Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
150 KİŞİLİK DEV KADRODAN MUHTEŞEM GECE

...

Okunma: 3421

03.04.2017 16:22

halk dansları şöleni, bartın, bartın belediyesi, halk oyunları,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda düzenlenen 3.Halk Dansları Şöleni yoğun ilgi gördü. Çeşitli yörelerin halk danslarının sergilendiği şölende 150 dansçı, yerel sanatçı ve müzisyen sahne aldı.

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenerek geleneksel hale getirilen Halk Dansları Şöleninin bu yıl 3.’sü düzenlendi.

 

Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatıyla kurulan; ilkokul, ortaokul, lise ve Üniversite öğrencileri ile vatandaşların oluşturduğu halk dansları topluluğunun performanslarının sergilendiği şölen yoğun ilgi gördü. Adıyaman yöresi, Trabzon yöresi, Bartın yöresi kız erkek oyunları, Kafkas yöresi ve potpuri ekibiyle dört farklı kategoride gösterilerini sahneleyen dansçıların yanı sıra, Bartın Belediyesi tarafından yeni kurulan mehteran takımı da boy gösterdi. 

 

Yerel sanatçılar ve müzisyenlerin de katkı sağladığı şölende konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, düzenlenen geceye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Akın, “Bartın Belediyesi olarak halkımız ile birebir temas halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleneklerimize göre hareket ediyor, kültürümüzü yaşatmak adına çalışmalar yapıyoruz. Halk Dansları topluluğumuz ile hem yerel, hem de ülkemizin birbirinden güzel yörelerine ait halk danslarımızı çeşitli platformlarda sergilenmesini vatandaşlarımız ile birlikte sağlıyoruz. Bu kültürümüzün tanıtımını, davetli olarak yurt dışında da festivallere katılarak tanıtımını sağlıyoruz. Bu işi dansçı kardeşlerimiz ile birlikte yapıyor, halk dansları kültürümüze sahip çıkıyoruz. Bu gece, düzenlenen bu etkinliğimize yoğun ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ayakta kalan ve etkinliği ayakta izleyen vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Artık Bartın Belediyemizin etkinlikleri salonlara sığmıyor. Daha büyük alanlarda, daha farklı ve güzel etkinliklerle tekrar buluşacağız. Etkinliğin düzenlenmesinde büyük emek veren Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeline, dansçılarımıza, yerel sanatçılarımıza, müzisyenlerimize ve İl Kültür Müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Etiketler: halk dansları şöleni, bartın, bartın belediyesi, halk oyunları,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.33443
3.343712020-06-06 13:25:36