Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
45 GÜNDÜR MAAŞLARI ÖDEYEMİYORUZ

Bartınspor Kulüp Başkanı Bulut öyle açıklamalarda bulundu ki... VİDEO HABER

Okunma: 10393

08.11.2017 11:17

bartınspor, maaş, bartın, mehmet bulut, bastınspor yönetimi, dayacanak gücümüz kalmadı, gideceğimiz yer müftü, personel maaşları, mehmet bulut, bartınspor haberleri, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, ekonomik olarak zor günler geçirdiklerini ifade ederken dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Bulut açıklamasında şu ifadelerde bulundu;

“Saygı değer Bartınlılar ve Bartınspor sevdalıları; Bartınspor’la ile ilgili çıktığımız bu yolda, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte uyumlu, düzenli ve disiplinli bir çalışma içerisine girdik. Sezon başı transferlerimizi yüzde 90’nı isabet olmak üzere başarılı bir kadro oluşturduk. Hocasıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla, başkanıyla çıkmış olduğumuz bu yolda başarılı bir şekilde hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.

 

Şehir duyarsız kalıyor…

 

Ancak bu işin ekonomik ayağında, ne hikmetse bu şehir kısmi olarak duyarsız kalıyor. Yıllardır sürekli aynı insanların üzerinden bu takımı bir yere taşımaya çabalıyor. Bu şehrin kadersizliği olmamalıdır.

 

Başta Sayın Valimiz olmak üzere Milletvekillerimizin ve Belediye Başkanımızın vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

 

Sebebi de ekonomi olacaktır

 

Bu yılda başkanlığa geldik. Bu yılda şampiyonluğu arzuladık, heyecanımız ve ekonomimizi ortaya koyduk. Şampiyonluk hedefimize geçen sene ulaşamadık ama bu sezon takımızın bu hedefe ulaşacağına inanıyoruz. Çünkü bu sezon sergilenen futbol bunu gösteriyor. Ben inanıyorum ki Allahın izniyle Bartın etle tırnak gibi olursa bu şampiyonluk gelecektir. Eğer şampiyon olmama gibi durum yaşanırsa bunun sebebi de ekonomi olacaktır.

 

Şehre ihanet etmiş olacağız

 

Bartınlılar elinizi vicdanınıza koyun. Her şeyi yönetimden beklemeyelim. Lütfen rica ediyorum. Bu açıklamalar ağlama, sızlama veya bir kaçış olarak algılanmasın. Bu ekonomik boyutu çözmediğimiz takdirde, hem şehre ihanet etmiş olacağız hem de takımı başarısızlığa sürüklemiş olacağız.  Üzülüyorum.

 

Emir veya tehdit değil…

 

Bende işadamı olarak paranın kıymetini, çocuklarımızın rızkını düşünmemiz gerekir ama bu şehrin takımı olan Bartınspor’a da duyarlı olmakta zorundayız. Bu bir emir veya tehdit değil… Bu olması gereken şey…  Çünkü Bartınspor’un iyi konumda olması, Bartın’a her anlamda değer katacaktır. Bu yüzden Bartın’ın ortak paydası olan Bartınspor’a herkesin kısmen bir bütçe ayırması gerekiyor.

 

Gideceğimiz yer müftüdür

 

Bartınspor, Bartın’daki sivil toplum örgütleri arasında en yükse kitleye hitap eden bir sosyal aktivedir. Bu şehir duyarsız olursa gideceğimiz yer müftüdür. Camilerde mendil açmamızı isteniyorsa eğer bunu da yaparız.

 

Yükü şehre paylaştıramıyoruz

 

 Bu yola engel konulmaması adına sayın valimiz iyi niyetiyle yapılması gerekeni yapıyor. Allah razı olsun. Zaman zaman Sayın Valimizin katılımı ile yaptığımız ziyaretlerde kısmi olarak takımıza destek almış durumdayız. Ancak şunu görüyoruz ki, bu yükü adaletli olarak şehre paylaştıramıyoruz.

 

Çoğu kapılardan boş döndük

 

Şehrin ileri gelenleri ile bir toplantı gerçekleştirelim. Bu ciddi bir konudur. Bu şehir bu sezon şampiyon olamazsa ekonomik sorunlarını çözmediği için olacaktır. Çoğu kapılardan boş döndük. İyi niyetli işadamlarımız var. Sadece iyi niyetle de olmuyor. Bizim tüm şehir olarak birlik olmamız gerekiyor. Destek olanlardan Allah razı olsun. Destek olmayanlarda vicdanlarını sorgulasın. Şahsımıza bir şey istemiyoruz.

 

Personel maaşlarını 45 gündür ödeyemiyoruz

 

Şimdi vereceğim bu örnek bir acıtasyon değil. Cuma günü takımıza maç primlerini zor ödedik. Personel maaşlarını 45 gündür ödeyemiyoruz. Bunu Bartın halkı bilsin. Önceki gün tesislerimizde çalışan bir kardeşimiz kucağında çocuğu ile parasını almak için geldi. Veremedim.  

 

İsimleri kamuoyuyla paylaşacağım

 

Yeter ki Bartınspor sekteye uğramasın diye aşındırmadığımız kapı kalmadı. Hiç kimsenin bu yönetimi suçlama yetkisi olmayacak. Bu yönetim elinden geleni yapıyor. Yönetim ekonomik olarak güçsüz olabilir. Ekonomik imkanları olanlar ise ne yönetime giriyor ne de destek veriyor. Zamanı geldiğinde de bu isimleri kamuoyuyla paylaşacağım. Bu yönetim kurulundaki arkadaşlarımız iyi niyetleriyle bu işi taşımaya çalışıyorlar. Bu arkadaşlarıma haksızlık edemem.

 

Bu yönetimin dayanılacak gücü kalmamıştır

 

Sayın Valim, uygun gördüğünüz takdirde sizlerin başkanlığında vekillerimiz, belediye başkanımız ve şehrin önde gelenleri ile birlikte ‘Bartınspor’da Dayanışma’ adı altında bir toplantıda bir araya gelmek istiyoruz. Bu toplantı Bartınspor’un geleceği için çok önemli olacağını düşünüyoruz. Tüm kamuoyu bilsin, artık bu yönetimin dayanılacak gücü kalmamıştır.”

Etiketler: bartınspor, maaş, bartın, mehmet bulut, bastınspor yönetimi, dayacanak gücümüz kalmadı, gideceğimiz yer müftü, personel maaşları, mehmet bulut, bartınspor haberleri, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01031
0.011972024-07-24 03:29:55