Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALBARDER'İN KURUCU BAŞKANI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

...

Okunma: 6014

04.07.2017 18:22

akın ay, albarder, cenaze, bartın
Facebook'ta Paylaş

Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (ALBARDER) Kurucu Başkanı Akın Ay son yolculuğuna uğurlandı. Almanya’da vefat eden Akın Ay Bartın’da toprağa defnedildi.

 

Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ALBARDER) Kurucu Başkanı Akın Ay kronik böbrek yetmezliği dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti..

 

4 Temmuz 1942 Bartın doğumlu olan evli ve üç çocuk sahibi ALBARDER Kurucu Başkanı Akın Ay aynı zamanda doğum günü olan 4 Temmuz’da toprağa defnedildi.

 

Merhum Ay için Aşağı Cami de düzenlenen cenaze törenine damadı Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkan Vekili Mehmet Sandıklı, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cenaze töreninin ardından Ay’ın naaşı Halatçıyaması Asri Mezarlığında toprağa defnedildi.

 

75 yaşında hayatını kaybeden Ay, 1965-1973 yılları arasında Bartın Boğaz Üst Komutanlığında çalışmış ve daha sonra Almanya’ya yerleşmiştir. Seche Hugo maden işletmesinde çalışan ve 1997 yılında emekli olan Ay, Türkiye ve Almanya ortaklı maden firmalarına da danışmanlık görevinde bulunmuştur.

 

1993 yılında Kurucu Üye ve Kurucu Başkan olarak Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (ALBARDER) kurarak derneğin ilk başkanlık görevini yürüten isim olmuştur.

 

Son üç yıldır böbrek rahatsızlığı yaşayan ve diyaliz tedavisi gören Ay, kronik böbrek yetmezliğinden dolayı Almanya’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Etiketler: akın ay, albarder, cenaze, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.46737
0.467852020-07-10 15:23:00