Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ DEMEK İŞ DEMEK AŞ DEMEK

Milletvekili Tunç kongrede konuştu...

Okunma: 3029

23.12.2017 19:57

yılmaz tunç ak parti, milletvekili, bartın milletvekili, bartın haber, haber bartın, bartın haberleri, ak parti haberleri, bartın yılmaz tunç, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç partisinin Bartın 6. Olağan İl Kongresinde gerçekleştirdiği konuşmada AK Parti’nin Bartın’da girdiği her seçimde oylarını artırdığına dikkat çekerek, “Bartın halkının AK Parti’ye olan bu güvenini haklı çıkartmak için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

AK Parti Bartın 6. Olağan İl Kongresinde konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç AK Parti’nin millet tarafından kurulduğunu söyleyerek, “2002 yılından bu yana ülkemizin 81 vilayeti de AK Parti ile büyük icraatlarla tanışmıştır. En ücra köylerimize kadar hizmetlerimiz ulaşmıştır. AK Parti’nin icraatları ile Türkiye ekonomide 3-4 kat büyümüştür. Hatırlayın, 2001 krizinde Türkiye dünyanın en hızlı küçülen ülkesiydi. Eksi 9 küçülme oranı ile dünyanın en hızlı küçülen ülkesinden bugün yüzde 11 ile Çin’den sonra dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi haline geldiyse bu AK Parti sayesindedir.” dedi.

 

Masa başında planlanan bir hareket değil

 

Milletvekili Yılmaz Tunç AK Parti’nin öyle herhangi bir parti olmadığını ifade ettiği konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı, “AK Parti, bir davanın adıdır. AK Parti bir millet hareketidir. AK Parti, milletimizin temiz vicdanının sesidir. AK Parti, medeniyet anlayışımızı temsil eder. Köklü bir medeniyet anlayışından gelir temelimiz. Selçuklu’ya dayanır, Osmanlı’ya dayanır, Kurtuluş Savaşımıza dayanır. Oradan Cumhuriyetimizin değerlerine dayanır ve bugün bu değerleri milletin değerlerini iktidarda temsil eden partidir AK Parti. O nedenle milletin değerlerini temsil eden, milletin o siyasi ana damarını temsil eden teşkilatı olmaktan AK Partili olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Köklü medeniyet anlayışımızı temsil eden bu siyasi hareket 2000 yılında AK Parti adı ile kuruldu. 2001’de ülkemizin krizlerle çalkalandığı, ekonomik krizlerin olduğu, bankaların battığı, gecelerin faizlerin 7 binlere çıktığı o kriz günlerinden siyasetçiye güvenin tamamen yitirildiği günlerden kurtulmak için milletimiz çareyi Recep Tayyip Erdoğan’da, AK Parti’de buldu ve milletimiz AK Parti’yi kendi kurdu. Tabelayı kendi elleriyle astı. Partinin daha ismi belli olmadan teşkilatları oluşturmaya başladı. İşte o nedenle AK Parti, Ankara’da 4 kişinin bir araya gelerek ‘Bir parti kurup, millete gidelim. Milletten belki destek alırız’ diye masa başında planlanan bir hareket değildir. Milletin bizatihi kendi elleriyle kurduğu bir partidir.

 

IMF’den kurtardık

 

AK Parti 2002 yılında iktidar olmuştur. 14 ay gibi kısa bir süre sonra milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı Başbakan yapmıştır. Ondan önce iktidarda olan siyasi partilerin hepsi de barajın altında kalmıştır. 2002 yılından bu yana ülkemizin 81 vilayeti de AK Parti ile büyük icraatlarla tanışmıştır. En ücra köylerimize kadar hizmetlerimiz ulaşmıştır. AK Parti’nin icraatları ile Türkiye ekonomide 3-4 kat büyümüştür. Hatırlayın, 2001 krizinde Türkiye dünyanın en hızlı küçülen ülkesiydi. Eksi 9 küçülme oranı ile dünyanın en hızlı küçülen ülkesinden bugün yüzde 11 ile Çin’den sonra dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi haline geldiyse bu AK Parti sayesindedir, Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir, milletimiz sayesindedir. Dünyanın dev projelerini ülkemizde gerçekleştirmeye başladık. Ülkemizi IMF’den kurtardık. IMF borcunu kapattık, ekonomide bağımsızlığımızı ilan ettik. Nükleer santral ihaleleri yaparak enerjide bağımsızlığımızı ilan ettik. Dünyanın en büyük havaalanlarını, en büyük köprülerini, en büyük projelerini hayata geçinmeye başladık ve devam ediyoruz.

