Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
15 MİLYON TL’Yİ DE VERECEĞİZ

Saadet Partisinden Cumhurbaşkanı Adaylığı açıklaması...

Okunma: 4159

17.01.2018 15:51

saadet partisi, cumhurbaşkanı adayı, il kongresi, saadet cumhurbaşkanı aday, saadet partisi aday, il kongresi, bartın, kongre
Facebook'ta Paylaş

“Genel Başkanımızı dinlemelerini ve daha sonra kararlarını vermelerini istiyoruz”

 

SAADET PARTİSİNDEN BARTIN HALKINA KONGRE DAVETİ

 

Saadet Partisi Bartın 6. Olağan İl Kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun da katılımıyla 20 Ocak Cumartesi akşamı Bartın Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Kongre öncesi tüm Bartın halkına çağrıda bulunan İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Buradan tüm halkımıza sesleniyoruz. Vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun en azından kongremize gelerek Genel Başkanımızı dinlemelerini ve daha sonra kararlarını vermelerini istiyoruz.” dedi.

Saadet Partisi Bartın teşkilatı 20 Ocak Cumartesi Akşamı Bartın Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan Bartın 6. Olağan İl Kongresi için hazırlıkların sürdürüyor. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun da katılım sağlayacağı kongre öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay tüm Bartın halkını kongreye davet ederek önemli mesajlar verdi.

 

İl Başkanı Yurtbay’ın yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu ve partililerin katıldığı basın toplantısını çok sayıda basın mensubu takip etti.

 

Büyük bir medya ambargosu var

 

İl Başkanı Yurtbay 20 Ocak Cumartesi Akşamı Saadet Partisi 6. Olağan İl Kongresini gerçekleştireceklerini ve Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun da kongreye katılım sağlayacağını kaydettiği konuşmasında, “Buradan tüm halkımıza sesleniyoruz. Vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun en azından kongremize gelerek Genel Başkanımızı dinlemelerini ve daha sonra kararlarını vermelerini istiyoruz. Genel Başkanımız bugüne kadar tüm devlet kademelerinin ve planlama teşkilatlarında yer almış, tecrübeli, birikime sahip, uzun dönem Sivas Belediye Başkanlığı yapan bir büyüğümüz. Her kesimden gelip onu dinleyen insanların daha sonra ona hak verdiği bir liderdir. Şuanda ülkemizde Saadet Partisi üzerine büyük bir medya ambargosu var. Saadet Partisini yok görmek istiyorlar. Ama Allah’ın izniyle biz dimdik ayaktayız.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız

 

Yurtbay açıklamalarının devamında Saadet Partisi’nin Türkiye’nin her noktasında teşkilatlara sahip olduğuna vurgu yaparak, “İlimizde her hafta sonu haftalık yürütme kurulu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Aynı şekilde beldelerimizde ve ilçelerimizdeki teşkilatlarımızda haftalık yürütme toplantılarını gerçekleştiriyorlar. Ülkemizin her noktasında teşkilatımız var. Her ne kadar bunu görmeseler de Saadet Partisi dimdik ayaktadır. Bugün konuşulan ise Saadet Partisi’nin 2019’daki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı çıkarıp çıkarmayacağı ya da hangi partiye bu konuda destek vereceğidir. Buradan şunu söylemek istiyorum. Saadet Partisi 2019’daki hiçbir partinin cumhurbaşkanı adayına destek olmayacaktır. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız ve cumhurbaşkanlığını kazanacağız. Biz bu inançla çalışıyoruz. Her ne kadar önümüze engel koysalar da bu inançla yola düşeceğiz.” diye konuştu.

 

15 milyon TL’yi de vereceğiz

 

Her şart ve koşul altında aday göstererek cumhurbaşkanlığı seçimlerine gireceklerinin altını çizen Yurtbay, “Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ilk başta Türkiye Büyük Millet Meclisinde olmayan partilerin 100 bin imza karşılığında cumhurbaşkanı adayı çıkarabileceğini söylemişlerdi. Biz de bunun karşısında tamam diyerek 100 bin değil 300 bin imzayla adayımızı çıkaracağımızı söyledik. Hemen bunun akabinde 100 bin imzanın noterden olacağını söylediler. Böyle bir şey var mı? Ülkemizde seçimler Yüksek Seçim Kurulu gerçekleştirir. Böyle bir şey varsa o zaman seçim zamanı tüm sandıkların başına noter gitsin, seçimleri de Yüksek Seçim Kurulu yerine noter yapsın. 100 bin imzanın noterden verildiği ve her imza başına notere 150 TL verildiğini düşünürsek bunun toplamda ne kadar yapacağını bir düşünün. Ben söyleyeyim 15 milyon. Eski parayla 15 trilyon gibi bir para yapıyor. Eğer bu konuda diretmeye devam ederlerse biz bu 15 milyon TL’yi de vereceğiz ve hatta 100 bin imza değil daha fazlasını dahi bularak cumhurbaşkanı adayımızı da çıkaracağız. Kimseye yamanmayacağız, kimseye yanaşmayacağız.” dedi.

 

Kongremize davet ediyorum

 

Yurtbay konuşmasının son bölümünde ise Bartın halkına kongre davet çağrısını tekrar ederek, “Bir kez daha buradan hangi görüşte olursa olsun tüm vatandaşlarımızı kongremize davet ediyorum. Gelin bir Genel Başkanımızı dinleyin. Aklınıza takılan şeyler varsa sorun ve daha sonra kararınızı verin.” diye konuştu.

 

Bartın TV

 

Etiketler: saadet partisi, cumhurbaşkanı adayı, il kongresi, saadet cumhurbaşkanı aday, saadet partisi aday, il kongresi, bartın, kongre
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05715
0.057532020-06-03 17:15:31