Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

...

Okunma: 4467

15.01.2018 16:57

bartın kent tarihi, kent tarihi müzesi, kent müzesi açılış, bartın, bartın kent müzesi açılış, cemal akın, bartın belediyesi
Facebook'ta Paylaş

KENT TARİHİ MÜZESİ 27 OCAK’TA AÇILIYOR

 

Bartın Belediyesi Kent Tarihi Müzesi’nin açılış tarihi belli oldu. Yapısı, içeriği ve teknolojik donatılarıyla ülkemizin sayılı müzelerinden birisi olacak olan Kent Tarihi Müzesi’nin açılışı 27 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek.

 

Çalışmalarında son aşamalara gelinen ve artık son rötuşların gerçekleştirildiği Bartın Belediyesi Kent Tarihi Müzesi’nin açılış tarihi belli oldu. Yapısı, içeriği ve teknolojik donatılarıyla ülkemizin sayılı müzelerinden birisi olacak olan Kent Tarihi Müzesi Bartın tarihini geçmişten günümüze ve gelecek nesillere aktaracak. Müzenin açılışı 27 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’da törenle gerçekleşecek.

 

Müzedeki son çalışmalar hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyesi Kent Tarihi Müzesi’nin yapısıyla, içeriğiyle ve teknolojisiyle ülkemizin sayılı müzelerinden birisi olması için büyük titizlik içinde çalışmalarımızı sürdürdük. İç düzenleme çalışmaları tamamlandı. Yerleştirilen kiokslara bilgi aktarımı yapıldı ve denemeleri de gerçekleştirildi. Artık çalışmalarda son aşamalara gelindi. 27 Ocak Cumartesi günü Kent Tarihi Müzesi’ni Bartın halkının ve Bartın’a gelecek olan tüm turistlerin ziyaretine açmış olacağız. Bu güzel projenin şimdiden ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Kent Tarihi Müzesi’ninin 300 metrekare olan zemin katında Bartın’da Yeraltı Zenginlikleri, Milli Mücadele Yıllarında Bartın, İlimizin Kronolojik Tarihi, Şehitler Bölümü, İlimizde Görünen Nadir Canlılar, Doğal Afetler ve Ulaşım konuları hakkında çeşitli bilgiler fotoğraf, pano ve kioslarla ziyaretçilere anlatılacak.

 

405 metrekare büyüklüğe sahip olan üst katta ise Bartın Ticaret Hayatı, Bartın’da Gemi Yapımı, Madencilik, Eski Tarihi Esnaflar, Tarihi Bartın Çarşısı, El Sanatları, Kadınlar Pazarı, Bartın’da Mimari Yapı, Bartın Siyasi Tarihi,  Bartın Eğitim ve Sağlık Tarihi, Turizm Bölümü, Spor Tarihi, Basın, Yayın İletişim Tarihi, Kültür Sanat Bölümü ve Bartın Mutfak Kültürü hakkında kioslar, maketler, panolar, fotoğraflar yer alacak.

 

Müzeyi ziyaret eden vatandaşlar Bartın Tarihi hakkında birçok konuda  bilgiler edinebilecek. 

Etiketler: bartın kent tarihi, kent tarihi müzesi, kent müzesi açılış, bartın, bartın kent müzesi açılış, cemal akın, bartın belediyesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12085
0.121172020-02-18 12:18:06