Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ABDİPAŞA'DA YILIN FESTİVALİ

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 8081

20.05.2017 17:54

abdipaşa, abdipaşa belediyesi, keşkek, keşkek festivali, abdipaşa keşkek festivali, abdipaşa belediyesi keşkek festivali, yaşar dönmez, abdipaşa belediye başkanı yaşar dönmez
Facebook'ta Paylaş

BİNLERCE KİŞİ ABDİPAŞA KEŞKEK FESTİVALİ’NDE BULUŞTU

 

Abdipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Keşkek Festivali ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Ankaralı Hadise, Kadir Yılmaz ve Nurcan Altınok beldede konser verdi. En iyi keşkek yapımı yarışmasının da düzenlendiği festivale protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

 

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde Keşkek Festivali ve Kültür Sanat Etkinlikleri düzenlendi. Abdipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde Ankaralı Hadise, Kadir Yılmaz ve Nurcan Altınok verdikleri konserlerle Abdipaşa halkına unutulmaz bir gece yaşattılar. En iyi keşkek yapımı yarışmasının da düzenlendiği gecede renkli anlar yaşanırken vatandaşlar festival etkinliklerinin düzenlendiği alanı tamamen doldurdular.

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’in ev sahipliğini yaptığı festivale Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Başkanı İl Kültür Ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Başkan Dönmez: “Yaptığımız her şey Abdipaşa halkı için”

 

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez festivalin açılış konuşmasında, “kahramanlıklarla dolu tarihimizin dönüm noktası, bağımsızlığımızın temelinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un yıldönümünü kutlamanın sevinci ve coşkusunu yaşıyoruz. Büyük önder Atatürk’ün, Türk gençliğine armağan ettiği, gençlerimizin ve sizlerin bayramını canı gönülden kutluyorum. Bu anlamlı günde bizlerde sizleri bir araya getirmek, eğlendirmek üzere yöremizde özellikle dini bayramlarda hazırlanan bir ikram yemeği olan keşkek yemeğimizi tattırmak için, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla üçüncüsünü düzenlemiş olduğumuz Keşkek Festivali programına hoş geldiniz. Biz Abdipaşa Belediyesi olarak değerli halkımıza layık olabilmek adına var gücümüzle, gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Söz konusu Abdipaşa olunca gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Yorulmak bir yana her gün daha da büyük bir aşkla Abdipaşa için daha fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz. Beldemizde halı sahadan sentetik futbol sahasına kadar gençlerimiz için çok önemli yatırımlara imza attık. Yaptığımız her şey Abdipaşa halkı için. Bizlere her zaman destek olan Sayın Valimiz Nusret Dirim ve Vekilimiz Yılmaz Tunç’a sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra beldemiz için yapacağımız hizmetlere destek olacaklarına da canı gönülden inanıyorum. Bu güzel gecede bu dev alanı dolduran Abdipaşa halkına teşekkür ediyorum. Güzel günlerimizin ve birliğimizin daim olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Müdür Dursun: “Değerlerimizi yaşatmak zorundayız”

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun da konuşmasında bir toplumu diğer toplumlardan ayıran diğer özelliklerin kültürel özellikler olduğunu ifade ederek, “Bizim kültürümüzü dört temel unsur üzerine inşa edilmiştir. Sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma üzerine inşa edilmiştir. Bir toplumda sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü ve yardımlaşmayı yok ettiğiniz zaman o toplum kaosa sürüklenir. Biz kültürel değerlerimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillerimize aktarmak zorundayız. Bu bakımdan Abdipaşa Belediye Başkanımızı kutluyorum. Kültürümüzü yaşatıyor ve gelecek nesillere aktarıyor. Biz Kültür Bakanlığı olarak bu tip festivallere her türlü desteği vereceğiz. Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarakta somut olmayan kültürel mirası bir komisyon marifeti ile derliyor ve bakanlığa gönderiyoruz. Bu tip festivalleri yaygınlaştırmak ve gençlerimizi kültürümüzle tanıştırıp buluşturmak en büyük görevimizdir.” Dedi.

