Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ’DE TURHAN KALAYCI DÖNEMİ BAŞLADI

Törende il binası tıklım tıklım doldu...

Okunma: 3863

29.09.2017 17:18

turhan kalaycı, ak parti bartın il başkanı turhan kalaycı, hüseyin manav, devir teslim, tören, ak parti
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı görevine atanan Turhan Kalaycı, eski İl Başkanı Hüseyin Manav’dan görevi törenle teslim aldı. Yeni İl Başkanı Kalaycı, “Dava arkadaşlarımızla birlikte daha çok çalışarak çıtayı en yükseğe çıkaracağıma, liderimiz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın bana ve arkadaşlarıma olan bu güvenini boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.” dedi. Görevi devreden Manav ise Kalaycı’ya başarı dileklerinde bulunarak “Bartınlıların her zaman hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

10 Ocak 2015 tarihinden bu yana AK Parti Bartın İl Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Manav görevi yeni İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya devretti. Parti binasında gerçekleşen devir teslim törenine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanı sıra İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri, Belediye Başkanları, İlçe başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu partili katıldı.

 

Manav: “Darbe girişimini hep beraber atlattık”

 

Türk siyasi hayatının ve AK Parti siyasi hayatının belki de en zor döneminde başkanlık yaptığını dile getiren Hüseyin Manav, “10 Ocak 2015 tarihinde başlayan İl Başkanlığı maceramız bugün burada Turhan Kalaycı kardeşimize bayrağı devrederek, hayırlı ve bize göre de başarılı bir şekilde sona eriyor. Bugün aynı zamanda benim doğum günüm. Herkesin ömrü uzun ve bereketli olsun istiyoruz. Türk siyasi hayatının ve AK Parti siyasi hayatının belki de en zor döneminde başkanlık yapmak bize nasip oldu. Allaha şükür tüm arkadaşlarımızın desteği ve el birliği ile iki tane Türkiye için çok önemli genel seçim, Türkiye’de başbakanların, bakanların asılarak oluşturulmuş vesayet sistemini sona erdiren anayasa değişikliğini ve milletin bekasına, geleceğine, varlığına, birliğine kast eden 15 Temmuz hain darbe girişimini hep beraber atlattık. Arada sağlık sorunlarımızda oldu ancak bugüne kadar arkadaşlarımızın tamamının desteği ile ve Sn. Vekilimizin desteği ile Bartın’da hakikaten tüm seçimlerde Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy alarak varlığımızı gösterdik.” dedi.

 

“Herkesten helallik istiyorum”

 

Başkanlığı döneminde insanları ayrıştırmadan hizmet verdiğinin altını çizen Manav, “Biz bu bayrağı Yaşar Arslan Başkanımızdan devraldık. Bugün kendiside burada. Onun ekibindeydik, onunla birlikte çalıştık. O, onur ve gururla bize bayrağı devretti ve biz aynı onur ve gururla bayrağı teslim aldık. Aynı onur ve gururla da bayrağı Turhan Kalaycı kardeşimize teslim ediyorum. İnanıyoruz ki oda bizden daha ileriye götürecek ve bayrağı bizden daha yukarıya kaldıracaktır. Bu bir bayrak yarışı. Hangi makamda ne zaman nasıl görev almışız hiç önemi yoktur. Önemli olan partimizin, devletimizin ve milletimizin bize ihtiyaç duyduğu anda bu görevi ifa etmeye hazır olabilmektir. Tüm arkadaşlarımız aynı şekilde devam etti. Beni sevindiren bir diğer konuda yaklaşık 2,5-3 yıl önce başladığımız bu yolculukta 30 tane arkadaşımdan birinin bu göreve layık görülmesidir. Turhan kardeşimizde bizim Yönetim Kurulu Üyemizdi. Sayın Vekilimiz başta olmak üzere Tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi arkadaşlarımıza, gençlerimize ve kadınlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum verdikleri destek için. Bartın halkına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bizleri her seferinde hoşgörü ile karşıladılar. Layık olmaya çalıştık. İnsanız hata yapmış olabiliriz ama hep gönül kazanmak derdimiz oldu. İnsanlara yardım edebilmek ve onların sorunlarını çözebilmek, ellerinden tutabilmek derdimiz oldu. Tutabildiğimiz ve yardım edebildiklerimiz gibi edemediklerimizde oldu ama bundan hiçbir zaman ‘Sen oradansın, buradansın. Sen şundansın ya da bundansın’ ayrımı yapmadan elimizden geldiğince adaletli davranmaya çalıştık. Herkesten helallik istiyorum.” dedi.

