Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
40 KURSİYER ARICILIK İÇİN EĞİTİMDE

...

Okunma: 3003

10.10.2017 18:18

bartın, bartın tarım il müdürlüğü, bartın haberleri, arıcılık kursu, bartın arıcılık kursu
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Tarım İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim (Halk Eğitim Merkezi) Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Arıcılık Kursu" başladı.

 

Bartın Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlere 40 kursiyer katılım sağlıyor. Kurs açılışına Tarım İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Asım Özdemir, İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, Şube Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

 

İlimizde arıcı sayısı bin 500

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Müdürü Abdulsetter Bayram "Kursa göstermiş olduğunuz katılım için çok teşekkür ederim. Ülkemiz koloni varlığı bakımından dünyada 3., bal üretimi bakımından 2. sıradadır.  İlimizde 1.500 civarında arıcı ve 30.000 kadar arılı kovan bulunmaktadır. Bal üretimimiz 175 ton civarındadır.” dedi.

 

40 üreticinin projesi onaylandı

 

Bayram konuşmasının devamında son 3-4 yıl içinde 44 arıcılık kursu açtıklarını ifade ederken, “Bu kurslarımızda 1.430 kursiyerimize eğitim verdik. Bakanlığımızca uygulanan Genç Çiftçi Projeleri kapsamında 40 üreticinin 2016 – 2017 yılları içinde projesi onaylanmış ve 1.600 arılı kovan çiftçilerimize dağıtılmıştır. Bunun dışında ayrıca arılı kovanlara ve %50 hibeli Tarıma Dayalı Ekonomik yatırımlarında bal paketleme tesislerine de destekleme verilmektedir. Müdürlük olarak kurslarımız, eğitim ve yayımlarımızla arıcılarımızın daha teknik bilgiyle donanmaları hedeflenmektedir." dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Asım Özdemir kursiyerlere başarılar dileyerek, benzer kursları müdürlük olarak desteklemeye devam edeceklerini bildirdi.

 

Konuşmaların ardından kurs öğreticisi Ziraat Teknikeri Recep Işıkoğlu tarafından kursiyerlerle eğitim programı başladı.

Etiketler: bartın, bartın tarım il müdürlüğü, bartın haberleri, arıcılık kursu, bartın arıcılık kursu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08245
0.082742020-05-28 17:37:23