Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
20 BİN ÖĞRENCİ RAKAMINA 2 YIL KALDI

...

Okunma: 4829

06.10.2016 17:41

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi 2016-2017 akademik eğitim-öğretim yılının açılışını düzenlediği törenle gerçekleştirdi. Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsündeki törende konuşan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesi’nin hedeflediği 20 bin öğrenci rakamına 2018-2019 akademik yılında ulaşacağını söyledi.

 

Bartın Üniversitesi 2016-2017 akademik eğitim-öğretim yılının açılışını dün düzenlediği törenle gerçekleştirdi. 

 

2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesi’nin tanıtım filminin gösterimiyle başlayan törende konuşan  Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesi’nin hedeflediği 20 bin öğrenci rakamına 2018-2019 akademik yılında ulaşacağını söyledi.

 

Şanlı ve destansı yeni bir örnek

 

Rektörü Kaplan konuşmasına 15 Temmuz darbe girişiminde şehitlik mertebesine erişen şehitlere Allahtan rahmet ve acılı yakınlarına başsağlığı dileyip gazilere de  acil şifalar temenni ederek başladığı konuşmasında “15 Temmuzda, FETÖ terör örgütüyle, devlet ve milletimizi bölüp parçalamayı hedef almış uluslararası bir proje olan bir darbe teşebbüsü devreye sokuldu. Bölgesinin giderek parlayan bir yıldızı hâline gelen ve dünyada söz sahibi olmaya başlayan devletimize, daha önce çeşitli entrika ve sinsi tuzaklarla diz çöktürmeyi planlayan güçler; bu defa içimizdeki hainler aracılığı ile yeni ve kanlı bir oyun sahneye koydular.  Allaha şükürler olsun ki, asil milletimiz; Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bu kanlı oyunu sahneye koyanların hâlâ şaşırmaya devam ettikleri ve bir türlü anlayamadıkları ve belki de hiçbir zaman anlayamayacakları yüksek basireti, imanı, fedakârlığı ve kahramanlığı ile gözü dönmüş canilerin bu kanlı darbe girişimini bir gecede yerle bir etti. Şehadet bilinci ve gazilik ruhunun milletimizin bütün fertlerinde hâlâ dipdiri olarak yaşamakta olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Bu bilinç ve inançla;  kendisini ezmeye gelen tankların önüne bedenlerini siper etti. Üzerlerine yağmur gibi yağdırılan kurşunlara yiğitçe direndi. Vatanın bağımsızlığı söz konusu olduğunda neler yapabileceğinin şanlı ve destansı yeni bir örneğini verdi. Tarihine, geçmişine ve geleceğine sahip çıktı. Bu şanlı direnişimizin kahraman şehit ve gazilerini, milletimizin; genç, yaşlı, kadın erkek kahraman bütün evlatlarını, en kalbi duygu, muhabbet ve saygılarımla selamlıyorum. Şehitlerimize tekrar Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar, hayırlı ve uzun ömür diliyorum.” dedi.

 

Kararlı bir yönetim kadrosu

 

Kanlı darbe teşebbüsünün, milli harp unsurlarının ne denli hayatî bir önem taşıdığını bir kez daha gösterdiğini kaydettiği konuşmasında, “Bu hususta, devletimizin son yıllarda ciddi yatırımlarla büyük gelişmeler gerçekleştirdiğini, esasen ülkemiz üzerine oynanan kirli oyunların temelinde bu gelişmelerden duyulan rahatsızlığın yattığını milletçe çok iyi biliyoruz. Şunu da çok iyi biliyoruz ki, artık bu gidişi durdurmak veya tersine çevirmek de bundan sonra inşallah mümkün olamayacaktır. Çünkü milletimiz, köklü bir kültür ve medeniyet dünyasının varisi olma bilinci, engin devlet tecrübesi ve birikiminin gücüyle çağdaş dünyadaki rolünü oynamaya başlamıştır. Artık kendisine gündem belirlenen ya da dayatılan bir Türkiye değil; kendi tezlerini evrensel hukuk normlarına göre cesurca bütün dünyaya haykıran yeni bir Türkiye vardır. Devletimizin uluslararası arenada dile getirdiği hususlar sadece kendisi ile de sınırlı değildir. Yeryüzünde hakkı, adaleti tesis etme ve insanca yaşama adına söylenmesi gereken her şeyi söyleyen, mazlumların sesi ve Allah’ın yardımıyla güvencesi olan bir Türkiye ve kararlı bir yönetim kadrosu vardır.” Diye konuştu.

 

Üniversitemizin başarısı açıkça görülmekte

 

Rektör Kaplan konuşmasının devamında, “Bartın Üniversitesi’nin kuruluşunun üzerinden sekiz yıl gibi çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen; bilimsel yayın ve faaliyetleri, bölge kalkınmasına bilimsel desteği, sosyal ve kültürel etkinlikleri, öğrencilerinin eğitim kalitesi bakımından üniversitemiz; bilim ve kültür çevrelerinde dikkatle izlenen bir üniversite olmuştur. Yurt içi ve yurt dışındaki derecelendirme kuruluşlarının değerlendirmelerinde de üniversitemizin başarısı açıkça görülmektedir. Zaman zaman kamuoyuyla da paylaştığımız için bunların ayrıntılarına girmek istemiyorum.” Dedi.

 

2018-2019 akademik yılında sayı 20 bin olacak

 

Bu öğretim yılında öğrenci sayısının 15 bini bulduğuna dikkat çeken Rektör Kaplan, “2008 yılında göreve başladığımızda; üniversitemizin nihaî öğrenci sayısının 20 bin olacağını beyan etmiştim. Önümüzdeki iki yıl sonunda, yani 2018-2019 akademik yılında bu sayıya ulaşmış olacağız. Ama bununla birlikte, üniversitenin yalnızca öğrenci sayısından ibaret olmadığının bilincinde olduğumuzu da özellikle ifade etmek isterim. Üniversitemizin “üniversite” kimliğini geliştirip güçlendirmek için, bütün bileşenlerini özenle dikkate alan bir anlayışla, yoğun olarak çabalarımız devam edecektir. Kutlubey Kampüsümüzde; daha önce öğretime başlayan Mühendislik Fakültemize ek olarak, Edebiyat ve Fen Fakültelerimiz Güz döneminde öğretime başlamıştır. Bahar yarı yılında da, Eğitim ve İslami İlimler Fakültelerimiz ile Şehit Ömer Halisdemir Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz yeni kampüsümüz ve binalarımıza  taşınmış olacaktır.” Şeklinde konuştu.

 

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor

 

Kaplan konuşmasının son bölümünde ise yeni akademik yılın başarılı geçmesini, üniversite camiasına şehre ve bölgeye hayırlı olmasını dileyip, “Öğrencilerimiz ve üniversite personelimize huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir gelecek temenni ediyorum. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Ama iftihar edilecek ve her millete nasip olmayan yüksek bir meziyettir ki, milletimiz; böylesi zor süreçlerde nasıl bir millet olduğumuzu; eşine az rastlanır bir cesaret, iman ve kahramanlıkla bütün dünyaya göstermiş; İlahi hitapla; “Kendilerine: 'Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın' dendiği zaman, 'Bizler sadece ıslah edicileriz'”  diyen fitneci, bozguncu ve hainlerin hesaplarını altüst etmiştir. Böyle bir milletin evladı olmakla, asil ve kahraman milletimle iftihar ediyor, milletimize, devletimize esenlik diliyorum.” Dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.39901
0.399372020-07-07 05:53:32