Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ'NİN ADAYI VE AKIN'IN RAKİBİ KİM OLACAK?

...

Okunma: 7133

11.04.2018 19:51

bartın, seçim bartın, bartın seçim, belediye, ak parti aday, aday kriteri, belediye başkanlığı, ak parti, mhp, cemal akın, yusuf aldatmaz, kumluca, ulus, kozcağız, kurucaşile, amasra, hasankadı, abdipaşa, yaşar dönmez, hasan hüseyin uzun, mehmet zihni say
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi’ni bir türlü alamayan AK Parti’den 2019 yerel seçimleri için kim Belediye Başkan Adayı gösterilecek? 
 
Herkesin merak ettiği soru yanıt beklerken MHP’li Cemal Akın’ın bir dönem daha Belediye Başkanı olarak Bartın’a hizmet etmek için partisinin Milletvekilliği teklifini geri çevirdiği kulislere bomba gibi düşmüştü.
 
MHP’li Cemal Akın’ın karşısında AK Parti’nin nasıl bir yol izleyeceği ve hangi kriterlere göre aday belirleyeceği merak edilirken Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun haberi büyük dikkat çekti.
 
Kayaoğlu’nun haberinde AK Parti’nin haziran sonunda yapmayı planladığı büyük kongrenin hemen ardından yerel seçimlere odaklanacağı ve bu kapsamda, Ağustos ayından itibaren belediye başkan adayları ile ilgili temayüllerin başlayacağı kaydedildi.
 
Mesaj net
 
Öte yandan Kayaoğlu haberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partili belediye başkanlarına gönderdiği mesajda "2019 Mart ayında yerel seçimler, Kasım'da milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaktır. İlk sonucun diğerini etkilemesi kaçınılmazdır. Bunun için şimdiden sahayı adım adım gezmeye başlamamız gerekiyor. Belediyelerimizin artık, işleri toparlama, çukurları kapatma ve üstyapıya yönelik icraatlarla şehri güzelleştirme zamanı gelmiştir. Seçime kadar bu anlayışla sıkı bir çalışma yürütmeliyiz" dediği ifade edildi.
 
Referans kendinizsiniz
 
Haberde AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından AK Partili bütün mahalli yöneticilerin 'Performans karneleri' hazırlandığına da vurgu yapılırken mevcut başkanların yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceklerindeki referansın kendileri olacağı belirtildi.
 
Adaylık için kriterler
 
AK Parti, Türkiye genelindeki bin 398 belediye için iki ayrı adaylık süreci işleteceği de kaydedilen haberde; “Bu kapsamda, öncelikle mevcut başkanlarla yola devam edilip edilmeyeceğine karar verilmesi için 'Kurumsal performanslarına' bakılacak. Ayrıca, ilinde teşkilat, meclis üyeleri, milletvekilleri ile uyumu, halka ilişkileri, vatandaş nezdindeki karşılığı da mevcut başkanların yeniden aday gösterilmesinde etkili olacak. AK Parti'de olmayan 500 civarındaki belediye ve mevcut başkanların aday gösterilmeyeceği yerler için yapılacak müracaatlar için ise ayrı bir çalışma yürütülecek. Yeni adaylarda 'saygınlık, dürüstlük, güvenilirlik, liyakat ve ehliyet' kriterlerini ön plana çıkaracaklarını belirten AK Parti kurmayları, seçilme yaşının 18'e indirilmesi ile birlikte, önceki seçimlere oranla bu seçimde daha fazla genç adayın çıkmasını beklediklerini söyledi.” ifadeleri kullanıldı.
 
Akın’a tek rakip Aldatmaz görülüyor
 
Bu haberin ardından gözler bir kez daha AK Parti’nin Bartın Belediye Başkan Adayı olması beklenen muhtemel isimlere çevrildi. 2 dönem üst üste Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanma başarısı gösteren MHP’li Cemal Akın karşısında başarı elde edebilecek saygınlık, dürüstlük, güvenirlik, vizyon ve misyona sahip isim kim? 
 
Bu soru ne zaman kamuoyunda gündeme gelse akla ilk gelen isim AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Aldatmaz oluyor.
Başka bir isim telaffuz dahi edilmiyor
 
AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak Yusuf Aldatmaz’ın mevcut Belediye Başkanı Cemal Akın karşısında en ciddi rakip olabileceği görüşü şehirde hakim olurken Aldatmaz dışında bir başka ismin gündeme dahi gelmeyişi de dikkat çekiyor.
 
İlçelerde neler olacak?
 
Amasra, Kurucaşile, Ulus ilçelerinde Belediye Başkanlığı için mevcut isimlerle mi devam edileceği yoksa yeni taze kanlara mı yer verileceği de yine soru işaretleri arasında.
Mental yorgunlukları da silmek isteyen AK Parti’nin Bartın’a bağlı ilçelerde Belediye Başkanlığı için sürpriz isimlerle seçimlere girebileceği bekleniyor.
 
Beldelerde gençlerin yolu açılabilir
 
AK Parti bayrağının dalgalandığı Kozcağız, Hasankadı ve Abdipaşa beldelerinde sürpriz değişimler beklenmiyor ancak genç ve dinamik isimlerin de aday adaylığı yarışından sıyrılabileceği düşünülüyor.
 
Kumluca için güçlü bir isim gerekiyor
 
MHP’li Kumluca Belediyesini de tekrar kazanmak isteyen AK Parti, beldenin içinden çıkan ve beldenin öz evladı olarak görülen ayrıca iş dünyasında da başarıları ile adından söz ettiren bir isimle Belediye seçimlerine girmesi muhtemel beklentiler arasında.

Etiketler: bartın, seçim bartın, bartın seçim, belediye, ak parti aday, aday kriteri, belediye başkanlığı, ak parti, mhp, cemal akın, yusuf aldatmaz, kumluca, ulus, kozcağız, kurucaşile, amasra, hasankadı, abdipaşa, yaşar dönmez, hasan hüseyin uzun, mehmet zihni say
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04133
0.041762020-05-25 11:10:19