Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALTUNOK GÜVEN TAZELEDİ...

Okunma: 4401

06.05.2017 17:32

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu, yılmaz tunç, cemal akın, ekrem altunok
Facebook'ta Paylaş

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Genel Kurul toplantısında mevcut Başkan Ekrem Altunok güven tazeledi. Genel Kurula Bartın’ın önde gelen isimleri geniş katılım sağlarken Dernek Başkanı Altunok içerisinde sosyal tesisinde yer aldığı bir dernek binası hedeflediklerini söyledi.

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Genel Kurul toplantısı Şerife Bacı Teknik ve Kız Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Derneğin Genel Kurul toplantısına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı, Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, Bartın Spor Adamları Derneği Başkanı Mehmet Maden, Derneğin eski başkanlarından Hayrettin Gencel, şehit aileleri ve yakınları ile çok sayıda gazi katıldı.

 

Altınok: “7 üye ile kuruldu”

 

Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Altunok kongrenin açılış konuşmasında derneğin 2008 yılında kurulduğunu ve geçen dokuz yıllık süreçte şehit yakınlarımıza ve gazilere hizmet etme adına faaliyetlerde bulunduğunu ifade edip, “Derneğimiz hem üyelerimize hizmet hem de birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına faaliyetlerde bulunulmuş ve bulunmaya devam edecektir. Sadece 7 üye ile kurulan derneğimizin şu anda 186 üyesi bulunmaktadır. Bugün burada Şehit Aileleri Ve Gazileri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğimizin Genel Kurulu için toplandık. Bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.” Dedi.

 

Acılarımızı yüreğimize gömdük

 

Altunok derneğin şehitlerimizin 1. derece yakınları ile gazilerden oluşan bir yapısının olduğunun da altını çizip, “Türkiye’de şehit aileleri ve gazilerimizi tek çatı altında toplayan ender deneklerden biriyiz. Bizler vatanımız mücadelesinin yanında 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi demokrasimizin de bekçileriyiz. Söylenecek çok sözümüz var. Acılarımızı yüreğimize gömdük. Bizim evlatlarımız Ezan dinmesin, bayrak inmesin diye şehit ve gazi oldu. İhanete geçit vermedik, vermeyeceğiz. Bizleri yalnız bırakmayanları asla unutmayız. Ama hainleri de asla unutmayız. Geleceğimizin teminatı varlığımızdır.” Şeklinde konuştu.

 

Bize yakışan bir yer inşa edelim

 

Altunok konuşmasının devamında içerisinde sosyal tesisinde olduğu bir dernek binası hedeflediklerini kaydedip, “Bartın Belediye Başkanımız bize yer vererek bir ofis yaptırdı. Bir kez daha teşekkür ediyoruz. Milletvekillerimiz ne zaman arasak bize yardımcı oluyorlar. Garnizon ve Jandarma Komutanlıkları kahraman askerlerimizle aile gibiyiz. Sayın Valimizin tüm kamu bürokrasisi bize yardımcı oluyor. Ama bizim bir isteğimiz var. Bir proje ve elbirliği ile bize yakışan bir yer inşa edelim. Biz biliyoruz ki Bartın Şehit Aileleri Ve Gazilerine içinde sosyal tesisi de olan bir yer kazandıracak güce sahiptir. Bunu sahiplenelim ve başaralım. Bizler orada şehitlerimizin hatıralarını da yaşatalım.”

 

Akın: “Bu dernek çok önemli”

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği’nin diğer dernek ve vakıflara oranla çok daha önemli olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Bütün dernekler, vakıflar çok çok önemli ama vatan saflarında mücadele eden, bayrak inmesin, ezan dinmesin ve vatan bölünmesin diye şehit düşen ve gazi olan arkadaşlarımızın şehit yakınlarıyla birlikte kurduğu dernek bizler için çok daha değerlidir. Maalesef öyle bir coğrafyadayız ve öyle bir milletiz ki bizi burada rahat bırakmıyorlar. Çünkü bu millet ayağa kalktığı an on altı imparatorluk kurduğu gibi yine süper devlet olduğunu gösterebilme gücüne ulaşacak korkusu var. 1980 yılında yayınlanan bir dergide, ‘Gelecekte Rus tehlikesi yoktur, gelecekte Çin tehlikesi de yoktur ama gelecekte bir Türk tehlikesi vardır. Ruslar ve Çinliler bir şekilde bertaraf edilebilir ama Türkler çok zor. Onlar girdiği hiçbir yerden çıkmamışlardır.’ Diyor. Türkler Rusya’da esaret altında yaşamışlar onlarca sene ancak yerlerini terk etmemişler. Türkler Irak’ta eziliyorlar ancak yerlerini terk etmiyorlar. İran’da da aynı şekilde. Bulgaristan’da ve Yunanistan’da yerini terk etmiyorlar çünkü vatan edinmişler. Uygurlar hala 80 milyon nüfus. İşte Müslüman Türkler yerlerini terk etmiyorlar. Vatan edinmişler. Şimdi Almanya’yı vatan edinmişler. Hollanda’yı Belçika’yı, Amerika’yı vatan edinmişler. Gittiği yerleri vatan edinmişler. İşte bu müthiş Müslüman Türk milletinden korkar hale gelmişler. Devleti zafiyete sokmak için hem içeride ki hainler hem de dışarıda ki hainlerin hainlikleri devam ediyor. En son 15 Temmuz’da gördük bu hainliği. Akıl almaz bir hainlik. Yine devam ediyorlar. Bu millet ayağa kalkacak diye akılları çıkıyor ama bu ülke ve bu millet dizlerinin üstüne doğruluyor Allah’ın izni ile. Silahla ya da ekonomik olarak müdahale ediyorlar. İşte bizim burada rahat edebilmemiz için kardeşlerimiz vatan saflarında mücadele ediyorlar. Gazi oluyorlar, şehit oluyorlar. Yüreklerine acısı düşüyor. Allah şehit düşen kardeşlerimizin şefaatine bizi de nail eyler inşallah. Bu dernek çok önemli bir dernek. Biz bu derneği çok önemsiyoruz. Devletimizde aynı şekilde önemsiyor. Genel Kurul toplantısının da hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Tunç: “Özgürce nefes alabiliyorsak sizler sayesinde”

