Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKPÜRÇEK PVC’DEN TEŞEKKÜR VE DAVET

...

Okunma: 1009

23.07.2019 12:21

Facebook'ta Paylaş

18 –21 Temmuz tarihleri arasında Çaycuma’da gerçekleşen Batı Karadeniz 3. Yapı ve Mobilya Fuarı’nın yıldızı haline gelen Akpürçek PVC firmasının Genel Müdürü Ünsal Akpürçek fuar boyunca uzak yakın demeden Türkiye’nin dört bir yanından fuarı ve stantlarını ziyaret eden herkese teşekkür ederek, “Dört gün süren fuar boyunca standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyoruz. PVC sektöründe yenilikçi anlayışımız ve kalite çizgimizden taviz vermeden hizmet sunmaya devam edeceğiz. Bartın’ı Batı Karadeniz Fuarında temsil eden bir firma olmaktan ayrıca mutluluk duyduk. Fuarda standımıza ve ürünlerimize gösterilen ilgiden dolayı herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

18 –21 Temmuz tarihleri arasında Çaycuma’da gerçekleşen Batı Karadeniz 3. Yapı ve Mobilya Fuarı Batı Karadeniz Bölgesinin önde gelen firmalarını bir araya getirdi. Bartın’da üretim yapan Akpürçek Pencere-Kapı firması fuarda kurduğu stantla tüm dikkatleri üzerine çekti. Fuarın yıldız firması haline dönüşen Akpürçek PVC başta Bartın halkı olmak üzere bölgenin de gururu oldu.

 

Batı Karadeniz 3. Yapı ve Mobilya Fuarının açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Dört gün süren fuar bölge halkının ilgisini çekti. Her gün büyük bir doluluk yaşanan fuara Bartın, Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Düzce, Bolu, Ankara gibi illerin dışında farklı şehirlerden de katılım oldu.

 

Yapı malzemeleri, mobilya ürünleri ve dekorasyon ürünlerinin tanıtımları yapılan fuarda en büyük stantlardan birini kurarak tüm dikkatleri üzerine çeken Akpürçek PVC firması fuarın en çok ziyaretçi ağırlayan ve ilgi toplayan firması oldu.

 

PVC kapı ve pencere sistemleri üzerinde hizmet veren Akpürçek PVC Batı Karadeniz bölgesinin en büyük PVC üretim fabrikası olarak hizmet veriyor. Fuarın başladığı günden bitiş günü akşamına kadar ziyaretçilerin en uğrak noktası olan Akpürçek PVC standında yeni nesil ve fuara özel ürünlerin tanıtımı yapıldı.

 

Akpürçek PVC’nin Genel Müdürü Ünsal Akpürçek,  firmanın 1984 yılına dayanan köklü geçmişine yakışır bir biçimde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederken başarı sırlarını ve neden REHAU ürünlerini tercih ettiklerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

Teknolojik gelişmeleri fabrikamıza entegre ediyoruz

 

Akpürçek olarak sektörde hizmet yolculuğuna 1984 yılında başladıklarını ve 1996’dan bu yana Bartın’da hizmet veren bir kuruluş olduklarını belirten Akpürçek PVC Genel Müdürü Ünsal Akpürçek, “Akpürçek olarak 1996’dan bu yana bölgede hizmet veren bir kuruluşuz.  O yıllarda 200 m2 atölyelerde manuel usul üretim yapıyorduk. 2010 yılında fabrikasyon pencereye geçerek CNC makineleri ve robot sisteminde pencere üretimine başladık. O günden bugüne teknolojiyi kullanarak pencere üretimi gerçekleştiriyoruz ve teknolojik tüm gelişmeleri yakından takip ederek fabrikamıza entegre ediyoruz. Bu anlamda bölgede ilk ve tek firmalardan biriyiz.” Dedi.

 

İstanbul ve Ankara’ya üretim yapıyoruz

 

Günlük üretim kapasitelerinin Bartın’ın ihtiyacının çok üzerinde olduğunu ve bölge illerinin yanı sıra İstanbul-Ankara gibi illere de üretim yaptıklarını ifade eden Akpürçek, “Yaklaşık dört dönümlük bir alan ve 2 bin 500 m2 kapalı alanda 50 personelle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günlük üretim kapasitemiz 30 daire. Yani günlük olarak 30 dairelik üretim kapasitemiz var. Son 5 yıldır Batı Karadeniz’de Düzce, Kastamonu, Zonguldak ve Bolu ile ticaret halindeyiz. Bartın’da üretip bu saydığımız illere dağıtım ve montaj yapıyoruz. Üretim kapasitemizi artırmanın yanında bir dünya markası olan REHAU gibi nitelikli pencereye geçtikten sonra İstanbul ve Ankara’ya da açıldık. Bartın’da üretip Türkiye’nin dört bir yanına gönderi yapıyoruz. Bu da Bartın’a katma değer katıyor. Biz Akpürçek olarak Bartın’a değer katmaktan mutluluk duyuyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Yaptığımız işin arkasındayız

