Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AĞAÇ TÜNELİN AKIBETİ NE OLACAK? - BARTIN

...

Okunma: 841

23.07.2019 15:47

Facebook'ta Paylaş

Bartın-Safranbolu karayolu üzerinde bulunan, koruma altında olan ve yerli-yabancı turistlerin ilgi odağı olan ağaç tünelin geleceği muammasını koruyor.

 

Bölgede her gün çok sayıda araç yol kenarına park ederken araçlarından inen vatandaşlar dünyada eşine az rastlanan ağaç tünelde fotoğraflar çektiriyor.

 

Vatandaşların araç parkı ve fotoğraf tutkusu ise adeta kazalara davetiye çıkarıyor.

 

Bölgede park alanı başta olmak üzere bir dizi çalışma yapılması bekleniyor ancak resmi kurumlar bölgenin koruma altında olduğunu gerekçe göstererek çalışma başlatmıyor.

 

Geçtiğimiz gün Bartın Valiliğinde gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında ağaç tünel bölgesinde yapılacak çalışmalar gündeme geldi.

 

Vali Güner toplantıdaki konuşmasında ağaç tünel bölgesinde doğal güzelliği fırsat bilen vatandaşların fotoğraf çekmek amacıyla yolda durduğunu ve bu şekilde hem kendi hem de trafik güvenliğini riske attıklarını söyledi.

 

Karayollarının bölgedeki ağaçları koruyarak ve doğal güzelliği bozmadan yolun kenarına trafik cebi ya da başka bir uygulama için bir çalışması olup olmadığını soran Vali Güner  tatmin edici bir yanıt alamayınca Karayolları ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden bölgede bununla ilgili inceleme ve çalışma yapmasını istedi.

 

Bölgenin koruma altında olmasından dolayı kurumların nasıl bir proje üreterek soruna çözüm getirecekleri ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01845
0.019832021-04-12 14:38:33