Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AFRİKA SICAKLARI GELİYOR...

Sıcaklık Pazar günü tavan yapacak...

Okunma: 1777

28.06.2017 18:18

afrika sıcakları, meteoroloji, bartın hava durumu
Facebook'ta Paylaş

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre Cuma gününden itibaren yurdumuz Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. Bartın’da sıcaklık Pazar günü 36 dereceye ulaşacak.

 

Ramazan ayı boyunca ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında ve zaman zaman normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları Ramazan ayının son günlerinde artmaya başlamıştı. Bayram'da ise hava sıcaklığı ülke genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin 3 - 6 derece üzerinde seyretmiş ve sıcak hava halen etkili olmaya devam etmekte.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapılan son analiz ve tahminlere göre 30 Haziran Cuma gününden itibaren yurdumuzun mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

 

Sıcaklık rekorları kırılabilir

 

Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ülkemizin genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 - 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceğinin beklendiği kaydedildi.

 

Aydın’da 45 derece sıcaklık yaşanacak

 

Son analiz ve tahminlere göre hafta sonu bazı il merkezlerinde gerçekleşmesi beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara, Bursa ve Malatya'da 40' İstanbul'da 37, İzmir ve Adana’da 41, Samsun, Trabzon ve Erzurum'da 32, Balıkesir, Edirne ve Antalya'da 42, Diyarbakır'da 43, Manisa'da 44, Şanlıurfa ve Aydın'da 45 Derece olması bekleniyor.Sıcak hava dalgasının önümüzdeki hafta başında pazartesi günü yurdun batı bölgelerinde, Salı günü iç ve hafta ortasında Çarşamba günü ise Doğu bölgelerinde etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşların güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır.” denildi.

 

İlimizde de sıcaklıklar artacak

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 30 Haziran Cuma gününden itibaren yurdumuzda ki mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceğini belirtti. Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni sıcak hava dalgası ile ilimizde hava sıcaklıkları nasıl olacak? İşte merak edilen sorunun cevabı…

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre ilimizde Perşembe günü en düşük sıcaklık 17 en yüksek sıcaklık 30, Cuma günü en düşük sıcaklık 17 en yüksek sıcaklık 33, Cumartesi günü en düşük sıcaklık 18 en yüksek sıcaklık 34, Pazar günü en düşük sıcaklık 18 en yüksek sıcaklığın 36 derece olması beklenirken Pazartesi günü ise en düşük sıcaklığın 20 en yüksek sıcaklığın 31 derece dolaylarında olacağı tahmin ediliyor.

 

Etiketler: afrika sıcakları, meteoroloji, bartın hava durumu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08247
0.0832020-05-30 18:08:54