 

Dünya liderliği budur

 

Uyguladığımız dış politika ile dünyadaki tüm mazlumların sesi olduk. ‘Dünya beşten büyüktür’ dedi Recep Tayyip Erdoğan ve Kudüs konusunda bütün dünya ülkelerini harekete geçirdi. İslam İşbirliği Teşkilatı’nı İstanbul’da topladı ve ABD’nin ‘İsrail’in başkenti Kudüs’ noktasındaki kararının hukuksuz olduğunu, doğru olmadığını söyledi ve bunu BM Genel Kurulu’na taşıdı. Orada bütün dünya ülkeleri toplandı ve Türkiye’nin önderliğinde toplanan o BM Genel Kurulu ‘Türkiye doğru söylüyor, Recep Tayyip Erdoğan haklıdır’ dedi. ABD’nin kararının yanlış olduğunu söyledi. İşte onurlu ve dik duruş, dünya liderliği budur. Ne kadar gurur duysak azdır, Türkiye ile Recep Tayyip Erdoğan ile ne kadar onur duysak azdır.

 

Anlatmaya zaman yetmez

 

Bundan 15 yıl önce ülkemizin içinde bulunduğu durumu sizlere anlatmaya zaman yetmez. Nereden nereye geldik? Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin gönlündeki yerini kimse silmeye yeltenmesin. Hele ki o CHP’nin karalamalarına, o iftiralarına bu milletimizin 15 yıldır karnı tok. Milletimiz 15 yıldır her sandığa gittiğinde kendisine hizmet edeni hatırladı. ‘AK Parti’ dedi, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ dedi ve her sandıktan yüzde 34 ile başladığımız bu kutlu yürüyüşte oy oranını Türkiye genelinde yüzde 51 düzeyine çıkardı. Bartın’da yüzde 28 ile başlamıştık. 2008 yılında yüzde 28’i 39 yaptınız. 2011 seçimlerinde 39’u bu kez 49 yaptınız. ‘Yetmez’ dediniz. ‘Bu kadar icraata, bu kadar hizmete daha fazla destek verilmesi gerekir’ dediniz ve 1 Kasım 2015’te de yüzde 54 yaptınız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili halk oylamasında da AK Parti’nin oylarını yüzde 56’ya yükselttiniz. Bartın halkının AK Parti’ye olan bu güvenini haklı çıkartmak için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz.

 

İhalesi yapıldı, yakında inşaatı başlıyor

 

Bartın’ımıza 4 milyar liralık kamu yatırımı ile bir Bartın daha ekliyoruz. Bartın Üniversitesi ile büyümeye devam ediyor. Şuanda 15 bin üniversiteli var, inşallah yeni kampüs inşaatı bittiğinde 30 bin öğrencisi olacak. 30 bin öğrencinin olduğu yerde 5 bin çalışan olur.  İşte Bartın Üniversitesi, Bartın’ı büyüten bir lokomotif. Bu AK Parti’nin eseri. Eserimizle onur duyun, gurur duyun. Bartın’a 4 baraj birden yapıyoruz. Bir tanesini AK Parti’den önce hayal bile edemezdiniz. İki tanesini tamamladık. Sayın Cumhurbaşkanımızla canlı bağlantıda açılışını gerçekleştirdik. Kirazlıköprü Barajı Bartın’ı selden koruyacak. Yine Kışlalı Barajı hem Bartın’ı hem de Kozcağız’ı sel felaketinden kurtarıyor. Devam eden Kozcağız ve Eldeş Barajımızı da en kısa sürede tamamlayacağız. Bartın’ımıza tüneller yapıyoruz, dağları deliyoruz, vadileri viyadüklerle aşıyoruz. Bartın-Amasra tünel ile birbirine bağlandı. Bartın Kurucaşile arasında 5 tünel, 2 viyadük, 10 köprü yapıyoruz. 5 tünelin uzunluğu 12 km gidiş, 12 km geliş 24 km yani sadece Bartın-Kurucaşile arasında 24 km tünel yapıyoruz. Bu 1.5 katrilyonluk bir yatırım. Bolu Dağı Tüneli 3,5 km. 17 hükümet eskitti. 3.5 km 10 yıllar geçti açılamadı. Ama o tünelin 7-8 katı büyüklüğündeki tüneli sadece Bartın-Kurucaşile arasına yapıyoruz. İşte AK Parti’nin farkı budur. Ulus’a giderken de, Kurucaşile’ye giderken de Amasra’ya giderken de tünellerden geçiyoruz. Şimdi Bartın-Kozcağız arasını bir ana cadde yapıyoruz. Bölünmüş yol yapıyoruz. 110 trilyonluk yatırımı Kozcağız’ımız ile buluşturduk. İhalesi yapıldı, yakında inşaatı başlıyor inşallah. Orada da 3 köprü var. Irmak kenarından devam edecek caddelerle adeta Bartın’ı Kozcağız ile birleştiriyoruz.

