Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
22 AVCI SÜREK AVINA KATILDI

...

Okunma: 7075

14.11.2017 16:33

bartın, av, sürek avı, domuz avı, bartın avlanma, bartın haber, bartın tv, bartın haber tv, haberler bartın, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce organizasyonunda yaban domuzu sürek avı düzenlendi. 22 avcının katıldığı sürek avında 13 yaban domuzu itlaf edildi.

 

Bartın’da Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda sürek avı düzenlendi. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ile Bartın Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce emniyet tedbirleri alınarak düzenlenen sürek avına 22 avcı katılırken 13 yaban domuzu itlaf edildi.

 

Konuya ilişkin Bartın Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “İlimizde tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Müdürlüğümüz organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu amaçla 12 Kasım 2017 Pazar günü İlimiz merkez ilçe Hacıhatipoğlu köyünde amaçlı 22 avcı ile zirai mücadele yaban domuzu sürek avı düzenlendi. Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu kapsamda İlimiz merkez ilçemiz Hacıhatipoğlu köyünde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 12 Kasım 2017 Pazar günü yapılan yaban domuzu sürek avında 13 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir.” denildi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram da sürek avına ilişkin açıklamasında, bölgedeki üreticilerin emeklerinin zayi olmaması, ürün kayıplarının azaltılması, artan domuz popülasyonunun azaltılması ve zararın en az seviyeye düşürülmesi için çalışmaların sürdürüleceğini söyledi. 

 

Ayırca sürek avı çalışmalarında emeği geçen kurum personellerine, avcılara, Bartın Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanına, İl Jandarma Komutanlığına, Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğüne ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Etiketler: bartın, av, sürek avı, domuz avı, bartın avlanma, bartın haber, bartın tv, bartın haber tv, haberler bartın, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14095
0.141472019-09-20 22:03:28