Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ABDİPAŞA İÇİN BÜYÜK PROJELERLE YOLA ÇIKIYOR...

ADAY ADAYI ALKIZ PROJELERİNİ ANLATTI...

Okunma: 2055

21.11.2018 13:50

Facebook'ta Paylaş

ADAY ADAYI ALKIZ PROJELERİNİ ANLATTI

 

Cumhuriyet Halk Partisi Abdipaşa Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Alkız Gazeteci Hasan Camcı’nın sorularını yanıtlayarak yapacağı yatırımları ve projelerini anlattı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Abdipaşa Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yapan tek isim İş Adamı Yaşar Alkız oldu. Belediye Başkan Adayı Alkız projelerini, “Daha Güzel Bir Abdipaşa İçin” sloganıyla açıkladı.

 

Projelerini sosyal ve ekonomik projeler şeklinde iki başlık altında toplayan CHP Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Alkız, “Bu projelerin her bir parçası ayrı bir emek istiyor. Bu her parçayı bir araya getirerek daha güzel bir Abdipaşa oluşturmayı planlıyorum” dedi.

 

Kirazlık Barajı Bizim İçin Çok Önemli

 

Alkız Kirazlık Köprü Barajının uzun yıllar süren çalışmaların ardından bitirildiğini ve su tutmaya başladığını ifade ederken barajın turizm potansiyelinden bahsederek, “Kirazlık Köprü Barajı hem Bartın için hem de Abdipaşa için çok büyük önem taşıyor. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi artık barajın getirdiği avantajları kullanma zamanı geldi. Öncelikle baraj çevresinde gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra baraj üzerine bir iskele yapıp akabinde 50 kişilik bir gezi teknesi ile 4 filika getirmeyi planlıyoruz. Gelen ziyaretçileri tekne turları ile baraj suyu üzerinde gezdirmeyi düşünüyoruz. Yine baraj etrafında yapacağımız çalışmalar ile balık restaurantları, olta balıkçılığı faaliyet alanları ve kafeler yapmayı planlıyoruz. Ayrıca aileler için piknik alanları ve kamelyaların yer alacağı çok güzel alanlar oluşturmayı planlıyoruz. Kısacası baraj çevresini bir turizm alanı yaparak bölgede iş alanları oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Seyir Terası Projemiz Var

 

Baraj üzerinde seyir terası oluşturacaklarını da söyleyen Alkız, “Bugün Abdipaşa beldemiz Bartın’a 15 dakika, Ulus ilçemize 10 dakika, Safranbolu ilçesine 25 dakika mesafede. Tam merkezi konumdayız. Safranbolu ve Kastamonu bölgelerinde dağların yamaçlarında seyir terasları var. Her gün binlerce insan bu seyir teraslarının üzerine çıkarak doğanın güzelliklerini izliyor ve heyecan yaşıyorlar. Aynı şekilde bizimde bir barajımız var. Bizde baraj üzerine bir seyir terası yapıp doğanın tüm güzelliklerini ve cam üzerinde yürümenin heyecanını yaşatmayı planlıyoruz. Her gün binlerce insan bu muhteşem manzarayı görmek için Abdipaşa beldemize akın edecek.” şeklinde konuştu.

 

Abdipaşa Bartın’ın İncisi

 

Abdipaşa beldesinin Bartın’ın bir incisi olduğunu kaydederek açıklamasını sürdüren Alkız, “En çok istediğim şey Abdipaşa’nın kalkınmasıdır. Hem doğu, hem batı, hem kuzey, hem güney noktalarının tam merkezi. Bizim neden ihracatımız olmasın? Gurbette olan vatandaşlarımızın tekrar memleketlerine dönerek iş ve aş sahibi olması için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

 

Abdipaşa Potansiyeli Büyük Olan Bir Beldemiz

 

Amaçlarının üretici bir belediyecilik olduğuna dikkat çeken Alkız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretim hepimizin desteğiyle olabilir. Üretim olduğu zaman ekonomimiz refah bir seviyeye ulaşır. Abdipaşa potansiyeli büyük olan bir beldemiz ve bizler de bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Temel amacımız üretici bir belediyeciliktir. Tek derdimiz Abdipaşa için şu an ve gelecekte ne yapabiliriz olmalıdır. Abdipaşa’nın adını turizm, üretim ve ihracatla nasıl duyurabiliriz. Bence bizim konumuz bunlar olmalıdır. Ulaşım sıkıntımız yok, barajımız var, ormanımız var, doğamız var, tertemiz havamız var. Merkezi bir noktadayız. Abdipaşa beldemizi bölgenin parlayan yıldızı yapmak için çok çalışacağız.”

 

Gençler İle Başaracağız

 

Gençlerin fikirlerini ve hayata geçirilecek projelerde yer almalarını önemsediklerini de ifade eden Alkız, “Gençler bizim her şeyimiz. Gençlerimizin fikir ve görüşlerine ağırlık verip geleceği birlikte inşaa edeceğiz. Özellikle yeni nesil gençliğin düşünceleri ve projeleri bizler için çok önemli. Onları beldemizin gelişmesi ve büyümesi noktasında söz sahibi yapacağım. Bunlar projelerimizin sadece bir kaçı. Merkezi noktadayız ve ulaşım sıkıntımız yok. Mis gibi havası, tertemiz suyu ve barajı, yemyeşil ormanı olan bir bölgenin sahipleriyiz. İşte tamda bu noktada hep beraber çalışarak Abdipaşa beldemizi turizm ve ticaret merkezi yapmamamız için hiçbir nedenimiz yok. Ben bu bölgenin çocuğuyum. Abdipaşa’da doğdum, Abdipaşa’da okudum ve büyüdüm. İş imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle İstanbul’a gitmek zorunda kaldım. İstanbul’da 15 yıl üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra tekrar Bartın’a dönerek kendime bir işletme açtım. Abdipaşa ve Yenihan’da yaşayan eş dost ve arkadaşlarım ile bağımı hiçbir zaman koparmadım. Belediye başkan adayı olmam ve seçilmem halinde hep birlikte bölge halkı ile el ele verip daha fazlasını yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00958
0.010232021-10-21 02:12:52