 

“Kardeşime başarılar diliyorum”

 

Manav konuşmasının son bölümünde yeni İl Başkanı Kalaycı’ya bazı tavsiyelerde de bulunarak, “Yaklaşık 15 yıl boyunca hizmet ettiğimiz partimizde bize ne şekilde görev düşerse hizmet etmeye devam edeceğiz. Partiden ayrılmış değiliz. Turhan kardeşimizin de hem yardımcısı hem destekçisiyiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu görevi teslim ederken bir iki tavsiyede bulunmakta istiyorum. Turhan kardeşimiz bugün istenen makama gelecektir. Gönlüm ister ki her zaman verici olsun. Geleni geri çevirmesin. Garibanın, yardıma ihtiyacı olan herkesin elinden tutsun. Yol olur, hayrolur belki dua olur kabul olur. İktidar partisi İl Başkanı olmak insanların belli istek ve beklentilerini karşılayacak bir makamda olmaktadır. Her zaman verici olacağına inandığım kardeşime başarılar diliyorum. Bize de ne zaman nerde ihtiyacı olursa biz Bartınlıların her zaman hizmetkarı olacağız.” diye konuştu.

 

Kalaycı: “Koltuk sevdam olmamıştır”

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı görevini devralan Turhan Kalaycı ise konuşmasının başlangıcında salonu ve parti il binasını tıklım tıklım dolduran partililere teşekkür ederek, “Bugün bu önemli bayrak değişiminde bizleri yalnız bırakmadığınız için, davamızın yanında olduğunuz için sizlere teşekkür ediyor Hoşgeldiniz diyorum.2002 yılından bu yana Hizmet aşkıyla çıkılan bu yolda hep var olmaya çalıştım.Yurtdışında yaşadığım dönemde ve Bartın'a geldiğim andan itibaren davamıza ve Sn. Cumhurbaşkanımıza olan inancım ve güvencim ile memleketimiz için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Farklı yerlerde farklı görevlerde elimden ne geliyorsa memleketime ve milletime nasıl bir faydam olur düşüncesiyle hareket ettim. İyi bir niyetle yola çıktık. Makamların kalıcı bizlerin fani olduğunu bilerek asla bir koltuk sevdam olmamıştır.” dedi.

 

“Bu bir hizmet yarışı”

 

Kalaycı konuşmasının devamında Hüseyin Manav’a da teşekkür edip, “Bizim davamız yeniden büyük Türkiye. Bizim davamız milletimize hizmet. Bizim davamız halka ve hakka hizmet. Ve biz bu yola Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kefenimizi giyip çıktık. Bu yolda Cumhurbaşkanımızın izinde, korkmadan yorulmadan halkımızdan aldığımız güç ile yürümeye devam edeceğiz. Bugün burada bir bayrak değişimi var. Öncelikle bayrağı kendisinden devir alacağım, 3 yıl yönetiminde onurla ve şerefle bulunduğum Sayın Başkanımız Hüseyin Manav’a hizmetleri ve başarıları için yürekten teşekkür ediyorum. Yine Bartın’a büyük hizmetleri ile gönlümüze taht kuran Milletvekilimiz Sn. Yılmaz Tunç'a da en kalbi şükranlarımı sunarım. Bu zamana kadar memleketimize, şehrimize ve davamıza hizmet eden tüm Milletvekillerimize, il, ilçe ve belde başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza kısacası bayrağı bir sonrakine devreden tüm dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Dediğim gibi bu bir hizmet yarışı ve bu yarışta bayrağı devrettim diye durmak yok. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde AK Parti ye sevdalı tüm arkadaşlarımızla birlikte memleketimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

“Sizlerden biriyim”

 

