Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA BAYRAMA HAZIR

...

Okunma: 2641

18.08.2018 19:43

amasra, bartın, deniz, amasra kalesi, kale, amasra salatası, salata, balık, deniz, doğa, manzara, bartın haber, bartın haberleri, amasra haber, amasra haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın'ın doğa güzellikleri ile gözbebeği ilçelerinden biri olan Amasra, Kurban Bayramı’nda on binlerce tatilciyi ağırlayacak.  

 

Bartın’ın tarihi ve turistik Amasra ilçesinde Kurban Bayramı’na sayılı günler kala otel ve pansiyonlarda doluluk oranı üst seviyeler çıktı. Bayram süresince tatilcilerin konaklama taleplerinin karşılanabilmesi için otel ve pansiyonlar dışında Amasra halkının konutları da kullanılacak.

 

Her yaz mevsiminde ve bayram tatillerinde tatilcilerin akınına uğrayan Amasra’da deniz, yeşil ve tarihle iç içe günler geçirmek isteyen vatandaşlar için ilk tercih edilen yerlerden biri olan Amasra bayram haftası boyunca on binlerce kişiyi ağırlamaya hazır.

 

Bolu, Karabük, Kastamonu Zonguldak gibi çevre illerin yanı sıra İstanbul ve Ankara gibi çeşitli illerden de çok sayıda tatilcinin bayram tatili için Amasra’yı tercih etmesiyle otel ve pansiyon sahipleri % 100 doluluk oranına ulaştılar.

 

Turizmde lokomotif

 

Hellenistik, Arkaik, Klasik, Roma, Bizas, Ceneviz, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda eserin bulunduğu Amasra’da ahşap hediyelik ürünlerin sergilendiği Çekiciler Çarşısı büyük ilgi görüyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda Amasra Kalesi’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenmesi de ilçenin tanınırlığının ve ziyaretçi sayısının artmasına neden oluyor. Tatilcileri kendine hayran bırakan Amasra’da balık ve Amasra Salatası yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda.

 

Bayram tatilinde binlerce turisti ağırlayacak olan Amasra ününü ülke sınırları dışına da taşıyor. Batı Karadeniz bölgesi ve Bartın için markaya dönüşen Amasra’nın yakın tarihlerde yurt dışından da çok sayıda ziyaretçi alması bekleniyor.

Etiketler: amasra, bartın, deniz, amasra kalesi, kale, amasra salatası, salata, balık, deniz, doğa, manzara, bartın haber, bartın haberleri, amasra haber, amasra haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10762
0.108132020-05-31 10:00:57