Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ'DE TÜKENMİŞLİK VAR

...

Okunma: 2629

25.04.2018 21:56

ünal yurtbay, saadet partisi, ak parti, tükenmişlik, 24 haziran, seçim, bartın haber, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

YURTBAY: “AK PARTİ’DE BİR TÜKENMİŞLİK VAR”

 

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler için erken seçimden ziyade baskın bir seçimle karşı karşıya olduklarını ifade ederken, “AK Parti’de de bir tükenmişlik var. Bundan dolayı ısrarla kendi bekalarını ülkenin bekası gibi göstermeye çalışıyorlar.” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Merkezinde düzenlenen Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı’na katılan  Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İl Başkanı Yurtbay, erken seçimden ziyade baskın bir seçimle karşı karşıya olduklarının altını çizerken AK Parti’de bir tükenmişlik olduğunu ve bundan dolayı AK Partililerin kendi bekalarını ısrarla ülkenin bekası gibi göstermeye çalıştıklarını söyledi.

 

İktidarın ülkenin problemlerine çözüm bulamadığını kaydeden Yurtbay, “Bugüne kadar güttükleri mantığı değiştirmedikleri müddetçe de bir çözüm bulma imkanları gözükmüyor. Bugünkü baskın seçimin temel sebebi, ekonominin duvara toslamış olması ve denizin bitmesidir. Herkes bilmeli ki, özellikle bütün seçmen vatandaşlarımıza sesleniyorum; eğer bu iktidar kazara devam edecek olursa, emin olun önümüzdeki aylardan itibaren tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük sıkıntıların içerisine gireriz.” dedi.

 

Teşkilatlarımızı harekete geçirmiştik

 

 Çok kritik bir seçime gidildiğini de sözlerine ekleyen Yurtbay, “Vatandaşlarımızı uyandırmak lazım. Bazı kesimlerde üzülerek söylüyorum; körü körüne  bir hastalık var, bir bağlılık var iktidara. Bunlar bir gün muhakkak uyanacaktır.  Tek temennimiz bugün ki yaşadığımız sıkıntıların daha fazlası gelmeden uyanmalarıdır. Zaten ekonomide tahmin ettiğimiz sıkıntı gelirse, 3-4 tuzu kuru insanın ve grubun dışında bundan payına düşmeyen kalmayacak. Biz bundan dolayı çalışmalarımızı hızlandırmak zorundayız. Bundan tam 6 ay önce teşkilatlarımızı harekete geçirmiştik. Şimdi biraz daha konsantre olup, zamanı biraz daha daraltacağız. Karar alma süreçlerini hızlandıracağız. Ve ondan sonra seçime gireceğiz.” diye konuştu.

 

 AK Parti artık tükendi

 

İktidarda bulunan AK Parti’nin artık tükendiğini de belirten Yurtbay, “İktidar da bulunmalarından dolayı, aynı zamanda Cumhurbaşkanının parti başkanlığı üstlenmesinden dolayı kendilerine gaz verilmeye çalışılıyor. Ama artık bunlar tükendi. Tükenen bir yerde siz, gaz vermeye çalışsanız da oradan enerji alamazsınız. Kendileri ifade ettiler; ‘metal yorgunluğu var’ dediler. Metal yorgunluğunu sadece teşkilatlarında zannettiler ancak şimdi gördüler ki sadece teşkilatlarda değil,  Ak Parti’de de bir tükenmişlik var. Bundan dolayı ısrarla kendi bekalarını ülkenin bekası gibi göstermeye çalışıyorlar. Ama bu da inandırıcılığını yitirdi artık! Milletimiz iş istiyor! Milletimiz adalet istiyor! Milletimiz emniyet istiyor! Milletimiz özellikle dış politikadan atılan adımlardan rahatsız! Milletimiz çocuklarının iyi eğitim görmesini istiyor! Milletimiz iç göçün durmasını istiyor! Hangi alana el atarsanız milletimizin talepleri bellidir. Saadet Partisi iktidara geldiğinde bu talepleri yerine getirecektir.” dedi.

 

 Seçimin belirleyicisi Saadet Partisi Olacak

 

Seçimlerin belirleyici partisinin Saadet Partisi olacağını da kaydeden Yurtbay, “Bu konuda hiçbir tereddüdümüz yok. Kamuoyunda, böyle bir hava meydana geldi. Ülkemiz çok badireli bir dönemden geçiyor. Ne yazık ki iktidarda bulunanlar bu korkunç gidişe bir çare bulma imkanına sahip değiller. Biz bu arkadaşlarımızın icraatlarını yaklaşık 16 yıldır takip ediyoruz. Ne yazık ki hiçbir sahada ülkemizi içerisinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak bir adım atmadılar. Sık sık soruluyor ‘Efendim hiç mi iyi bir şey yapmadılar?’ Doğrudur bazı güzel adımlar da attılar ama Türkiye sadece bir iki konunun halledilmesiyle düzeltilecek bir ülke değil.” dedi.

 

İktidarda kalmakta ısrarlılar

 

İktidarın ekonomide duvara tosladığını söyleyerek konuşmasını sürdüren Yurtbay, “Şuanda en büyük problem ekonomide. Ülkemiz yanıyor, para bulamıyorlar. Problemlere çözüm üretemiyorlar. Bugüne kadar güttükleri mantığı değiştirmedikleri müddetçe de bir çözüm bulma imkanları gözükmüyor. Aslında ciddi olarak düşünerek bir tespitte bulunursak; bugünkü baskın seçimin temel sebebi ekonominin duvara toslamış olması ve denizin bitmesidir. Herkes bilmeli ki özellikle bütün vatandaşlarımıza seçmenimize sesleniyorum; Eğer bu iktidar kazara devam edecek olursa emin olun önümüzdeki aylardan itibaren tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük sıkıntıların içerisine gireriz. Bütün imkanları tükettiler borç bile bulamıyor. Ama iktidarda da kalmakta ısrarlılar. Ranta dayalı politikalarını da değiştirmiyorlar.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Adayı belirleyeceğiz

 

Polemik yapmadan siyaset yapan tek partinin Saadet Partisi olduğuna da vurgu yapan Yurtbay, “Biz kimsenin şahsiyeti ile ilgilenmiyoruz. Biz ülkemizin geleceği ile ilgileniyoruz.  Problemler üzerinde durmak her zaman bir numaralı vazifemiz oldu. Bu problemleri de ancak bizim kadrolarımız çözebilir. Şimdi hızlı bir şekilde aday tespitine gideceğiz. İllerden sorumlu arkadaşlarımız, illerinde milletvekili aday adaylarımız için süratli bir çalışmanın içine girecekler. İnşallah cumhurbaşkanlığı adayı konusunda da çok net ifade etmiştik, mutlaka önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi yönetecek bir aday belirleyeceğiz. Bu adayımız Türkiye siyasetini belirleyecek bir aday olacaktır. İnanıyoruz ki seçimi de kazanacağız.  Seçime giderken moral için söylenen sözler gibi olabilir. Ancak son 1,5 yıldır çalışmalarımız hamdolsun ciddi mesafeler kat ettiğimizi gösteriyor. Bundan dolayı da şu anda morali en yüksek parti, Saadet Partisi’dir. Bunu görmekten de memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: ünal yurtbay, saadet partisi, ak parti, tükenmişlik, 24 haziran, seçim, bartın haber, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04064
0.041012020-05-25 07:07:49