalanan S.U. küçük yaştaki kız çocuklarına ilgisinin olduğunu  ve sosyal medya hesaplarından bu çocuklara mesaj attığını belirtti.

 

Bu konuda  rahatsızlığı  ve saplantısı olduğunu söyleyen  S.U.’nun kullandığı sosyal medya hesabı incelendiğinde Ankara ve Muğla illerinde yaşayan 13 ve 15 yaşlarındaki kız çocuklarına da aynı şekilde cinsel içerikli mesajlar attığı tespit edildi.

 

Emniyetteki işlemlerinin ardından Adli Makamlara çıkarılan şüpheli küçük yaşta çocuklara cinsel saldırı suçundan tutuklandı.

 

https://www.facebook.com/abamedyagrup/videos/1194506847367419/

Diğer yandan Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli Sosyolog Ayşegül Çarşanba,  aileleri sosyal medya konusunda uyardı.

 

Teknolojinin gelişmesi ile çocuklara yönelik siber zorbalığın arttığına dikkat çekerek , “Genellikle ailede eksiklik yaşayan çocuklar başta olmak üzere, çocuklar yabancılarla diyaloğa girebilmekte. Aileler çocuklarının sosyal medya hesaplarını kontrol etmeli ve bu tür durumla karşılaşmaları halinde gerekli mercilere başvurmalıdır” dedi. 

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14929
0.149812019-09-23 11:04:42