Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AFAD MÜDÜRÜ YILDIZ'DAN KOORDİNASYON ZİYARETLERİ

AFAD Bartın İl Müdürü Ahmet Yıldız’dan olası sel felaketi, heyelan, deprem ve yangın gibi durumlara karşı planlı, hızlı ve etkin müdahale sağlanması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirildi.

Okunma: 113

06.08.2021 11:08

Facebook'ta Paylaş

AFAD Bartın İl Müdürlüğünce toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla ilan edilen 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında, vatandaşların afet eğitimlerine ulaşmasını kolaylaştırmak için Cumhuriyet Meydanında kurulan Afet Eğitim Çadırında, Afet Farkındalık Eğitimleri düzenlendi.

Eğitimlerde birçok kuruluş temsilcisi ve çalışanı afetlere karşı bilgilendirilirken çok sayıda vatandaşta AFAD tarafından kurulan çadırı ziyaret ederek eğitimlere katılım sağladı.

Ayrıca AFAD Bartın İl Müdürü Ahmet Yıldız tarafından ülkemizde özellikle 2021 yılı içerisinde görülen sel, heyelan, deprem ve orman yangınları gibi felaketlere karşı Bartın genelinde tüm kurumların planlı, hızlı ve etkin bir mücadeleye hazırlıklı olunması amacıyla Bartın Belediyesi,  İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma Vakfına ziyaretler gerçekleştirildi.

Ana Çözüm ve Destek Çözüm ortakları arasındaki kurum ve kuruluşları ziyaret eden AFAD İl Müdürü Yıldız; mevcut planları güncelleme, paydaş kurum ve STK’ların görev ve sorumluluklarının değerlendirilmesi, tüm paydaşların olası afet ve felaketlere karşı hazırlıklı olması, müdahale ve mücadele noktasında ise operasyonel gücün görülmesi planlandı.

AFAD İl Müdürü Yıldız’ın Bartın’da olası afet ve yangın türü felaketlere karşı tüm kurum ve kuruluşların etkin müdahale ve mücadeleye katılım sağlaması, personel, araç-gereç ve ihtiyaç malzemelerinin temini noktasında koordinasyon zincirinin eksiksiz gerçekleşmesi amacıyla çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00524
0.005872021-09-25 16:28:55