Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
25 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Yıllarca Kaderine Terk Edildi Şimdi Gün Sayıyor

Okunma: 7701

22.02.2018 18:21

ulus, bartın, otel, ulus otel, ulus belediye, ulus belediyesi, inşaat, düğün salonu, ulus konaklama, ulus oteli, ulus belediye oteli, hasan hüseyin uzun, ulus belediye başkanı, ulus haberleri, ulus haber, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın
Facebook'ta Paylaş

 

ULUS OTELİ HAZİRAN AYINDA HİZMETE AÇILACAK

 

Bartın’ın Ulus ilçesine yapımına 25 yıl önce başlanılan ancak inşaatı tamamlanamayan Ulus Belediye Otelinde güçlendirme çalışmalarının ardından yenileme çalışmaları da tamamlandı. Son hazırlıkların yapıldığı otelin Haziran ayında hizmete alınması ve ilk konuklarını ağırlaması bekleniyor.

 

Ulus Belediye Oteli’nin turizme ve ekonomiye kazandırılması için çalışmalar hızla sürüyor. İnşaat çalışmaları tamamlanan ve yaklaşık olarak 2,5 milyon liraya mal olacak olan otelin Haziran ayı sonuna kadar açılması planlanıyor.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan ve 14 Temmuz 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen, 750 bin lirası BAKKA tarafından 750 bin lirası da Ulus Belediyesi tarafından karşılanacak olan 1 milyon 500 bin lira maliyetli Ulus Belediyesi Restorasyon Projesi’nin yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Deprem güçlendirmesi yapıldı

 

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, basın mensuplarıyla birlikte oteldeki çalışmaları inceledi. Proje ve çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Uzun, “Ulus Oteli Projesi 1993 yılında başlanmış ve 25 senedir bugüne kadar tamamlanıp kullanıma açılmamış olan bir proje. Belediye başkanı olduğumda bu tesisin tamamlanıp ilçe turizmine ve kullanıma açılacağına dair halkımıza söz verdik. Bu zamana kadar otel için hep finans arayışında olduk. Otelin tamamlanabilmesi için 1.5 milyon TL gibi bir ödeneğe ihtiyacımız vardı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu ödeneğin 750 bin TL’sini karşıladı. Paranın geriye kalan kısmını da Belediyemizin öz kaynaklarıyla çözmeye çalıştık. Otelin restorasyonunda 25 yıllık olduğu için artık çürüyen ve eskiyen yerlerini değiştirdik. Deprem güçlendirmesini yaptık. Şuanda otelimizin inşaatı kısmı bitti. Önümüzdeki 3 ay içerisinde otelin açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. En azından mayıs ya da haziran ayı başına yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Şuanda otelin çevre düzenlemesi ve iç mefruşatının hazırlıklarını yapıyoruz. Bu da bir maliyet oluşturuyor tabi ki. Çevre düzenlemesi ve iç mefruşatı için de 1 milyon TL gibi bir harcamanın olacağını tahmin ediyoruz. Bu rakam da eklendiğinde Ulus Oteli 2,5 milyon TL’ye mal olacak.” dedi.

 

36 odadan oluşuyor

 

Bölge turizmine ve ekonomisine kazandırılacak olan otelin tanıtımı için Nisan ayında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ile birlikte bir toplantı gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Uzun, “Bölgemize güzel bir turizm tesisi kazandırmış olacağız. Otelimizin tanıtımını Nisan ayı sonunda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğiyle birlikte yapacağız. Burada birlikte güzel bir toplantı gerçekleştirip otelimizin tanıtımını yapmayı planladık. İnşallah o zamana kadar çevre düzenlemesini de tamamlamış oluruz. Otelimiz 36 odadan oluşuyor. Bunlardan 2 tanesi süit oda. Otelimizde aynı zamanda restoranımız ve havuzumuz da var. Havuzun olduğu kısmın bahçesine kafeterya tarzında bir düzenleme de yapmak istiyoruz. Bunun dışında otelimizin hemen yanı başında çok amaçlı 500 kişilik bir salonumuz bulunuyor. Bu salonda konferanslar ve toplantılar yapılabileceği gibi aynı zamanda nişan, düğün organizasyonları da gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Bartın TV

Etiketler: ulus, bartın, otel, ulus otel, ulus belediye, ulus belediyesi, inşaat, düğün salonu, ulus konaklama, ulus oteli, ulus belediye oteli, hasan hüseyin uzun, ulus belediye başkanı, ulus haberleri, ulus haber, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04114
0.041462020-05-31 09:57:46