Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ADETA MİLLİ BİR SEVİNÇ YAŞANDI

...

Okunma: 2187

19.03.2018 17:36

vali dirim, şehit, şehit aileleri, yemek, afrin, milli bayram, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu, 18 mart, çanakkale
Facebook'ta Paylaş

Aile ve Sosyal Politikalar Bartın İl Müdürlüğü Organizasyonunda Bartın protokolü şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Programda konuşan Vali Dirim şehit ailelerinin devletin emaneti olduğunu söylerken Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin kent merkezinde güvenliği sağlamasına yönelik haberlerin milli bir sevinç yaşattığını kaydetti.

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü dolayısıyla Bartın’da protokol mensupları şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Bulut Düğün Salonunda gerçekleşen programa Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Dz. P. Albay Vedat Selvitop, Belediye Başkanı Cemal Akın, TSO Başkanı Cihat Çakır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Ekrem Altunok ile şehit aileleri katıldı.

 

Çok müstesna bir zaferin yıl dönümü

 

Programda konuşan Vali Dirim Çanakkale zaferinin tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade ederek, “Karaman şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve değerli aileleri. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde geleneksel olarak şehit ve gazi ailelerimizle bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu vesile ile bir aradayız. Hepiniz hoş geldiniz. Çanakkale zaferi tabiki tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri. 103 yıl önce gerçekleşen ve çok büyük bir mücadele sonucu 214 bin şehidimizin şühedanın kanlarının Çanakkale topraklarına döküldüğü çok müstesna bir zaferin yıl dönümü. Bunu özellikle Çanakkale’de çok büyük bir devlet programı ile yıldönümlerinde kutlanıyor ve Sayın Cumhurbaşkanımızda bu programlara katılıyorlar. Çanakkale zaferi tarihimizin parlak sayfalarına altın harflerle yazıldı. Ancak Çanakkale zaferinden sonra Osmanlı devleti yıkılmaktan kurtulamadı. Çanakkale Zaferini kazanan Osmanlı devletini rahat bırakmadılar. Daha sonra müteakip eden dönemlerde büyük bir Kurtuluş Savaşı mücadelesine sahne oldu bu coğrafya. Şükürler olsun hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin yeniden dünya sahnesine çıkmış görüyoruz Kurtuluş Savaşı mücadelesinden sonra. Bugünde mücadelenin bittiğini söyleyemeyiz. Emperyalist güçlerin bu coğrafyada yaşamamıza olan tahammülsüzlüklerini her fırsatta görüyoruz. İşte başımızda yaklaşık 30 yıldır devam eden bir terör belası var. Bu bela ile milletimiz hem acılar yaşadı hem de kahraman güvenlik kuvvetlerimizi sınır ötesi operasyona göndermek hasıl oldu.” dedi.

 

Milli bir sevinç yaşandı

 

18 Mart’ın yıldönümü kutlanırken Zeytin Dalı harekatında başarı ile Afrin’in teröristlerden temizlendiğini kaydederek konuşmasını sürdüren Vali Dirim, “Dün sabah saatlerinden itibaren burada güvenliğin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından sağlandığı haberi medyamıza düşmeye başladı. Millet olarak ayrı bir sevinç kaynağı oldu bu. Artık eskisi gibi olmayacağını Türkiye her fırsatta ifade ediyor. Çevredeki dost bilinen ülkelere, müttefik olarak bilinen ülkelere her şeyin artık eskisi gibi olmayacağını ifade ediyoruz. Belki geçmişten gelen alışkanlılıklar sebebiyle anlamakta sıkıntıları oluyor ama Türkiye kararlılığını her fırsatta göstermeye devam edecek ve kendi sınırlarımız içerisinde güvenliği üst düzeyde sağlamanın ötesinde kendi güvenliğimizin artık yakın coğrafyamızdaki gelişmeleri takip edip kendi tedbirlerimizi almakla bağlantılı olduğunu görüyoruz. Buna yönelik adımları da dışarı da kim ne derse desin atmaya devam ediyoruz. Ben bu adımların devamının geleceğini ve Türkiye’nin güvenlik kaygılarını giderinceye kadar bölgesinde alması gereken önlemleri en üst düzeyde alacağını memnuniyetle görüyorum. Tabi ki her operasyonun her hareketin bir bedeli var ve bedellerde ödüyoruz. Şu anda Zeytin Dalı harekatında 46 şehidimiz var. Gazilerimiz var. Ancak tabi ki milletimizin çok ciddi bir desteğinin olduğunu görüyoruz bu harekata. Türkiye’nin dün milli bir sevinç yaşadığını gördük Afrin’le ilgili haberlerin medyaya düşmesiyle beraber. Adeta milli bir sevinç yaşandı. Birçok vatandaşımızın bu haberleri, bayrağın Afrin’de ki hükümet binasına çekilişini gözyaşları ile izlediğini fark ettik. İnşallah kazasız belasız, en az kayıpla operasyonu Silahlı Kuvvetlerimiz tamamlayacaktır.” dedi.

 

Şehitlerimizin yakınları bizlere emanet

 

Vali Dirim konuşmasının son bölümünde şehit yakınlarının devletin ve milletin emaneti olduklarını belirtik, “Şehitlerimizin yakınları milletimize ve bizlere emanettir. Bizler burada rahatlığımızı, huzurumuzu onların cansiperane gayretlerine ve canlarını feda etmelerine borçluyuz. Bu anlamda onların emaneti hem devletimizin hem milletimizin sorumluluğunda. Onlar  hiçbir zaman geride kalan yakınlarıyla ilgili hiçbir endişe duymasınlar.  Devletimiz her türlü tedbiri alıyor. Milletimiz bütün fertleriyle onları bağırlarına basıyor. İnşallah bu operasyonlar en az zayiatla tamamlanır diye dua ediyoruz, ümit ediyoruz. Atılması gereken adımlarında kararlılıkla atılacağını, devam edeceğini biliyoruz. Gazilerimize de Allah acil şifalar versin. Gazilerimiz tedavi olur olmaz cepheye gitmek için can atıyor. Tekrar sağlığına kavuştuklarında cepheye gitmek istiyorlar. Toplumumuzun tüm kesimlerinden bu harekata çok özel bir desteğin olduğunu görüyoruz. Engelli vatandaşlarımız, sağlık çalışanlarımız, gaziler derneğimiz ve toplumun özellikle dezavantajlı kesiminden birçok vatandaşımızın yüreklerinin Mehmetçikle olduğunu ifade etmelerini memnuniyetle görüyoruz. Her fırsatta bunu ifade ediyorlar. Yemek programına katıldığınız için teşekkür ediyorum. Sizlerle aynı ortamı paylaşmak gururu verici. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de şifalar diliyorum. Şehit yakınlarımızı kucaklıyorum” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: vali dirim, şehit, şehit aileleri, yemek, afrin, milli bayram, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu, 18 mart, çanakkale
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.24347
0.243932020-05-31 06:34:12