Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
2017 RAKAMLARI AÇIKLANDI

....

Okunma: 1983

26.01.2018 14:40

bartın, yangın, bartın belediyesi, bartın itfaiye, itfaiye, cankurtaran, inkumu
Facebook'ta Paylaş

Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için mesai saati gözetmeksizin görev yapan Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yoğun bir yılı geride bıraktı.

 

2017 yılında 129 yangın 34 sıkışmalı araç kazası 301 boğulma olayına müdahale eden Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ayrıca birçok kurum ve kuruluşuna yangın eğitimi konusunda eğitim semineri verdi.

 

129 Yangına Müdahale Edildi

 

            İtfaiye Müdürlüğü’nün 2017 gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Cemal Akın,”  İtfaiye Müdürlüğümüz başarılı bir yılı daha geride bıraktı. Ekiplerimiz 2017 yılında meydana gelen 129 yangın, 34 sıkışmalı araç kazası 5 intihar girişimi, 5 kedi kurtarma, 1 evde mahsur kalan kişi, 3 kilitli kalan konuta, 1 yılan yakalama, 1 ırmağa düşen kişi, 2 asansörde mahsur kalma olayına müdahale etti.

 

Eğitim Seminerleri Devam Etti

 

            Her yıl olduğu gibi 2017 yılında da İtfaiye Müdürlüğümüzce düzenlenen eğitim seminerlerimiz devam etti. Öğrencilerimiz ve talepte bulunan kurum ve kuruluşlar uygulamalı ve detaylı bir şekilde yangın eğitimi vererek tehlikelerden uzak durup, riskli bir ortamda nasıl davranması gerektiği konularında bilgilendirildiler. Bu çalışmamızın yanı sıra 264 işyerinin yangın yönünden tetkik ve kontrolleri yapıldı. Ayrıca İtfaiye Personelimiz ulusal ve yerel düzeyde, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikeli maddeler hizmet grubu planı, afet müdahale planı, kurtarma ekipleri eğitimine gönderildi. “ dedi.

 

299 Kişi Kurtarıldı

 

            Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İnkumu’ndaki boğulma olaylarının önlenmesi amacıyla İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan cankurtaran ekibi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.  Akın açıklamasında “ Bartın Belediyesi olarak İnkumu sahili yetki alanımız içerisinde 3 kilometrelik sahilimiz var.  Herhangi bir tehlikenin oluşmaması yada tehlike anında vatandaşlarımıza daha hızlı ve etkili şekilde ulaşmak ve kontrolü sağlamak için araç ve ekipman desteğimizi her sene biraz daha genişletiyoruz. 2017 yılında İtfaiye Müdürlüğü tarafından oluşturulan 7 tane donanımlı cankurtaran ekibimiz, 2 Zodyak, 1 Jet ski, 20 ayrı noktada ipli can simidi ile 301 boğulma olayına müdahale edildi ve 299 vatandaşımızın kurtarıldı. Ayrıca ışıklı tabela ile denize girilip girilmeyeceğinin bilgisini vererek vatandaşlarımızı bilgilendirdik.  Denizin dalgalı olduğu günlerde ise bütün hoparlörlerden bunun ilanlarını yapıldı.  Ayrıca İnkumu girişte çeken akıntının ne olduğunu anlatan panolar yerleştirerek ışıklı tabela ile denize girilip girilmeyeceğinin bilgisini vererek vatandaşlarımızı uyardık. “ dedi.

 

Etiketler: bartın, yangın, bartın belediyesi, bartın itfaiye, itfaiye, cankurtaran, inkumu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.45812
0.458572020-06-03 15:07:56