Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
90 YILLIK YOL ÇİLESİ

Tüm ihtiyaçlarını yol olmadığı için eşek sırtında eve taşıyor...

Okunma: 255

09.12.2017 15:16

kurucaşile, yol, meydan köyü, çambu köyü, cumhurbaşkanı erdoğan, yol isteği
Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Meydan Çambu Köyünde oturan 90 yaşındaki Ahmet Sevim evine ulaşım sağlayan bir yol olmadığı için evinin tüm ihtiyaçlarını eşek sırtında taşıyor.

 

Kurucaşile ilçesi Meydan Çambu Köyündeki evinde yaşayan Ahmet Sevim yıllar boyunca evine ulaşacak bir yol yapılması için çalmadık kapı bırakmadı. Ancak tüm girişimlerine karşın isteği cevapsız kaldı.

 

Evine giden bir araç yolu olmadığı için evinin tüm ihtiyaçlarını eşek sırtında taşıyan yaşlı adam başta Cumhurbaşkanı ve diğer yetkililerden yol yapılması için yardım talep ediyor.

 

Yaşadığı zorluklar çocukları ve torunları tarafından görüntülenen Ahmet Sevim Cumhurbaşkanına seslenerek “Cumhurbaşkanı sana sesleniyorum. Bana yol yap. Yardım et.” dedi.

 

90 yaşındaki Sevim’in çocukları da devletten yardım beklediklerini ifade ederek, “Babamız 90 yaşında ve maalesef yıllardır evine ulaşım sağlayacak bir olmayışından dolayı çile çekiyor. Evin tüm ihtiyaçlarını yolun bittiği noktadan itibaren eşeklerle taşıyor.  Patika ve derelerin içinden geçiyor. Yürümekte bile zorlandığımız yerlerden eşyalarını ve ihtiyaçlarını taşıyor. Daha önce Kaymakama da Vekillerimize de konuyu ilettik ama bir çözüm alamadık. Burada bir hastalık, yaralanma söz konusu olsa, yangın ya da farklı bir durum söz konusu olsa ne ambulans ne de itfaiyenin ulaşabileceği bir yol yok. Yetkililerin duyarlılığını rica ediyoruz. Köyümüzde sahil yolu çalışmaları devam ediyor. Devletin kilometrelerce birinci sınıf yol yaptığını, köprüler viyadükleri yaptığını görüyoruz. Bu kadar yatırımı yapan bir devlet neden bizim sesimize kulak vermiyor.” şeklinde görüşlerini belirttiler.

BTV HABER MERKEZİ

Etiketler: kurucaşile, yol, meydan köyü, çambu köyü, cumhurbaşkanı erdoğan, yol isteği
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.38946
1.389862020-05-28 04:26:42