Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
91 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARI ARASINDA YER ALIYOR

Okunma: 9149

30.06.2018 12:29

Facebook'ta Paylaş

Amasra'da, Hema AŞ'ye bağlı Denfa'da çalışan  91 İşçi’nin iş akitleri feshedilerek işten çıkarıldı.

 

Her yıl  İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan Türkiye'nin en büyük 500 firması listesine girmeyi başaran Hattat Holding; Alt kuruluşu olan Hema Endüstri A.Ş ye bağlı Denfa şirketinden 91 işçiyi işten çıkardı.

 

Bartın’a bağlı Amasra bölgesinde  faaliyeti gösteren  İstanbul merkezli  Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Hattat Holding,  Alt kuruluşu olan Hema Endüstri A.Ş ye bağlı Denfa şirketi 91 işçiyi işten çıkardı.

 

29 Haziran 2018 Cuma günü  mesai bitiminde İş akdi fesih edilen işçiler yaptığı açıklamada “uzun zamandır bu mücadelemiz devam ediyordu. Önce maaşlarımızı vermemeye başladılar, sonra ücretsiz izne çıkarttılar, sonrasında biz oturma ve iş yerini terk etmeme eylemleri yaptık. Seçimden önce paralarımızın bir kısmını yatırıp tekrar işe başlattılar, seçimler bitti. İşte gelinen son nokta 91 kişi işsiz kaldık. Bundan sonraki süreçte yasal haklarımızın peşine düşeceğiz. Bize destek çıkan çıkmayan herkese teşekkür ederiz” dediler.

 

Hattat Holding hema endüstri A.Ş. yöneticileri işten çıkarılmayla ilgili bilgi vermekten kaçınırken Denfa firması yönetimi ise sessiz kalmayı yeğliyor.

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04495
0.045412020-01-19 08:09:26