Kalaycı konuşmasında kendisinden de bahsederek, “1971 Bartın doğumluyum. İlköğretimimi Arıt'ta ortaokul ve lise eğitimimi Bartın da, üniversite eğitimimi Kahire ve Mısır da tamamladım. Belçika, İtalya, Hollanda, Avusturya, Finlandiya, Macaristan, Bulgaristan, Yunanistan,Gürcistan, Senegal, Suudi Arabistan ve Sırbistan gibi ülkelerin bir iki şehrini, Almanya, Mısır, Gambiya ve Türkiye’nin yarısını gezmiş görmüş bir kardeşinizim. Hayatımın büyük bir bölümü metropol şehirlerde geçti. Ama en az bir köylü kadar köylü, en az bir şehirli kadar şehirli, en az bir Afrikalı kadar Afrikalı ,en az bir Avrupalı kadar Avrupalıyım. Kısacası sizlerden biriyim. İşçilikle başladığım iş hayatımda şu an firmamız 7, şahsım adına 4 yıldır Bartın da ticaret yapmaktayım. Kardeşlerimle birlikte sahibi olduğumuz Kalaycıoğulları İnşaat Bünyesinde birçok alanda iş yapmakta, taşeronlarla birlikte 200’ün üzerinde işçi çalıştırmaktayız. Almanya’da milli görüşte yönetici, Diyanete bağlı 3 bin 500 Türk’ün yaşadığı ve sadece Bartınlı olarak kendi ailemin olduğu bir şehirde 6 yıl dernek başkanlığı yaptım. Türkspor Kulübünde yöneticilik, yine Cumhurbaşkanımızın direktifiyle kurulan Avrupa Türk Demokratlar birliğinde kurucu üye olarak ,Bartın da, Bartınspor ve MÜSİAD da görev aldım. Almanya ve Gambiya da ticaretle uğraştım. Siz değerli dava arkadaşlarımızla birlikte daha çok çalışarak çıtayı en yükseğe çıkaracağıma, Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın bana ve arkadaşlarıma olan bu güvenini boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.” diye konuştu.

 

“Artık eski Türkiye, eski siyaset yok”

 

Birlik beraberlikle hedeflere ulaşabileceklerinin de altını çizen Kalaycı, “Kardeşliğimizi en yukarıya çıkarırsak, bir olursak ve diri olursak daha büyük hedeflere varabiliriz. Kucaklayıcı olacağız, mazlumun yanında olacağız, hakkı ve haklıyı savunacağız. Artık eski Türkiye, eski siyaset yok. Yeni Türkiye’de, Bartın'ın daha önemli bir yer sahibi olmasını sağlayacağız. Milletvekilimizin soluksuz çalışması. Hükümetimizin büyük yatırımlarıyla AK Parti Döneminde Bartın’ımıza yapılan yatırımlar ortada. Saymaya kalksak zaman yetmez. Benim hayatım boyunca 25 yıl hasretini çektiğim insanına, toprağına, havasına ,suyuna,ezanına hasret kaldığım memleketime ve sizlere hizmet etmeyi nasip eden Rabbime hamd olsun. Hak yemeden, hak yolundan ayrılmadan bu kutlu davaya daha fazla hizmet edebilmek için İl Başkanlığı nasip eden Rabbime şükürler olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın da izniyle şu an karşınızda Bartın AK Parti İl Başkanı olarak duruyorum. Bugünden itibaren bize Cumhurbaşkanımızın verdiği görevleri en iyi bir şekilde yerine getireceğiz. Allahın izniyle çok çalışacağız ve daha çok çalışacağız. Hep birlikte AK Parti’yi, davamızı en yukarıya taşıyacağız. Sizlerin ve Cumhurbaşkanımızın güvenine layık olmaya çalışacağım.” dedi.

 

“Dualarınız ve desteklerinizi bekliyorum”

 

Kalaycı konuşmasının son bölümünde ise, “Sn. Milletvekilim, Sn. Başkanlarım ve sevgili dava arkadaşlarım. Bu dönemde verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi daim etsin. Bir kardeşimizi kaybetmemek için elimden geleni yapacağım. Kırgınlık yok, dargınlık yok, yılgınlık yok, haset yok, küsmek yok. Birbirimizi Allah için seveceğiz, davamız için ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan için seveceğiz. Son olarak beni bu göreve layık gören ve beni teşvik eden, temayülde destek veren her bir kardeşime, Avrupa’dan, ülkemizin çeşitli illerinden ve Karadeniz’in incisi Bartın’ımızdan telefon açarak, mesaj yazarak, gönülleri bizimle beraber atan dava arkadaşlarıma, Genel Merkezimize ve Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra hep birlikte durmak yok yola devam diyorum. Dualarınız ve desteklerinizi bekliyorum.” dedi.

 

Etiketler: turhan kalaycı, ak parti bartın il başkanı turhan kalaycı, hüseyin manav, devir teslim, tören, ak parti
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.27087
0.271212020-02-18 13:54:19