Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALDATMAZ VE BAYRAKTAR’DAN MUHTARLARA ZİYARET

Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Nisan Ayı Olağan Birlik Toplantısında Encümen Üyeliğine seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar, Bartın İli Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Okunma: 3361

26.04.2017 17:16

yusuf aldatmaz, reşat günay,
Facebook'ta Paylaş

 

Geçtiğimiz hafta Bartın Vali Yardımcısı Murat Karasu başkanlığında gerçekleşen Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Nisan Ayı Olağan Birlik Toplantısında Encümen Üyeliğine seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar, Bartın İli Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

 

Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ve derneğe üye muhtarlarla bir araya gelen İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar, kendilerini Birlik Encümen Üyeliğine seçen muhtarlara teşekkür etti.

 

Günay: “Hür iradeleriyle encümen üyelerini seçtiler”

 

Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Günay konuşmasında “Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği seçimlerini gerçekleştirdik. Gerçekten güzel bir seçim oldu. Muhtar arkadaşlarımız kendi hür iradeleriyle encümen üyelerini seçtiler. Ve bu konuda İl Genel Meclisi Üyelerimiz Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar’a görev verdiler. Ben seçime katılan tüm muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Yusuf ve Recep Bey’e de bu görevlerinde başarılar diliyor, ziyaretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Bayraktar: “Ek ödeneklerle eksiklikleri telafi etmeye çalışacağız”

 

İl Genel Meclisi Üyesi Recep Regaip Bayraktar ise “KÖYDES seçimi her yıl önümüzde. Bu seferki seçim biraz farklı oldu. Demokrasinin bir gereği olarak gerçekleşen bir süreci geride bıraktık. Bu noktada ben vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum. Seçilen muhtarlarımızla birlikte inşallah KÖYDES’de ki çalışmaları hep beraber başarmak ve geçmiş dönemdeki sıkıntıları geride bırakmak istiyoruz.  Geçmiş dönemlerde yaşanan bazı sıkıntılar var.  Tabi bunlar daha çok sizlere yansıdı. Bizde bu süreçten büyük rahatsızlık duyuyoruz. Bütün bunları sizlerle beraber çözeceğiz. Tüm bunları birebir seçilen muhtarlarımızla, genel sekreterimizle, valimizle, vali yardımcılarımızla çözeceğiz. Bu süreç içerisinde KÖYDES’e gelecek olan ek ödeneklerle eksiklikleri telafi etmeye çalışacağız.  Bu yılı hep beraber güzel bir şekilde geçirmek istiyoruz. Bizim bu işte en ufak bir menfaatimiz yok. Tek amacımız sizin problemlerinizi ve köyünüzdeki problemlerini buraya taşımak.  Bizler bir köprüyüz. Bu köprüyü nasıl iyi geçebiliriz onun mücadelesini verme gayreti içerisindeyiz. Başarabilirsek bu hepimizin başarısı olacak.” Şeklinde konuştu.

 

Aldatmaz: “Muhtarlarımıza hizmet etmek için çalışıyoruz”

 

İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz’da ziyaretteki konuşmasında, “Mevcut yollarımızı korumak ve güçlendirmek zorundayız. İlk hedefimiz bu. Her zaman için muhtarlarımızı yanımızda hissediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaları da sizlerle paylaşıyoruz. Hiçbir şekilde partizan veya bireysel bir uygulamaya gitmedik. Bundan sonra da gitmeyeceğiz. Tüm muhtarlarımızla uyumlu bir şekilde çalışacağız. Muhtarlarımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Birçok engeller oluyor. Bunlar doğal. Ancak biz bunları hep birlikte aşmak zorundayız. Her zaman destek verdiniz teşekkür ediyorum. Kongredeki desteğiniz için de şükranlarımı sunuyorum. Gerçekleştirilen kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Geçtiğimiz hafta Bartın Vali Yardımcısı Murat Karasu başkanlığında gerçekleşen Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Nisan Ayı Olağan Birlik Toplantısında 3 il Genel Meclis Üyesi ve 3 Muhtar KÖYDES Birlik Encümeni Üyeliği için seçim yarışına girmişlerdi.

 

133 muhtarın oy kullandığı seçimlerde İl Genel Meclis Üyelerinden Yusuf Ziya Aldatmaz 94, Recep Regaip Bayraktar 73 ve Savaş Buyurman 60 oy alırken muhtarlardan Turan Kalafat 76, Nadir Küçükaltay 73, Ali İhsan Keskin ise 48 oy almıştı. Bu sonuçlara göre İl Genel Meclis Üyelerinden Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar, muhtarlardan Turan Kalafat ve Nadir Küçükaltay KÖYDES Birlik Encümeni Üyeliğine seçilmişlerdi.

Etiketler: yusuf aldatmaz, reşat günay,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.44133
0.441742020-05-30 16:53:31