Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ACİL ALTERNATİF TEDBİRLER ALINACAK...

ACİL ALTERNATİF TEDBİRLER ALINACAK.

Okunma: 742

20.12.2018 09:48

Facebook'ta Paylaş

Özbaşı Köyü Hepler Mahallesi sakinlerinin heyelan mağduriyeti ve ölümle burun buruna sürdürdükleri yaşam Bartın Televizyonu ve ABA Medya’nın bölgeden yaptığı haberlerle gündeme geldi. Ulusal medyada da geniş yer bulan haberlerin ardından Bartın Valisi Sinan Güner, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile görüşerek acil önlemlerin alınması için çalışma başlattı.

 

Bartın’ın Özbaşı köyünde yaşanan köy sakinlerinin heyelan sorunu ile ilgili Bartın Valisi Sinan Güner,  AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile görüşerek acil önlemlerin alınması için çalışma başlattı.

 

Bartın Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İlimiz Merkez İlçeye bağlı Özbaşı Köyü Hepler Mahallesi’nde, 2000 yılında meydana gelen heyelan ile ilgili çıkan haberler üzerine derhal gerekli inceleme yapılmıştır. İskan sahası olarak belirlenen alandaki kamulaştırma kararına karşı açılan davanın hala devam ediyor olmasına bağlı olarak, iskanla ilgili konuda gelişme sağlanamadığı anlaşılmıştır. Valimiz Sinan Güner, konuyla ilgili olarak AFAD Başkanı Sayın Mehmet Güllüoğlu ile acil istişarede bulunularak, anılan bölgede tespiti yapılan hak sahipleri için, mahkeme sürecinin yanı sıra, acil alternatif tedbirlerin teklif edilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için konu hakkında en kısa sürede hak sahiplerine AFAD tarafından çözüm önerileri sunulacaktır” denildi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.26643
0.266852020-05-28 15:53:48