Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
3 GÜN BOYUNCA DİKKAT

...

Okunma: 4954

30.06.2017 18:59

afrika sıcakları, meteoroloji, bartın hava durumu
Facebook'ta Paylaş

 

Yurdumuz Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde uyarısı yapılan Afirka sıcaklarının etkisi altına girdi. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklara yeni sıcak hava dalgasının da eklenmesi ile Bartın’da bugün 35 ve yarın 36 derece sıcaklık oluşacak.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada hava sıcaklığının ülke genelinde artmaya devam ettiği belirtilirken yapılan son analiz ve tahminlere göre yurdumuzun Cuma gününden itibaren mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği belirtilmişti.

 

Cuma günü itibariyle etkili olmaya başlayan sıcak hava dalgası bugün ve yarın da etkisini sürdürecek.

 

İlimizde bugün hava sıcaklığının en düşük 19 en yüksek 35 derece dolaylarında olması beklenirken Pazar günü ise en düşük sıcaklığın 19 en yüksek sıcaklığın ise 36 derece dolaylarında olması bekleniyor.

 

Haftanın ilk gününde de etkili olacak sıcak hava dalgası ile birlikte Pazartesi günü ilimizde en düşük sıcaklığın 20 en yüksek sıcaklığın ise 34 derece olacağı tahmin ediliyor.

 

Salı günü yağış bekleniyor

 

Afrika sıcaklarının etkisini yitirmesinin sonrasında ise ilimizde iki gün sürecek yağışlar bekleniyor. Salı günü başlayacak yağışla beraber sıcaklıklarda 6 derecelik düşüş olacağı tahmin ediliyor. Buna göre Salı günü en düşük sıcaklığın 20 ve en yüksek sıcaklığın 28 derece olması beklenirken Çarşamba günü ise en düşük sıcaklığın 18 en yüksek sıcaklığında 24 derece olaylarında olacağı tahmin ediliyor.

Etiketler: afrika sıcakları, meteoroloji, bartın hava durumu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.24127
0.241642020-05-26 06:33:48