Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ'DE HEDEF 2019

Tunç: "Bartın’ı AK Partili bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız..."

Okunma: 3728

04.02.2018 18:28

ak parti, kadın kolları, yasemin dora kurtkaya, kongre, kadın kolları kongre, ak parti haberleri, bartın haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın 5. Olağan Kadın Kolları Kongresi AK Parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile çok sayıda partilinin katılımıyla Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 

Kalaycı: “Her yer pırıl pırıl oluyor”

 

Kongre öncesinde konuşan İl Başkanı Turhan Kalaycı kadınların siyasetteki yerinin önemine değinerek, “5. Olağan Kadın Kolları Kongremizin Bartın’ımıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dilerim. Kadınların toplumdaki yeri nasıl önemli ise siyasetteki yeri de o derece önemli. Kadının elinin değdiği her yer pırıl pırıl oluyor. İnşallah siyasetimizde Bartın’ımızda pırıl pırıl olacak. birlikte, beraber Bartın’ın siyasetin ve hizmetine damga vuracağız. Bu duygularla bugüne kadar kadın kollarımızın her kademesinde görevde bulunmuş ve katkıda bulunmuş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yeni katılan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Rabbim bizleri birlik, beraberlik ve dirlik içinde bu davaya hizmet etmeyi nasip etsin. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

Kalaycı ayrıca Afrin şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için salonda Fatiha okuttu.

 

Tunç: “Bütün dualarımız onlarla”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise konuşmasında, “Bu demokrasi şölenini biraz buruk gerçekleştiriyoruz. Afrin şehitlerimiz var. Ülkemizin güneyinde bir terör devletini kurdurmamak ve oradaki terör koridorunu bozmak niyetiyle mücadele veren askerimiz zaman zaman şehitlerde veriyoruz. 8 şehidimiz var. Ben buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Askerlerimize Allah güç kuvvet versin ve onları korusun. Bütün dualarımız onlarla. Canlarını feda ederek orada mücadele ediyorlar. İnşallah başarılı bir şekilde bu süreçten çıkacaklar ve ülkemiz için tehlikeyi orada bertaraf edecekler.” dedi.

 

“Sizleri kutluyorum iyi ki varsınız”

 

Milletvekili Tunç AK Parti’nin Bartın’da ki başarılarını daha yükseklere taşıyacaklarını ifade ederek sürdürdüğü konuşmasında, “Bugün kongremizi gerçekleştirerek inşallah yeniden bir tazelenme sürecini kadın kolları olarak gerçekleştireceğiz. Ana kademe kongremizi Başbakanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Kadın Kollarının ardından Gençlik Kollarını da tamamlayarak Bartın’da teşkilatlarımız yeni döneme taze bir başlangıç yapacaklar. 2019’a giden süreçte ilçe, belde ve köyleriyle topyekun hızlı bir çalışmayla AK Partimizin başarısını Bartın’da daha da yükseklere taşıyacağız. AK Parti bir millet hareketidir. Bir davanın adıdır. Sıradan bir parti değildir. AK Parti kökü medeniyet anlayışımıza dayanan, Selçuklu’ya, Osmalı’ya, cumhuriyetimizin kuruluşuna dayanan ve milletimizin hissiyatını temsil eden, milletimizin tercümanı olan bir geleneğin adıdır. 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak tabelasını asmış olan bu kutlu yürüyüş 14 aylık kısa sürede iktidar olmayı başarmıştır. Milletimiz tek başına ak partiyi iktidara getirmiştir. 15 yılı aşkın bir süredir de girdiği tüm seçimleri kazanan, iktidarda oylarını artırarak sandıktan çıkan ve cumhuriyet tarihinde hatta dünya siyaset tarihinde de tarihe geçmiş, icraatlarıyla ülkemizin tüm sorunlarına tek tek el atmış ve ülkemizi 15 yıl öncesine göre 4 kat daha büyütmüştür. Kutlu bir yürüyüştür ve sizlerde bu yürüyüşün mensuplarısınız. Sizleri kutluyorum iyi ki varsınız.” dedi.

