Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ İLE İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL!

...

Okunma: 5728

14.09.2018 16:52

cemal akın, ismail can, yerel seçim, mhp, bartın, bartın belediyesi, kumluca belediyesi, seçim, yerel seçimler
Facebook'ta Paylaş

MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde açıklamalarda bulundu. Başkan Özçelik Bartın Merkezde mevcut Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem içinde tekrardan adayları olduğunu duyururken Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın da yeni dönem için adayları olduğunu deklare etti.

 

MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik çok sayıda partilinin katılım sağladığı basın açıklaması ile Bartın ve Kumluca’da mevcut Belediye Başkanları ile yerel seçimlere gireceklerini duyurdu. Başkan Özçelik AK Parti ile genel seçimlerde olduğu gibi bir ittifak olup olmayacağı sorusuna ise Genel Başkan Bahçeli’nin kendilerine Anadolu’da ittifak olmayacağını söylediğini ve “Gidin adaylarınızı belirleyin, herkes işine baksın” dediğini kaydetti.

 

MHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısına İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik MHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Bartın’da ve Kumluca’da mevcut belediye başkanları ile devam etme kararı aldıklarını belirterek bu kapsamda Bartın Belediyesi Başkan adayı olarak Cemal Akın ve Kumluca Belediyesi Başkan adayı olarak İsmail Can ile devam etme kararı aldıklarını ifade etti.

 

Yeniden Cemal Akın ve İsmail Can

 

Özçelik açıklamasında, “Bugün burada yaklaşan yerel seçimlerle ilgili bir takım açıklamalarda bulunmak istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanlığı olarak 2019 yerel seçimleriyle ilgili Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile yapmış olduğumuz istişareler sonunda start vermemiz gerektiğini, bir an önce adaylarımızı tespit ederek Genel Merkezimizin bizle yapacağı istişareler sonucunda adaylarımızı basına ve halkımıza deklare etmemiz gerektiğini ifade etti. Mevcut Bartın Belediye Başkanı Sn. Cemal Akın’ın izledikleri ve gördükleri üzerine çok başarılı hizmetler sergilediğini, almış olduğu emaneti hıyanet etmeden ve layıkıyla yerine getirdiğini, onun için 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar onların bilgisi dahilinde adayımız olduğunu siz basın mensupları aracılığı ile Bartın halkına duyurmak istiyorum. Aynı zamanda Kumluca beldesinde mevcut olan İsmail Can’ın da çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Sayın Can’ın da çok başarılı çalışmalar sergilediğini ve bu başarılar karşılığında 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanı adayımız olduğunu ifade etmemiz gerektiğini buyurdular. Bartın merkezinde “Yeniden seninle Cemal Akın” diyoruz. Kumluca beldesinde ise “Yeniden seninle İsmail Can” diyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yeni bir seçime hazırlanıyoruz

 

Başkan Özçelik Bartın Merkez ve Kumluca dışındaki diğer ilçe ve beldeler içinde çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, “Çalışmalarımızı en kısa zaman içerisinde yerine getirerek adaylarımızı belirleyeceğiz ve seçim çalışmalarına başlayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman olduğu gibi her seçime en önde start veren bir siyasi iradedir. Tüm seçmenimiz ve Bartın halkı bunu bilir. Bir seçim sonrasında siyasetine yani hizmet sanatına mola vermeyen tek siyasi irade olduğumuza da inancımız sonsuzdur.  Seçim bitmiştir akabinde çalışmalarımıza başlamışızdır. Şimdi yeni bir seçim yaklaşıyor adaylarımız belirleyerek yeni bir seçime hazırlanıyoruz.” dedi. 

 

Akın tüm sözleri ve projeleri hayata geçirdi

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın kendilerine verilen emanetleri layıkıyla temsil ettiklerinden de söz eden Başkan Özçelik, “Bartın halkının vermiş olduğu emanete hıyanet etmeden yerine getirdiğine inandığımız Sn. Cemal Akın kendisine emanet edilen 5 yıllık süreci çok çok dolu geçirdi. Bartın’ın sosyal, ekonomiksel olarak da hiç problemi olmayan bir belediye yapısı itibariyle alt yapısından üst yapısına varıncaya kadar tüm sıkıntılarını çözdüğümüze inancımız sonsuzdur. Vermiş olduğu tüm sözleri ve projeleri hayata geçirdi. Birçok projeyi de üstüne ekleyerek bu süreci tamamladılar. Yeni dönem içinde çok değerli projeler hazırlanıyor. Bartın Belediyesinde mevcut olan mühendislerimiz, Ar-Ge grubumuz ve destek veren diğer mühendis kardeşlerimizle birlikte çok değerli çalışmalar var. Bartın halkı sıkıntılarını ve sorunlarını tamamen seçimlere girdiğinde aşmış ve çözmüş bir belediye olarak girecek ve yeniden Cemal Akın’la. Aynı şeyler Kumluca Beldesinde İsmail Can içinde geçerlidir.” diye konuştu.

 

Herkes işine baksın

 

Başkan Özçelik genel seçimlerdeki AK Parti – MHP ittifakının yerel seçimlerde devam edip etmeyeceği sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi. “En son Genel Başkanımızın yanına gitmiş olduğumuzda böyle bir şeyin Anadolu’da olmadığını ifade etti. Belki problem yaşanabilecek büyük birkaç ilde böyle bir çalışma olabileceğini ifade etti ama Anadolu için ittifak söz konusu değil. Kendisi ‘Gidin adaylarınızı belirleyin herkes işine baksın’ dedi.”

 

Etiketler: cemal akın, ismail can, yerel seçim, mhp, bartın, bartın belediyesi, kumluca belediyesi, seçim, yerel seçimler
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06618
0.066532020-05-27 08:07:51