Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ABDİPAŞA'DA BİNLERİ BULUŞTURAN İFTAR

Belediye Başkanı Yaşar Dönmez'in ev sahipliğini yaptığı iftar programı binlerce kişiyi bir araya getirdi. Belde meydanına kurulan yüzlerce masa tamamen dolarken Vali Dirim, Milletvekili Tunç ve çok sayıda protokol üyesi de iftara katıldı.

Okunma: 4077

05.06.2017 17:36

abdipaşa, abdipaşa belediyesi, yaşar dönmez, abdipaşa belediye başkanı yaşar dönmez, abdipaşa iftar, abdipaşa belediyesi iftar
Facebook'ta Paylaş

Abdipaşa Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar programı yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. İftar programı Bartın protokolünü de bir araya getirdi.

 

Abdipaşa Belediyesi tarafından belde meydanında iftar programı düzenlendi. Davetliler için kurulan yüzlerce masa iftar saati öncesinde tamamen doldu. Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç iftar programı öncesinde vatandaşlara yemek dağıtımında bulundular. Abdipaşa halkının yanı sıra çevre köylerden de binlerce vatandaşın katıldığı iftar programı Bartın protokolünü de bir araya getirdi.

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’in ev sahipliği yaptığı iftar programına Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, TSO Başkanı Halil Balık, daire müdürleri, iş adamları, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Başkan Dönmez: “Tekrar yaşamanın mutluluğu içindeyiz”

 

İftar yemeğinde konuşan Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, “Her yıl binlerce kişinin bir araya geldiği böylesi güzel bir iftar programını bu yıl tekrar yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Her sene olduğu gibi Ramazan-ı Şerif sayesinde bu güzel sofralarda sizlerle oruç açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu birlik ve beraberliği sağlayıp, bizleri onurlandırıp davetimize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Dileğimiz, ülkemizin ve Müslüman aleminin birlik beraberlik içinde bu Ramazan ayını en iyi şekilde idrak edip yaşamasıdır. Tekrardan katılımlarınız için teşekkür ediyor hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.

 

Milletvekili Tunç: “Kardeşliğimizin en güzel örneği”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise konuşmasında Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’e düzenlediği iftar programından dolayı teşekkür edip, “Ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum, Allah mübarek eylesin. Bu güzel iftar sofrasında bizleri bir araya getiren değerli Belediye Başkanımız Yaşar Dönmez ve bu iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayı, rahmet ve bereket ayı. Bu güzel ayda birlik ve beraberliğimizin, dayanışmamızın, kardeşliğimizin en güzel örneğini bugün Abdipaşa Meydanında Abdipaşa Belediyemiz sayesinde gerçekleştirmiş oluyoruz. Katıldığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Ramazan ayının ülkemiz için milletimiz için tüm İslam alemi için insanlık için barışa huzura vesile olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyor, hepinizin ramazanını tebrik ediyorum.” dedi.

 

Vali Dirim: “Bu güzelliklerin tüm dünyada olmasını istiyoruz”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim de Abdipaşa Belediye Başkanı yaşar dönmez ve ekibine düzenlenen iftar programı için teşekkür ederek, “Öncelikle bu güzel manzara gerçekten ramazanın birleştirici kaynaştırıcı yönünü gösteriyor. Bu güzellik hep devam etsin. Ülkemizde ve beldemizde bu güzellikler devam etsin. 19 Mayıs’ta da bu meydanda böyle coşkulu büyük bir kalabalık vardı. Bugün yine iftar sofrasında sizlerle bir aradayız. Bu güzelliğe vesile olan Belediye Başkanımız Yaşar Bey’e öncelikle teşekkür ediyorum. Ekibine de ayrıca teşekkür ediyorum. Ramazan tabiî ki insanların ruhundaki birçok güzelliği uyandıran önemli bir ay. Bu güzelliklerin başında da insanın başka insanların duygularını anlayabilmesi, başka insanlar için düşünebilmesi ve başka insanlar için hissedebilmesini geliştiriyor. Bu anlamda dünyanın çektiği acıların sıkıntıların temelinde insanların birbirini anlayamaması olduğunu görüyoruz. İnsanların aç gözlülüğü var, frenlenemeyen hırsları var ve Ramazanda biz insanların bu duygularını frenleyebileceğini, insanın kendi öz disiplinini sağlayabileceğini ve başka insanlar için düşünebileceğini görüyor, fark ediyoruz. Bu güzelliklerin tüm dünyada olmasını istiyoruz. Bu duygular içinde Ramazan ayınızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

 

İftar programının sonrasında Vali Dirim ve iftar programına katılanlar programın düzenlendiği meydanda çay içerek sohbetlerde bulundular.

Etiketler: abdipaşa, abdipaşa belediyesi, yaşar dönmez, abdipaşa belediye başkanı yaşar dönmez, abdipaşa iftar, abdipaşa belediyesi iftar
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12509
0.125472020-05-25 20:55:08