 

Firmanın sürekli kalite, müşteri memnuniyeti ve yeniliğe odaklandığını kaydeden Akpürçek sürdürülebilir başarının da bu şekilde sağlandığını belirterek, “Sanayicilikte durmaya yer yok. Her dönem yeni yatırımlara yönelmek gerekiyor. Bu hem gelişmek hem de büyümek anlamında çok önemli. Biz firma olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve sürekli kendimizi yeniliyoruz. Orta ve uzun vade de bölgemizde PVC alanında yaptığımız hizmeti farklı kollarla taçlandırmak istiyoruz. Kapasitemizi her daim ileriye taşımak, çalışmadığımız illeri de hizmet ağımıza katmak ve en önemlisi yurt dışına açılmak hedeflerimiz arasında. Sürdürülebilir başarıyı devam ettirmek tabi ki en başlıca hedefimiz. Biz kuruluşumuzdan itibaren yani 1984’ten bu yana yaptığımız işi en iyi şekilde ve en hızlı şekilde yapmak için varız. Yaptığımız işinde her zaman arkasında olmak için varız.” İfadelerini kullandı.

 

Pencerede neden REHAU?

 

Pencere üretiminde dünya devi ve bir alman markası olan REHAU ile çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Akpürçek, “Yalıtımda U değeri en düşük pencere REHAU U değeri ısı yalıtımını temsil eder. Isı geçirgenliği en düşüktür. Standart bir pencere 100 birimden 20 birim geçiriyorsa REHAU sadece 5 birim geçiriyor. Herkesin takdiridir ki 21’inci yüz yıl enerjide verimlilik dönemi ve Bartın’da da doğalgaz geçişi büyük ölçüde tamamlandı. Binalarda ve tüm yapılarda enerjide verimliliği nasıl sağlarız? İşte bu soru günden güne önemini artırıyor. Bunun için başta mantolama yöntemi kullanıyoruz.  Tabi mantolama yaparken zayıf bir pencere kullanmışsak ne kadar iyi mantomla yaparsak yapalım bu çalışma çöpe gitmiş olur. İyi izole edilmiş bir pencere kullanılırsa, ısı yalıtkanlık değerleri U değeri dediğimiz sıfıra yakın bir pencere tercih edilirse yapılarda enerji verimliliği bir o kadar artırılmış olur. Enerji dediğimiz konu kesinlikle basite indirgenmemeli. Türkiye olarak doğalgazı dışarıdan alıyor ve çok yüksek rakamlar ödüyoruz.  Ne kadar az doğalgaz kullanırsak dışarıya paramız o kadar az gitmiş olur. Bunu sağlamakta enerji verimliliği ile mümkün. Kısaca dönem izolasyon, enerji verimliliği devri. Aynı zamanda kalitenin arttığı bir dönem içerisindeyiz. İnşaatların da kalitesi artıyor. İnşaatlarda kullanılan malzeme ve ürünlerinde kalitesi artıyor. Bununla beraber inşaatlarda en önemli unsurlardan biri olan pencere konusunda da kaliteli ürün aranır oldu. Bizim üretim ve satışını yaptığımız REHAU pencere bir kere alman malı. Alman üretimi ürünler tartışmasız en kaliteli ürünler arasında yer alıyor. REHAU Türkiye’de en kaliteli pencere ürünlerini sunuyor. REHAU ürünlerinde bölge distribütörü olduğumuz için tüm müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz.” dedi.

 

Akpürçek’ten teşekkür ve davet

 

Konuşması teşekkür ederek sonlandıran Ünsal Akpürçek “Fuar boyunca uzak yakın demeden Türkiye’nin her bir yerinden gelip bizleri onurlandıran çok değerli dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Yoğun bir ziyaretçi akımında ilgilenemediğimiz dostlarımız olduysa hoşgörülerine sığınıyoruz. Ayrıca fuar boyunca sunduğumuz kampanyalı fiyatlarımız hafta boyunca geçerli olacak. PVC pencere ve kapı konusunda tüm halkımızı ürünlerimizi görmek ve çayımızı içmek için İnkumu Durağı Karşısı Kız Meslek Lisesi yanında ki ofisimize bekliyoruz.” Dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00421
0.004772021-04-12 16:23:53