Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ'NİN YENİ İL BAŞKANI

İş Adamı Turhan Kalaycı İl Başkanlığı görevini yürütecek...

Okunma: 5703

27.09.2017 14:48

bartın, ak parti, il başkanı, turhan kalaycı, kalaycı, turhan kalaycı bartın
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Genel Merkezi, AK Parti Bartın İl Başkanlığı görevini Turhan Kalaycı’ya verdi. Yeni İl Başkanı Kalaycı kongre süreçlerinde partinin yeniden yapılanmasında önemli bir rol üstlenecek. Kalaycı’nın parti içi ve dışında atacağı adımlarsa gerek genel seçimler gerekse belediye seçimleri için büyük önem taşıyacak.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav'ın İl Kongresinde yeninden aday olmayacağını açıklaması ve Genel Merkezin belirleyeceği bir isme görevi devredeceğine yönelik açıklamalarının ardından tüm gözler yeni başkanın kim olacağına çevrilmişti.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav’ın açıklamalarının ardından Genel Merkezinde onayıyla yeni İl Başkanının seçimi için çalışmalar başlatıldı. İlk olarak Aday Adayları partiye başvuruda bulundular.

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurusunda bulunan isimlerin sayısı sekizi bulurken bu isimler Turhan Kalaycı, Yusuf Ziya Aldatmaz, Ali Eyüpustaoğlu, Regaip Bayraktar, Sanem Çöme Taşdemir, Hasan Basri Nalbant, Uğur Yılmaz ve Av. Göksel Candan olmuşlardı

 

Başvuruların ardından parti içerisinde temayül yoklaması gerçekleştirildi. Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan’ın da katılımlarıyla gerçekleşen temayül yoklamalarının ardından dört isim Ankara’ya davet edildi.

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Aday Adaylarından Turhan Kalaycı, Yusuf Aldatmaz, Ali Eyüpustaoğlu, ve Göksel Candan Genel Merkez görüşmeleri için Ankara’ya gittiler.

 

Aynı günün gecesinde AK Parti Bartın İl Başkanlığına Turhan Kalaycı’nın getirildiği öğrenildi. Gece saatlerinde sosyal medyada yayılan bu haberin ardından Kalaycı’yı ilk eden isimler arasında Genel Merkeze birlikte gittiği Yusuf Aldatmaz, Ali Eyüpustaoğlu, ve Göksel Candan oldular.

 

Çok sayıda kişide Kalaycı’yı sosyal medya üzerinden tebrik ederek görevinde başarı dileklerinde bulundular.

 

Devir teslim ne zaman?

 

Eski İl Başkanı Hüseyin Manav ve yeni İl Başkanı Turhan Kalaycı arasında devir-teslim töreninin bu hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Devir-teslim töreninin İl Yönetim Kurulu, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımlarıyla gerçekleşmesi öngörülüyor.

 

Turhan Kalaycı kimdir?

 

01.03.1971 Bartın doğumlu. 1989 yılında Bartın İmam Hatip Lisesi'nden, 1997 yılında Mısır El Ezher Üniversitesi'nden mezun oldu. Almanya'da özel sektörde çalıştı. Almanya'da ve Afrika'da iletişim sektöründe firma kurarak ticaret yaptı. Ayrıca Almanya'da 6 yıl dernek başkanlığı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine Almanya'da kurulan Avrupa Türk Demokratlar Birliği'nin yapılanmasında görev aldı. 2011 yılında Bartın merkezde kurulan Kalaycıoğulları İnşaat Ltd. Şti firması ortaklarından. MÜSİAD'ın Bartın Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bartınspor Yönetim Kurulu üyeliği yapmakta. Evli ve iki çocuk babası. Kalaycıoğluları İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Kalaycı aynı zamanda AK Parti Bartın İl Yönetiminde de görev yapıyordu.

 

 

 

Etiketler: bartın, ak parti, il başkanı, turhan kalaycı, kalaycı, turhan kalaycı bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11955
0.119922020-05-25 07:33:39