Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALTERNATİF TÖRENDE İYİ PARTİ ÇELENGİ

...

Okunma: 2512

23.04.2018 16:38

iyi parti, chp, bartın, çelenk, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri, haber bartın
Facebook'ta Paylaş

CHP’NİN ALTERNATİF TÖRENİNDE İYİ PARTİ ÇELENGİ

 

CHP Bartın İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen alternatif tören programına Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası Bartın Şubesi (Eğitim-İş), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bartın Şubesi ve IBEV Vakfı’da katılım sağladı. Törende İYİ Parti İl Temsilcileri tarafından da Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

 

CHP Bartın Teşkilatı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 98. Yıldönümü dolayısıyla alternatif çelenk sunma töreni düzenledi.  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende CHP başta olmak üzere İYİ Parti, Eğitim-İş Sendikası, ADD ve IBEV Vakfı’nın çelenkleri Atatürk Anıtına sunuldu.

 

Erkan: “Çocuklarımız en kıymetli hazinemiz”

 

Çelenk sunma töreninin ardından CHP Bartın İl Başkanı İlknur Erkan çocukların geleceğe dair en kıymetli hazine olduğunu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün de millet egemenliğini çocuklara armağan ettiğini ifade ederek, “Meclisin açılış günü olan 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden büyük önder bu davranışı ile çocukların haklarını dünya gündemine taşımış, geleceğimiz olan çocuklara sevgisini en yüksek seviyede ispat etmiştir. Çocuklarımız geleceğe dair en kıymetli hazinemizdir. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.” dedi.

 

“Gericilik bulaşıcıdır”

 

Ülkemiz de son 16 yılda başta eğitim, hukuk ve sağlık olmak üzere her alanda geriye gidiş sağlandığını kaydederek konuşmasını sürdüren Erkan, “Devletin yoksullaştırılıp, ekonomik yıkımın oluşturulması başarıyla tamamlandı. Üstelik dışarıda şimdilik küçük çaplıda olsa sınır ötesi bir savaşı sürdürüyoruz. Atatürk cumhuriyeti bu kadar kısa süre içinde ancak bu kadar çökertilebilir. Gazeteciler, aydınlar ve ülkenin en büyük ikinci muhalefet partisi milletvekilleri, başkanı dahil tutuklu, bilim yuvası olması gereken üniversitelerinde cehalet kutsanıyor, muhbir öğrenciler beğenmedikleri hocaları ihbar ediyor, psikopat katiller insanları tarıyor ve mazlum akademisyenler ölebiliyor. Sağlık alanında büyük gazetelere yarım sayfa ilan verilerek hacamat etme, bardak çekme ve sülük yapıştırma tedavileri halka rahatlıkla önerilebiliyor. Şeker fabrikaları sıcak para gereksinimini karşılamak üzere halka rağmen satılıyor, itiraz edenler dövülüyor, muhalif milletvekilleri fabrikalardan içeri sokulmuyor, gericilik, üç kağıtçılık, cehalet ve kapitalizm el ele, halkın eğitiminde, sağlığında ve cebinde. Tarihin derin ırmaklarından akan coşkun suları tersine çevirmek mümkün değildir. Ama tarihte çizgisel bir doğrulukta akmıyor ki, zaman zaman sekteye uğruyor, önüne taş koyanlar, bent çekenler çıkıyor. Akmakta zorlanıyor, ama o mutlaka bir yolunu, bir çözümünü buluyor, zaman kaybına uğrasa da yoluna devam ediyor sonuçta. Gericilik bulaşıcıdır, bir kere tohumlarını ekmeye gör, her alanda ummadığın ürünler verir. Bilim dışı kaldın mı bir kez, ister üniversite, ister adliye, ister hastaneye git, seni bekleyen son hep aynı olup, önceden bellidir. “İnsanlığın gelişmemiş yüzü” birinde tabancayla karşılaşırsın, diğerinde demir parmaklıkla, ötekinde sülükle. Tüm olumsuzluklara rağmen sevgili çocuklarımızın geleceği için adalet ve demokrasi mücadelemizin 23 Nisan 1920 ruhu ve kararlılığıyla devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele emeğe geçenleri rahmetle anar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.” şeklinde konuştu.

 

Alpay: “Yurdumuz bir bayram alanı”

 

Atatürk Düşünce Derneği Bartın Şubesi Başkanı Yavuz Alpay ise 23 Nisan’ın dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olduğunu kaydederek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Yüce Önder Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. ‘Bugünün küçükleri yarının büyükleridir’ diyen Ulu Önderimiz Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. Her 23 Nisan'da yurdumuz bir bayram alanı olurdu. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlardı. Gece fener alayları düzenlenirdi. Aynı coşkularla yasaksız bir şekilde bayramlarımızı kutlayabilmemiz ümidimle; yarının büyükleri olan çocuklarımızın bayramı kutlu olsun diyorum ve sözlerimi Ulu önderimizin şu sözüyle bitirmek istiyorum. “Umutsuz durum yoktur. Umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” dedşç

 

Yeğen: “Üniter devlet yapısı hedef alınmakta”

 

Eğitim İş Sendikası Bartın İl Temsilcisi Ender Yeğen ise Atatürk'ün Anadolu'da yaktığı bağımsızlık ışığının 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlattığını ifade edip, “Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; üniter devlet yapısı hedef alınmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmekte; Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük devrimim’ dediği Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak biz her türlü tehlikenin farkındayız. Atatürk’ün tarihimizdeki bu önemli dönüm noktasını bayram olarak armağan ettiği çocukları da bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bu duygular ve düşüncelerle aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Barış ve kardeşlik içinde yaşanacak bir gelecek diliyoruz.” dedi.

 

Etiketler: iyi parti, chp, bartın, çelenk, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri, haber bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.39103
0.391462020-06-03 03:05:48