Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ADALET ORMANI İÇİN FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU...

ADALET ORMANI İÇİN FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU.

Okunma: 299

27.03.2019 09:45

Facebook'ta Paylaş

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Denetimli Serbestlik Müdürlükleri ve Açık Ceza İnfaz Kurumları ile Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında Yıldız Köyünde Adalet Ormanı Oluşturuldu.

 

Fidanların toprakla buluştuğu törene İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Baro Başkanı Ferhat Parlatır, Cumhuriyet Savcısı Hasan Urgan, İŞKUR İl Müdürü Adnan Arslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, savcı ve hakimler ile adliye ve cezaevi personelleri katıldı.

 

Hükümlüler ağaçlandırmaya katkıda bulunacak

 

Törende konuşan Cumhuriyet Savcısı Hasan Urgan, “Adalet Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ağaçlandırma ve koordinasyon projesi kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu bu 6 dekarlık alanda Adalet Ormanı oluşturuyoruz. Buradaki amacımız, denetimli serbestlik ile cezalarını infaz eden ve açık cezaevinde cezalarını infaz etmekte olan hükümlülerin sosyal hayata kazandırılmalarını sağlayacak şekilde çalışma yapmalarını sağlamaktır. Hükümlüler bu şekilde ağaçlandırmaya katkıda bulunacak ve dikim sonrası bakımını da yapacaklardır” dedi.

 

Herkese görev düşüyor

 

Savcı Urgan açıklamasının devamında ağaç sevgisinin hükümlülerde pekiştirilmesi açısından da projenin önem taşıdığını ifade ederek, “Ormanlar ülkenin geleceğidir ve bu konuda toplumun her ferdine ayrı ayrı görev düşmektedir. Ülkemizin toplam zenginliğine katkı verecek olan bu çalışma Bartın ilimize de bir kıymet katacaktır. Bizi bu konuda destekleyen başta Adalet Bakanımız olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğümüz, Orman Genel Müdürlüğümüz, Valimiz, Bakanlığımız yetkilileri ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından davetliler tarafından fidanlar toprakla buluşturuldu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12416
0.124572019-09-23 11:55:27