Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALGI OPERASYONLARI ANLATILDI

Medya üzerinden yapılan algı operasyonları...

Okunma: 3294

19.10.2016 12:26

Bartın Üniversitesi, Ümit Sönmez, Medya ve Algı Yönetimi
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen ‘Kariyer Sohbetleri’ne katılan Anadolu Ajansı Haber Akademisi Koordinatörü Ümit Sönmez, medya üzerinden yapılan algı operasyonlarından bahsetti.

 

Bartın Üniversitesi Kültür Kulübü tarafından düzenlenen ve Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi Koordinatörü Ümit Sönmez'in konuşmacı olarak katıldığı konferansta "Medya ve Algı Yönetimi" konuşuldu. Sönmez ilk olarak AA’nın kuruluşundan bugüne gelişim sürecini anlatarak, AA’nın uluslararası haber ajansları arasında ilk 5’te olduğunu söyledi.

 

 Medya ile Yapılan Algı Yönetimi Konuşuldu

 

Kamuoyu oluşturma noktasında medyanın gücüne değinen Sönmez, “Her gün yüzlerce veri medya aracılığıyla aktarılıyor. Uluslararası medya kuruluşları aktardıkları bilgilerle insanların fikir yapılarını etkiliyor. Özellikle Batı’dan Doğu’ya akan haberlerde hep olumlu, Doğu’dan Batı’ya akanlar ise hep olumsuz oluyor. Bunun nedeni orada hep iyi şeyler oluyor değil ya da Doğu’da hep kötü şeyler oluyor değil. Uluslararası medya böyle istiyor. Bu nedenle medya gücümüzü artırmalıyız.” dedi.

 

“Herkes Bilinçli Olarak, Çevresinde Olanları İyi Bilmeli”  

 

Sönmez, öğrencilere Türkiye’nin gelecek hedefleri konusunda da bilgiler aktararak “Sadece Türkiye ile ilgili konulara değil, diğer ülkeleri konu alan çalışmalar da yapmamız gerekiyor. Ufkumuzu geniş tutarak ve iğne deliğinden Hindistan’ı görerek, sadece belli başlı ülkeler ve kavramlar değil geleceğe yönelik olgulara odaklanmalıyız. Çok ileri düzeyde bilgi donanımına ulaşmış Hristiyan İslam âlimleri var. Bu nedenle ülkemize sadece 20 kilometre uzakta Musul’da mezhep savaşları çıkıyor. Bu nedenle ilahiyatçılarımız sadece İslam’ı değil diğer dinleri de çalışmalıdır. ” diye konuştu.

 

“Ne Yapacaksak En İyisini Yapmalıyız”

 

Öğrencilere bazı önerilerde de bulunan Sönmez, “Bizim tek vatanımız var, bunu iyi korumamız ve kendimizi yeterince geliştirmemiz lazım. Bu nedenle dünyada yaşanan olayları doğru anlamlandırmamız ve etrafımızda ne olursa ezbere bilmemiz lazım. Gerçekten zor bir coğrafyada yaşıyoruz, bu nedenle herkesten bir adım önde olmamız gerekiyor. Sadece çevremiz değil, Çin’den Tayland’a Amerika’dan Afrika’ya her şeyi iyi bilmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlik, Bartın Üniversitesi Genel Sekreteri Erturan Asiloğulları’nın Sönmez’e teşekkürlerinin ardından son buldu.   

Etiketler: Bartın Üniversitesi, Ümit Sönmez, Medya ve Algı Yönetimi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

12.17144
12.184562020-07-07 06:04:36