 

Kaymakam Hasar: “Burada bir kültür şölenini icra ediyoruz”

 

Ulus Kaymakamı Recep Hasar ise hem milli bir bayramı hem de kültürel bir festivali aynı gün içinde kutluyor olduklarını kaydederek, “Göreve başlayalı henüz 2 ay kadar bir zaman oldu. Nasip olursa Ulus, Abdipaşa ve Kumluca’nın hizmetinde olacağız. Burada üçüncüsü düzenlenen Keşkek Festivali için bir araya geldik. Burada bir kültür şölenini icra ediyoruz. Bir günde hem milli bir bayramı hem de bir kültür festivalini coşku içinde icra ediyoruz. Bu festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen başta belediye başkanımız yaşar dönmez olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Tunç: “Kültürümüzü gelecek kuşaklara tanıtıyoruz”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’e festivalin düzenlenmesinde ki emeklerinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Öncelikle bizleri bir araya getiren, birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğini gösteren, bu güzel programın icra edilmesini sağlayan Belediye Başkanımız Yaşar Dönmez ve emekleri olan herkese teşekkür ediyorum. Bu bayram gününde hem bayramı kutluyor hem de yöremizin kültürünü gelecek kuşaklara tanıtıyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum. 19 Mayıs Kurtuluş Savaşı’nın başladığı, Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı tarihi bir gündür. Vatanımız gençlerimize emanet. Onları en güzel şekilde yetiştirmek ve bu emaneti asırlar boyunca devam ettirme noktasında onlara gereken önemi vermeye devam edeceğiz. O gençlerimizin neler başarabildiklerini 15 Temmuz karanlık gecesinde gördük. Hainlerin, teröristlerin karşısında ülkelerine nasıl sahip çıktıklarını hep birlikte gördük. Gençlerimizle, vatanımızla gurur duyuyoruz. Abdipaşa’mız çok önemli hizmetlere sahne oldu. Önceki Abdipaşa ile şimdiki Abdipaşa’yı kıyasladığımız da arada çok büyük farklar olduğunu görmek mümkün. Abdipaşa’da spor tesislerinden inşa ettiğimiz yeni lisemizde gençlerimiz için. Abdipaşa Ortaokulu’nu da en kısa zamanda inşa edeceğiz ve modern bir okul daha beldemize kazandırmış olacağız. Bu sene Kirazlık Barajı tamamlanıyor. Abdipaşa’nın yanına deniz gibi bir göl getiriyoruz. Abdipaşa-Bartın yolu da artık kolaylaşıyor. Tünelli geçişler ve viyadüklerle barajın oluşturduğu göl kenarından Bartın’a ulaşım sağlanacak. Yine Karabük yolu duble yol olarak devam edecek. Karabük yolunda ki tünel yol olarak bilenen doğa harikası manzaraya dokunmayıp koruyacağız. Abdipaşa’da dereleri ıslah ediyoruz. 5 tane dereyi aynı anda ıslah ediyoruz. Her şey Abdipaşa için. Abdipaşa halkına ne yapsak azdır. Abdipaşa halkı olarak sizler hizmete, yeni Türkiye’ye her zaman sahip çıktınız. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Düzenlenen festival kültürümüzü yaşatmak, keşkek gibi önemli bir yemek kültürümüzü geleceğe aktarmak çok önemli.” Dedi.

 

Vali Dirim: “Bu güzel tablo sonsuza kadar devam etsin”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim ise festivale adını veren keşkek yemeğinden de tattığını ve çok beğendiğini belirttiği konuşmasında, Bu birlikteliğiniz, bu güzel tablo sonsuza kadar devam etsin. Güzel bir akşamı sizlerle paylaşmaktan çok mutlu oldum. Keşkek yemeğinden de tattım ve çok beğendim. Bu güzelliklerin devamına vesile olan Sayın Başkanımız Yaşar Dönmez’e çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Keşkek yarışması ve konserler festivale renk kattı

 

Festivalde keşkek yarışması da düzenlenirken Ankaralı Hadise, Kadir Yılmaz ve Nurcan Altınok konserleri gerçekleşti. Festival alanını dolduran binlerce vatandaş sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel türkü ve şarkılarla gece boyunca eğlendi. Festivalde havai fişek gösterileri de büyük beğeni ile takip edildi.

Etiketler: abdipaşa, abdipaşa belediyesi, keşkek, keşkek festivali, abdipaşa keşkek festivali, abdipaşa belediyesi keşkek festivali, yaşar dönmez, abdipaşa belediye başkanı yaşar dönmez
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06597
0.066382019-09-23 13:15:08