Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AÇILIŞ GÜNÜNDE AKINA UĞRADI

Video Haber... Video Haber... Video Haber...

Okunma: 3191

14.05.2018 17:16

cemal akın, kaynarca, spor, yaşam, merkez, park, bartın belediyesi, belediye başkanı, açılış, tanıtım, kaynarca parkı, kaynarca spor merkezi, kaynarca yaşam merkezi, bartın haber, belediye haber, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi tarafından 31 Mayıs 2017’de temeli atılarak yapım çalışmalarına başlanan Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi açılışı yapılarak hizmete girdi. Açılış törenine siyaset ve iş dünyasından onlarca isim katılırken genç yaşlı binlerce vatandaşta aileleri ve çocuklarıyla beraber Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezine adeta akın etti.

 

21 bin metrekarelik bir alanı kapsayan ve 5 milyon 627 bin liraya mal olan Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi açılışı yapılarak hizmete girdi. Bartın Belediyesi ve müteahhit firma tarafından yapımı tamamlan Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde açık ve kapalı kafeterya, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri, basketbol ve voleybol sahaları, tenis pistleri ve buz pateni pisti yer alıyor. Engellilere yönelik kondisyon aletlerinin de yer aldığı merkezde Orhun Kitabelerinin de birebir çalışması yapıldı. Binden fazla ağaçlandırma ve 6 binden fazla bitki dikim çalışmasının da yapıldığı Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi açılışının ilk gününde adeta vatandaşların akınına uğradı.

Açılış törenine geniş katılım

 

Açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Zeki Çakan, Bartın eski Belediye Başkanı Oğuz Pir, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Jandarma Alay Komutanı Yavuz Selim Kapancı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Halkımızın beğenisine sunma imkanı bulduk

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın açılış töreni öncesinde yaptığı konuşmada,  “Bartın Belediyesi olarak açılış törenlerimizi önemli günlerde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Bu günde  Anneler Günü. Tüm annelerin Anneler Gününü tebrik ediyorum. Ayrıca bu gün Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü. Bu projemizde de Peyzaj ile ilgili çok güzel çalışmalar yaptık. Böylesine önemli bir günde bu çalışmamızı da halkımızın beğenisine sunma imkanı bulduk.” dedi.

 

Bütün vatandaşlarımızın öz parası

 

Belediye Başkanı Cemal Akın açılışı yapılan merkezin belediyenin öz kaynaklarıyla yapıldığına da vurgu yaparak, “31 Mayıs 2017 tarihinde temel attığımız 21 bin metre kare alanı inşallah spor ve yaşam merkezi olarak burada açıyoruz.  Yüklenici firmamız Özbulut Yapı Taahhüt İnşaat Gıda Sanayi Ltd. Şti. bir ihale bedeli ile aldığı Bartın Belediyesi’nin de üzerine kattığı 8 bin metre karesini inşaat firmamız 12 bin metre karesini de Bartın Belediyesinin kendisinin gerçekleştirdiği bu yer, işçiliği ile beraber 5 milyon 627 bin TL. Bu Bartın’da ki yaşayan bütün vatandaşlarımızın öz parası. Borç almadan bu çalışmayı  gerçekleştirdik.” dedi.

 

Bununla kalmayacak

 

Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde yapılan çalışmalara ilişkinde bilgiler veren Başkan Akın, “Burada 1000 ağaç fidan diktik. 6200 çalı ve bitti örtüsü olmak üzere 7200 adet bitki dikimi gerçekleşti. Basketbol sahası, voleybol sahası, mini futbol sahası, mini golf sahası, buz pateni, tenis kortu hizmet binası 2 kat olmak üzere 235x235 2 katlı binamız 180 kişilik izleyici tribünü, 1500 metre karelik bir otoparkı ile bu gün burayı Allah’ın izniyle açılışını gerçekleştireceğiz. Hemen yukarıda da Orhun Anıtlarının Abideleri var. Saygı değer dostlar Türk milletinin bu bölgelere geldiği yerden önemli bir anıt bir örneğini buraya yaptık. Birde oturma ve dinlenme alanlarını gerçekleştirdik. 3 tane çocuk alanı ve engelli çocuk alanı var. Yine 4 tane kondisyon aletleri yani 4 takım yerleştirdik. 16 Türk Devletimizin bayraklarını oraya diktik. Ayrıca Atatürk Anıtımızı da buraya yerleştirdik. Tahmin ediyorum burası Bartın’ın en büyük parkı. 21 bin metre kare. Bununla kalmayacak Allah nasip ederse 113 bin metre karelik kent ormanın altında bulunan çamlık arazide bir proje gerçekleştirmek üzereyiz. Proje çalışmaları bitmek üzere. İnşallah orayı da yarı peyzaj, yarı açık hava müzesi olarak ilimize kazandıracağız.” diye konuştu.

 

Daha farklı olacak

 

Başkan Akın konuşmasının son bölümünde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Ben bu güne kadar Bartın’a çivi çakan bütün dostlara, büyüklerime teşekkür ediyorum. Burada müteahhit firmamız Özbulut’a, Bartın Belediyesi bütün daire çalışan kardeşlerimize ellerine sağlık yüreğine sağlık diyorum. Burada alt çalışan arkadaşlarımıza yani taşeron vasıtası ile çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle son 3 ay gece on ikilere ve birlere kadar arkadaşlarımız görev yaptılar. Bizde zaman zaman buraya geldik. Yağmur demediler, soğuk demediler çalışmaya devam ettiler. Her parkı farkındaysanız farklı konseptte yapmaya özen gösteriyoruz.  140.yıl Parkı farklı konseptte, gazhane parkı farklı konseptte burası ayrı konsepte. Bundan sonra yapacağımız park çalışmalarımızda daha farklı olacak.  Artık çocuk parklarını aştık. 145 çocuk parkı yapmışız saygı değer dostlar. İnşallah bundan sonraki dönem daha farklı şeyler olacak. Ben katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum, Allah razı olsun. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi.

 

Açılış konuşmalarının sonrasında protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı halkın hizmetine sunuldu. Daha sonra protokol üyeleri ve misafirler Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı’nı gezerek Belediye Başkanı Cemal Akın’dan çalışmalara ilişkin bilgiler aldılar.

 

Henüz açılışının ilk günü olmasına karşın Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nin binlerce vatandaş tarafından ziyaret edilmesi dikkat çekti.

Etiketler: cemal akın, kaynarca, spor, yaşam, merkez, park, bartın belediyesi, belediye başkanı, açılış, tanıtım, kaynarca parkı, kaynarca spor merkezi, kaynarca yaşam merkezi, bartın haber, belediye haber, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14596
0.14642020-02-28 12:33:39