Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
26 EKİM'DE İHALE EDİLECEK...

Milletvekili Tunç açıkladı...

Okunma: 5895

28.09.2017 12:41

amasra, mendirek, mendirek amasra, amasra mendirek, mendirek onarım, yılmaz tunç, ak parti bartın milletvekili yılmaz tunç
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Limanı Mendirek Onarım inşaatının 26 Ekim 2017 tarihinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

Yaklaşık proje tutarı 45 milyon lira olan büyük bir yatırım 

 

2017 yılı yatırım programına alınan 45 milyon lira proje maliyeti bulunan ve 2017 yılı için 4,5 milyon lira başlangıç ödeneği ayrılan Amasra Mendirek Onarımı inşaatının 26 Ekim tarihinde ihale edileceğini belirten Milletvekili Tunç, onarımın ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından iki yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

 

4 yıl önce fırtına ve yoğun dalgalarda hasar görmüştü

 

Milletvekili Tunç, 2012 yılının ocak ve şubat aylarında Karadeniz’de meydana gelen fırtınalarda Amasra limanı ana mendireğinde yoğun dalga aşınmaları meydana geldiğini ve mendireğin büyük hasar gördüğünü belirterek, sonrasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğünce yapılan etüd çalışmaları neticesinde mendireğin onarımı ile ilgili proje çalışmasının yapıldığını ve mendirek onarımının yatırım programına alındığını söyledi.

 

Amasra limanı risk altında olmaktan kurtulacak

 

Milletvekili Tunç, bu alanda, Amasra limanı yolcu iskelesi ve küçük tekne yanaşma iskelelerinin yapımını 2013 yılında tamamladıklarını belirterek, yoğun dalgalar nedeniyle hasar gören ana mendireğin onarımının yapılmaması durumunda Amasra yolcu limanı ve küçük tekne yanaşma iskelelerinin her zaman risk altında olacağını bu nedenle mendirek onarımının önemli olduğunu söyledi.
 

 

Milletvekili Tunç, Amasra limanı mendirek onarımının yatırım programına alınıp, yapım ihalesi aşamasına gelinmesi nedeniyle başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a teşekkür ediyorum dedi.

Etiketler: amasra, mendirek, mendirek amasra, amasra mendirek, mendirek onarım, yılmaz tunç, ak parti bartın milletvekili yılmaz tunç
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12081
0.121152020-05-28 18:06:59