Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
7 KİŞİYE TUTUKLAMA KARARI

...

Okunma: 4797

31.07.2018 17:27

altın, sahte, sahte altın, bartın, zonguldak, bartın,
Facebook'ta Paylaş

Altın dolandırıcılığı şüphesiyle takibe alınan ve Bartın’da dolandırıcılık yaptıkları esnada suçüstü yakalanan 4 şüpheli ile birlikte organize suç işledikleri belirlenen 4 kişi gözaltına alınmıştı.

 

Bartın’da 3, Zonguldak’ta 7, Karabük’te 1 ve Bolu’da 1 olmak üzere 12 ayrı dolandırıcılık olayına karıştıkları ve bu olaylarda mağdur şahıslardan 550 bin TL aldıkları tespit edilen şüpheliler Bartın İl Jandarma Komutanlığınca ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

 

Şüphelilerden 7’si tutuklanırken 1 kişi serbest kaldı.

 

Şüphelilerin özellikle Zonguldak ve Bartın illeri olmak üzere ülke çapında sahte altınları gerçek gibi göstermek suretiyle ve ucuz altın satmak vaadiyle dolandırdıkları anlaşıldı.

 

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda yakalanan şüphelilerin daha önceki tarihlerde benzer şekilde dolandırıcılık, hırsızlık, yağma, gasp, kapkaç suçları nedeniyle haklarında ilgili birimlerce işlem yapıldığı belirlendi.

 

Şüphelilerin özellikle “asker arkadaşı, iş arkadaşı, kamu çalışanı” grubunu hedef aldıkları belirlendi.

 

Yapılan operasyon neticesinde gözaltına alınıp adliyeye çıkarılan şüphelilerin üzerinde ve ikametlerinde; 29 adet sahte reşat altını, 1 adet araç, 7 adet cep telefonu ile 8 adet sim kart ele geçirildi.

Etiketler: altın, sahte, sahte altın, bartın, zonguldak, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0663
0.066592020-05-26 03:20:59