Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKTIP’TAN KIZILAY’A DESTEK

...

Okunma: 4872

12.01.2017 19:34

aktıp, kızılay, kan bağışı,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da Kızılay ve Aktıp işbirliğinde kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Vatandaşların ilgi gösterdiği kampanyaya sağlık merkezi çalışanları da kan vererek destek oldular.

 

Bartın’da Kızılay ile Aktıp işbirliğinde “Hayat kurtarmak senin kanında var” sloganı ile düzenlenen kan verme kampanyasına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Aktıp Sağlık Merkezi’nde gerçekleşen kan verme kampanyası kapsamında sabah saat 10:00’da başlayan kan verme işlemi saat 17:30’a kadar devam etti. Kampanyaya sağlık hizmeti almak için merkeze gelen vatandaşların yanı sıra Sağlık Merkezi çalışanları da katıldı.

 

Akmaz: “Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunuyoruz”

 

Aktıp Yönetim Kurulu Başkanı Refik Akmaz Kızılay’la işbirliği içinde gerçekleştirilen kan verme kampanyası hakkında ki açıklamalarında sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal faaliyetlere de önem verdiklerini ifade ederek,  “Biz Bartın’da özel sağlık hizmeti veren bir kurumuz. Tedavi olmak isteyen vatandaşlarımız buraya gelip, sağlık hizmeti alıyorlar. Burada gerekli muayeneler yapıldıktan sonra teşhisler konulup, tedavi sürecine başlanıyor. Bizim ülkemizde insanlar hasta olduklarında sağlık kuruluşlarını başvuruyorlar. Aslında gelişmiş ülkelerde tedavi olmadan önce koruyucu anlayışı gelişmiş. İnsanlar hasta olmamanın yönetmelerini arıyorlar. En ufak bir belirti olduğunda sağlık kuruluşlarına başvuruyorlar. Erken teşhisle kendilerini korumuş oluyorlar. Bu kapsamda da bizler Aktıp olarak hastalara erken teşhis ve tedavi hizmeti vermekle birlikte koruyucu bağlamda faydalı olabilme adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Tabi bu çalışmalarımızın yanında da sosyal sorumluluk içeren faaliyetlerde bulunuyoruz.” Dedi.

 

“Türk Kızılay’ına aracılık yapıyoruz”

 

Kan verme kampanyasının geçen yıllarda da düzenlendiğine dikkat çeken Akmaz, “Geçen yıl yaptığımız gibi Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Ülkemizde ihtiyaç duyulan kan ürünlerine ulaşımda kolaylık sağlayan Türk Kızılay’ına aracılık yapıyoruz. Türk Kızılayı kan stoklarında azalma olması nedeniyle böyle bir faaliyet düzenledik. Aynı zamanda ben kendimde kan vererek, bireysel olarak da yerine getirdim. Bizim bu ortamı sunmamız ve Kızılay’ın kan almaya gelişi kadar basın mensuplarımızın da 3. ayak olarak duyarlılığı, vatandaşı bilgilendirmesi gerçekten çok önemli. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan Aktıp çalışanlarına, Kızılay’ın yetkili ve görevlilerine, tabi sizlere de böyle bir etkinliğin içerisinde bulunmanızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etiketler: aktıp, kızılay, kan bağışı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20761
0.208022020-06-07 12:20:40