Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
4 GÜNDE 175 KM PEDAL ÇEVİRECEKLER

...

Okunma: 1101

28.08.2018 18:28

bisiklet, festival, bartın, pedaldaşlar, bisiklet kulübü, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, abamedya
Facebook'ta Paylaş

Batı Karadeniz’in incisi Bartın’da PEDALDAŞLAR tarafından düzenlenen 5. Bartın Bisiklet Festivali bisiklet severleri bir araya getirecek. Festival süresince 200’e yakın katılımcı 4 gün boyunca 175 km pedal çevirecek rotaları aşacak ve Bartın’ın eşsiz güzellikteki doğa güzellikleri ile buluşacak.

 

PEDALDAŞLAR Bisiklet Kulübü Derneği tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Bartın Bisiklet Festivali 30 Ağustos Perşembe sabahı start alacak. Festivale Bartın’ın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından 210 katılımcının kayıt yaptırdığı öğrenildi. Geçtiğimiz yıl 4’üncüsü Bartın Ulus ilçesinde yer alan Küre Dağlarının eşsiz güzelliklerindeki rotalarda düzenlenen festival bu sene ise Bartın’ın ünlü tatil yörelerini de kapsayan rotalarda düzenlenecek.

 

Start Gazhane Parkından

 

Dört gün sürecek olan 5’inci Bartın Bisiklet Festivalinin ilk gününde katılımcılar Bartın Gazhane Parkında kayıt işlemlerinin ardından kahvaltılarını yaparak 17,56 km uzaklıktaki kamp yeri olan İnkumu’na pedallayıp kamp alanında çadırlarını kuracaklar.

 

İnkumu’ndan Mugada ve Hatipler plajlarına

 

Festivalin ikinci günü katılımcılar bisikletleri ile 67,68 km’lik eşsiz bir sahil rotasını pedallayacaklar. İnkumu’ndan çıkış yapılmasının ardından bisiklet tutkunlarının ilk durağı Bartın’ın tatil beldelerinden biri olan Mugada olacak. Buradaki yemek molasının ardından ise Mugada’ya birkaç kilometre uzaklıktaki Hatipler Plajına ulaşım sağlanacak. Hatipler plajında deniz, kum ve güneşin keyfini çıkaracak bisikletseverler bir sonraki günde ise Amasra’ya ulaşmak için pedal çevirecekler.

 

Amasra’nın eşsiz tarihine pedal çevrilecek

 

Festivalin üçüncü gününde 66,80 km pedal çevirecek olan festival katılımcıları ilçede Ahatlar Tepesinde ve Bakacak mevkiinde duraklayıp Amasra’nın eşsiz güzelliğinin seyir zevkini yaşayacaklar. Katılımcılar ayrıca Amasra’da meşhur Amasra Salatası eşliğinde geleneksel lezzetleri tadıp, Cenevizlerden kalma Amasra Kalesini, Çekiciler Çarşısını ve Amasra’daki birçok tarihi dokuyu yakından görebilecekler.

 

Kuşkayası Yol Anıtı ziyaret edilecek

 

Amasra rotasının dönüşü ise eski Amasra-Bartın karayolundan gerçekleşecek. Böylece katılımcılar Amasra Kuşkayası Yol Anıtını da görme imkanı bulacak. Roma dönemine ait bir yol anıtı olmakla birlikte Anadolu’daki tek yol anıtı olma özelliğine sahip Kuşkayası Yol Anıtı’nı ziyaret edecek olan katılımcıları aynı günün akşamında ise muhteşem bir konser bekliyor olacak.

 

Festivalin son günü ise 22.92 km’lik rotadan festivalin başladığı nokta olan Gazhane Parkına hareket edilecek ve böylece festival sona ermiş olacak.

 

Festivale tam destek

 

5. Bartın Bisiklet Festivali katılımcılarına dolu dolu bir dört gün yaşatacak olmasının yanı sıra PEDALDAŞLAR Bisiklet Kulübü Derneği çatısı altında düzenlenen festivalin ana sponsorları Bartın Belediyesi ve Accell Bisiklet festival olacak. Bartın Belediyesi ve Accell Bisiklet festival süresince katılımcıların ihtiyaçlarını gidermek için destek verecek.

 

Etiketler: bisiklet, festival, bartın, pedaldaşlar, bisiklet kulübü, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, abamedya
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08278
0.083242020-05-25 11:05:28