 

“Türlü türlü planlarda yapmışlardır”

 

2001’de dünyanın en hızlı küçülen ülkesi Türkiye’nin bugün dünyanın en büyüyen ülkesi haline AK Parti sayesinde geldiğini kaydeden Milletvekil Tunç, “IMF kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye’den bugün IMF defterini kapatmış, ekonomide bağımsızlığını ilan etmiş, sürekli gelişen, fiziki kalkınmasını en ücra köylere varıncaya kadar sağlamaya devam eden bir ülkeyiz. Dünya projelerine adım atmış bir Türkiye var. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide, ulaştırmada, bayındırlık hizmetlerinde sürekli ileriye giden, kendi milli silahını, kendi milli gemisini, kendi uçağını yapan bir Türkiye elbette ki dünyada dikkat çeken bir ülke olmuştur. Kıskanılan bir ülke olmuştur. Hele hele dünyada mazlumun sesi olduğunuzda, aktif bir politika izlediğinizde sizin önünüzü kesmeye çalışanlar olacaktır ve bu böyle olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan izlediği insani dış politikayla birilerini dünya üzerinde özellikle Orta Doğu bölgemiz üzerinde planları olan küresel güçlerin rahatsızlığına neden olmuştur. Onlar rahatsız oldular diye haklının yanında olmaktan vazgeçecek değiliz. Doğru bildiğimizi yapmaya devam edeceğiz. Haklının, mazlumun, insan haklarının yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizi de dünyanın en gelişmiş, ilk hedefimiz 10 büyük ekonomi arasında olmak, inşallah bu hedefi gerçekleştirmek içinde gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. AK Parti’nin bu başarısını hazmedemeyenler dışarıdaki ve içerideki işbirlikçileri ile ülkemizin önünü kesmek ve bu kutlu yürüyüşü durdurmak için türlü türlü planlarda yapmışlardır. Kapatma davaları ile karşılaştık, gezi olayları ile karşılaştık ve terör olaylarını azdırdılar. En son 15 Temmuz darbe girişimi ile karşılaştık. Ondan öncede 17-25 yargı darbesiyle karşı karşıya kalmıştık. 15 Temmuz gecesi de milletimiz büyük bir özveri ile o darbecilere geçit vermedi. Bayrağına vatanına sahip çıktı. Milletimiz 15 Temmuz gecesinden 16 Temmuz sabahı Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe uyanmasını sağlamıştır. O nedenle milletimize şükran borçluyuz. AK Parti’ye karşı kurulan tüm tuzakları milletimiz sayesinde bozduk ve tuzak kuranların başına geçirmeyi başardık. Milletimiz sayesinde bu kutlu yürüyüş devam ediyor. Daha büyük hizmetlere devam edeceğiz.  Milletimizin refahını artırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“40 yeni fabrika daha gelecek”

 