 

AK Parti Barın Milletvekili Yılmaz Tunç ise konuşmasında, “Bizler çeşitli toplantılara katılıyoruz ama bu toplantı çok farklı. Burada biraz daha duygusallık var. Çünkü şehitlerimiz ve sizler canınızı bu vatan için verdiniz. Evladınızı bu vatan uğruna şehit verdiniz. Ateş düştüğü yeri yakar. Şehit annesi, babası, kardeşi oldunuz. Bir kısmınız gazi oldu. Terörle mücadele eden bu vatanı bayrağı savunmak için gayret gösterdiniz. O nedenle biz bu vatanda özgürce nefes alabiliyorsak, bugün Türkiye’nin ilerlemesini sağlayabiliyorsak, sizler sayesindedir. O nedenle şehitlerimize minnet duyduğumuzu, onları rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Sizlere şükranlarımızı sunuyoruz. ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Bu dizeler her şeyi özetliyor. Bu vatanı vatan yapan, bayrağı bayrak yapan bizim şehitlerimizdir, gazilerimizdir. Onlar sayesinde bayrağımız var. Bağımsızlığımız var. Bayrağımız var. Onların emanetine sahip çıkmakta bizim görevimizdir.” Dedi.

 

“Destek olmaya devam edeceğiz”

 

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında ise, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin bu vatanı bizlere emanet ettiler. Bizde inşallah asırlardır korumaya devam edeceğiz. Ülkemizin üzerinde karanlık planları kuranların planlarını bozmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin düşmanları çok, ülkemizin gelişmesini istemeyenler var. İçerde taşeronlarını sokarak devreye sokuyorlar. 40 yıldır üzerimize musallat olan PKK terör örgütü var. Son Suriye olaylarından sonra DEAŞ meselesi var. Ve 15 Temmuz’da da o karanlık geceyi bizlere yaşatan hain FETÖ terör örgütü var. Tüm bu terör örgütleriyle mücadele eden bir Türkiye var. Bir taraftan ülkemizi geliştirmeye büyütmeye çalışırken, diğer taraftan da onlar saldırıya geçtiler. Bizde bu saldırıyı def etmek için büyük bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleden Allah’ın izniyle başarıyla çıkacağız. Ülkemizin aydınlık yarınlarını, çocuklarımızın geleceğini inşallah daha da garantiye alarak ve şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine en güzel şekilde sahip çıkmanın gayreti içerisinde olacağız. Şehit ailelerimize ne kadar sahip çıkmak adına devletimizin son dönemlerde çok önemli çalışmaları oldu. Belki geçmişte biraz ihmal edilmiş olabilir ama bundan sonra bu bilinçlenme daha da arttı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın sırf bu işle görevlendirilen bir genel müdürlüğü var. Sizlerin sorunları, çocuklarınızın her hangi problemi olduğunda mutlaka haberimiz olmalıdır. Biz sizlerin her zaman yanınızdayız. Her bir problem olduğunda bir telefon kadar yakınız. Biz sizlere sahip çıkmayacaksak kime sahip çıkacağız. O yüzden hiç çekinmeden bir telefon kadar yakınınızda olduğumuzu bilmenizi öncelikle istiyorum. Bundan sonra inşallah Bartın’da her türlü çalışmasında destek olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

 

Gazilerden yakınlarına iş talebi

 

Genel Kurul toplantısında bazı gazi ve gazi yakınları, gazi yakınlarının işe alınmasında öncelik sağlanması ve şehirler arası ulaşımda gazilere indirim sağlanması adına Milletvekili Tunç’a taleplerini ilettiler. Milletvekili Tunç’ta bu talepleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getireceğini ve takipçisi olacağının sözünü verdi.

 

Genel Kurul sonrasında Derneğin yeni Yönetim Kurulu Ekrem Altunok, Fatma Topal, İhsan Gökçimen, Muhammet yazıcı, İsmet Çiftçi’den oluştu. Derneğin Denetim Kurulu  üyeleri ise Selameddin Dönmez, Haşan Şanverdi,  Osman Kayar’dan oluştu.

Etiketler: Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu, yılmaz tunç, cemal akın, ekrem altunok
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10808
0.108532020-05-31 11:59:47