 

AK Parti demek iş demek, aş demek

 

OSB’nin genişletilmesi ile ilgili çalışmalar, tarıma ve çiftçimize verdiğimiz destekler, sanayicimize verdiğimiz destekler, turizm yatırımları, çevre yatırımları, gençliğimize ve spora ayırdığımız ödeneklerle ortaya koyduğumuz eserler. Bartın, 91 yılında il oldu. AK Parti’ye kadar Bartın’ın bir hükümet binası bile yoktu. AK Parti geldi, bütün kamu hizmet binalarını yeniledik. Bartın’a 37 tane modern okul kazandırdık. Teşvik Yasası ile getirdiğimiz yeni yeni fabrikalar… İnşallah 200 dönümlük bir alanı ikinci OSB olarak yapmak için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu biter bitmez 40 yeni fabrikayı Bartın’ımıza getireceğiz. AK Parti demek iş demek, aş demek.

 

Milletimizi sindirebileceklerini zannettiler

 

Hem ülkemizi yüzde 11 gibi bir rekor rakamla büyütmeye, icraatlar yapmaya, milletimizin refahını arttırmaya devam ettiklerini hem de bu şer odakları ile mücadele edildiğini belirten Tunç, “AK Parti’den önceki krizleri hatırladığımızda, emeklinin maaşını dahi alamadığı o günleri hatırladığımda IMF kapılarında el pençe divan durduğumuzu hatırladığımızda AK Parti’nin değerini bu millet çok iyi anlıyor. Milletimize yaptığımız hizmetler, gerçekleştirdiğimiz dev projeler, dünyada her zaman mazlumun ve haklının yanında olmamız, şer güçleri harekete geçirdi. AK Parti iktidara geldiği günden beri hizmet ederken, bir taraftan da bu karanlık odaklarıyla mücadele etti. Kapatma davalarıyla uğraştık. Türkiye’yi bir kaosa sürüklemenin peşinde oldular. Ama milletimiz bunlara ödün vermedi. ‘huzuru bozdurmayız’ dedi. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu kutlu yürüyüş devam edecek’ dedi. ‘Milletimiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağız’ dedi. Onun için onlara müsaade etmedi ve Gezi olayları ile başaramadıklarını bu kez 17-25 Aralık Yargı Darbe Girişimi ile başarabileceklerini zannettiler. 17-25 Aralık’ta başaramadıklarını bu kez terör olayları ile milletimizi sindirebileceklerini zannettiler. Baktılar son çare ne yapmak gerekir, asker kılığına girmiş FETÖ teröristleriyle milletimizin üzerine saldırdılar.

 

Şer odakları ile mücadele ediyoruz

 

15 yılda ülkemizi hem 3-4 kat büyüttük, dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi yaptık. Hem ülkemizi yüzde 11 gibi bir rekor rakamla büyütmeye, icraatlar yapmaya, milletimizin refahını arttırmaya devam ediyoruz, hem de bu şer odakları ile mücadele ediyoruz. 15 Temmuz’da ilan edilen OHAL yasası ile beraber çalışmalar bundan sonra ülkemizde bir daha darbe olmaması için mevzuatın buna göre yapılması ve ülkemizin 16 Nisan 2016 tarihinde yasama-yürütme-yargı kuvvetler ayrılığını daha da belirginleştirecek, ülkemizin demokrasi çıtasını daha da yükseltecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile inşallah ülkemiz istikrarı yakalayacak ve daha da kalkınacak. Böylece 2023 hedeflerini çok daha hızlı ulaşacak inşallah.” 

Etiketler: yılmaz tunç ak parti, milletvekili, bartın milletvekili, bartın haber, haber bartın, bartın haberleri, ak parti haberleri, bartın yılmaz tunç, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08236
0.082772020-05-31 07:37:43