AK Parti’nin Türkiye genelindeki büyük başarısından Bartın’ın da fazlasıyla nasibini aldığını belirterek konuşmasına devam eden Milletvekili Tunç, “Bartın’a AK Parti iktidarında 5 milyarlık kamu yatırımı gerçekleştirdik ve devam eden 5 milyarlık yatırım daha var. Her yeri şantiyeye çevirdik, her ilçemize ve her beldemize hizmet götürdük. 37 yeni okulu Bartın’a kazandırdık. Üniversite kampüs alanındaki fakülte binaları bir bir yükseliyor. Bartın’a üniversite ile beraber yeni bir Bartın daha ilave ettik. Tüm kamu hizmet binalarının yenilendiği bir dönem yaşadık. Bartın Amasra arasını 5 dakikaya indireceğiz dediğimizde kimseler inanmamıştı. Yarım saatlik yolu 5 dakikaya indirdik. Kurucaşile Bartın arasında 26 km tünel inşaatı devam ediyor. 5 tünel 2 viyadük 10 köprü. 1,5 milyar sadece o yolun maliyeti. Bu 1,5 milyar lira bundan 15 yıl önce IMF kapısında tüm Türkiye için el pençe divan durduğumuz parayı bugün sadece Bartın Kurucaşile arasındaki yola harcayan hale geldik. Onun için bu Türkiye ile onur ve gurur duyuyoruz. Tüm ilçe ve beldelerimizin çehrelerini değiştirdik. Dört barajı birden inşa ediyoruz. 2 barajın açılışı yaptık ve 2’sinin inşaatı devam ediyor. 400 yataklı büyük bir hastaneyi Bartın’a kazandırıyoruz. 158 trilyon lira KDV hariç ihalesini gerçekleştirdik. 3 yıl içerisinde tamamlanacak. Amasra ve Ulus’a ilçe hastaneleri yaptık. Tüm beldelerimizde aile sağlığı merkezleri inşa ettik şimdi köylerimizde inşa ediyoruz. Tüm ilçe ve beldelerimizde spor sahalarını tribünleri ve aydınlatmalarıyla birlikte gençlerimizin hizmetine sunduk. OSB’yi fabrikalarla doldurduk. AK Parti’den önce boşken şimdi hepsi doldu. Yeni bir yere ihtiyacımız vardı ikinci OSB alanı çalışmalarına başladık. 40 yeni fabrika daha gelecek. Mevcut alandan daha büyük bir alanı Bartın’a kazandıracağız. İş aş noktasında, istihdam konusundaki iyi gidişatı da devam ettireceğiz. Çiftçimizi desteklemeye devam ediyoruz. 120 milyon lira sadece Bartın çiftçisine verdiğimiz hibe miktarıdır. Üretimin artması ve hayvancılığın gelişmesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Daha yapacak çok işimiz var. 5 milyarlık devam eden projeler var. Bu projeleri de inşallah istikrar içerisinde kısa süre içerisinde tamamlayacağız.” dedi. 

 

“Bartın’ı AK Partili bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız”

 

2019’da Bartın’ı AK Partili bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız ifadesinde de bulunan Milletvekili Tunç, “İlk hedefimiz 2019 yerel seçimleri. Yerel seçimlerde Bartın’ı AK Partili bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız. Türkiye’de doğal teknelerin yüzebildiği doğal ırmak sadece Bartın’da. Islah projesini başlattık. TOKİ Köprüsüyle beraber ıslah çalışması başlayacak. Proje çalışmaları tamamlandı şu anda ihale aşamasında. Bartın ırmağıyla, Amasra’sıyla, Kurucaşile’siyle, iç kesimlerde Ulus’u ve yaylalarıyla, milli parkıyla, beldelerimizdeki ayrı güzellikleriyle, 4 baraj gölüyle yukarıdan bakıldığında bir biblo gibi görülmeye değer Bartın’ı sizlerle beraber inşa edeceğiz.  Bartın’da AK Parti’nin oyları 2002’de yüzde 28’di, 2007’de yüzde 39, 2011’de yüzde 49, 2015 seçimlerinde yüzde 54 ve referandumda yüzde 56.  Yani her seçimde üstüne on binlerce oy ilave ettiniz. 28 bin oydan 63 bine yükselttik. Milletimiz bu hizmetleri gördükçe Bartın’da da sandıklardan AK Parti yükselerek çıktı. 2019’da önce yerel seçimler sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de inşallah oylarımızı çok daha yükseklere çıkaracağız. 28’den 54’e kadar gelmişsek demek ki daha devam ediyoruz demektir. Bu başarıda öncelikle tüm kademelerimizin katkısı var ancak kadın kollarımızın çok büyük katkısı var. Bu başarıda büyük emekleri var çünkü onlar seçimlerde bizlerden daha aktif oluyorlar. Yenilenen bu yönetimlere eskileri de dahil ederek, tecrübeli arkadaşlarımızı unutmayarak kadın kollarımız Bartın’da bir destan yazacak ben buna inanıyorum. Türkiye’nin 2019’a giden sürecine Bartın olarak daha büyük katkı vereceğimize inanıyorum. Bu başarıda kadın kollarımız başrol oynayacaktır. Bugüne kadar kadın kollarımızda görev alan tüm teşkilat mensuplarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların sonrasında tek liste ile gidilen seçimlerde Yasemin Dora Kurtkaya yeniden AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

 

Bartın TV

Etiketler: ak parti, kadın kolları, yasemin dora kurtkaya, kongre, kadın kolları kongre, ak parti haberleri, bartın haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0906
0.091042020-05-25 10:27:26