Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
4 İSİM BAŞKANLIK İÇİN ANKARA'DA

...

Okunma: 5951

26.09.2017 15:01

ak parti, bartın, il başkanlığı, temayül yoklaması, hüseyin manav, yusuf ziya aldatmaz, turhan kalaycı, alieyüp ustaoğlu, göksel candan, ak parti genel merkez
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Aday Adaylarından Ali Eyüpustaoğlu, Turhan Kalaycı, Yusuf Aldatmaz ve Göksel Candan’ın Genel Merkez mülakatı için Ankara’ya gittiler.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav'ın il kongresinde yeninden aday olmayacağını açıklaması ve genel merkezin belirleyeceği bir isme görevi devredeceği açıklamalarının ardından Bartın’da gözler yeni il başkanının kim olacağına çevrilmişti.

 

8 isim başvuruda bulunmuştu

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunan isimlerin sayısı 8’i bulurken bu isimler Turhan Kalaycı, Yusuf Ziya Aldatmaz, Ali Eyüpustaoğlu, Regaip Bayraktar, Sanem Çöme Taşdemir, Hasan Basri Nalbant, Uğur Yılmaz ve Av. Göksel Candan olmuşlardı.

 

4 isim Ankara’da

 

Temayül yoklaması sonucu AK Parti Merkez İlçe Başkanı ve İl Başkanı Aday Adayı Ali Eyüpustaoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanı Aday Adayları Turhan Kalaycı, Yusuf Aldatmaz ve Göksel Candan’ın Genel Merkez mülakatı için Ankara’ya gittiler. 

 

Turan kriterleri açıklamıştı

 

Başvuruda bulunan 8 isim için gerçekleştirilen temayül yoklamasına katılan Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan yeni İl Başkanında aradıkları kriterleri ise “İl, İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olacak arkadaşların kesinlikle kamu kuruluşlarında çalışmasını istemiyoruz. Bunlar il ve ilçeler içinde geçerli. Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarları kesinlikle ana kademe başkanı, ilçe ve il yönetim kurulu üyesi yapmıyoruz. Bu arkadaşlarımız kendi alanlarında hizmetlerine devam etsinler. Kamuyla ihale ve ticari ilişkileri olanları kesinlikle ana kademe başkanı yapmıyor ve yönetim kurulu üyesi yapmıyoruz. Ticaretine orada devam etsin, hakkıyla almış olduğu bazı işleri kamuoyu farklı yorumluyor. İlçe başkanı oldu il başkanı oldu ihale aldı şeklinde yorumlanabiliyor. Olumsuz bir bakış ve anlayışa sebep oluyor. Kesinlikle bu arkadaşlara biz gerek kongrede gerekse oluşturacağımız yeni teşkilat yapısında görev vermeyeceğiz. Diğer bir konu il ve ilçe başkanları olanlar, yönetim kurulu üyeliğine girecek bütün arkadaşların GBT’lerini sorgulatıyoruz. Yani paralel yapıyla ilgilisi var mı yok mu? Geçmişte bir suça karışmış mı? Bütün bilgileri alıyoruz ve bir de son 6 yılın sosyal medyasını takip ediyoruz. Genel Merkez’de sosyal medyaya bakan özel bir birimimiz var. Burada facebook, twitter hesaplarına bakıyoruz eğer olumsuz bir şey varsa o arkadaşlara da ‘başka arkadaşlarımızla hizmete devam edeceğiz’ diyoruz.” sözleriyle açıklamıştı.

 

İl Başkanı kim olacak?

 

Genel Merkeze giden isimler arasında AK Parti Merkez İlçe Başkanı ve İl Başkanı Aday Adayı Ali Eyüpustaoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanı Aday Adayları Turhan Kalaycı, Yusuf Aldatmaz ve Göksel Candan yer aldı. Dört isim arasından kimin İl Başkanı olacağı ise kamuoyunda merakla bekleniyor.

Etiketler: ak parti, bartın, il başkanlığı, temayül yoklaması, hüseyin manav, yusuf ziya aldatmaz, turhan kalaycı, alieyüp ustaoğlu, göksel candan, ak parti genel merkez
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06438
0.064692020-05-25 03:35:52