Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA TATİLİNİN GÖZBEBEĞİ

...

Okunma: 4458

06.08.2018 18:11

amasra, bartın, deniz, amasra kalesi, kale, amasra salatası, salata, balık, deniz, doğa, manzara, bartın haber, bartın haberleri, amasra haber, amasra haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın tarihi ve doğal güzellikleri ile meşhur ilçesi Amasra’da hafta için yaşanan yoğunluk Cumartesi ve Pazar günleri doruk yaptı. Bayram tatillerinde oluşan kalabalığı aratmayan yoğunluk Amasra esnafının yüzünü güldürdü.

 

Her yaz mevsiminde ve özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan Amasra bu hafta sonu da tatil için Bartın’a gelenlerin gözbebeği oldu. Deniz, yeşil ve tarihle iç içe bir hafta sonu tatili geçirmek isteyenlerin tercihi Amasra olurken ilçe Cumartesi ve Pazar günü tarihi bir kalabalığa sahne oldu.

 

Günü birlikçi ziyaretçilerinde uğrak mekanı olan Amasra’da liman alanında yer alan otopark ve diğer otopark alanları da tamamen dolunca mahalle araları da otoparklara dönüştü.

 

Bolu, Karabük, Kastamonu Zonguldak gibi çevre illerin yanı sıra İstanbul ve Ankara gibi çeşitli illerden de çok sayıda tatilcinin geldiği Amasra’da otel ve pansiyonlar büyük ölçüde doldu.

 

Hafta sonu tatilinde Amasra plajında da yoğunluk üst seviyeye çıktı. Plajda adım atacak yer kalmadı. Amasra’ya tatil ve denize girmek için gelen bazı vatandaşlarsa liman bölgesi ve küçük limanda denize girdi.

 

Hellenistik, Arkaik, Klasik, Roma, Bizas, Ceneviz, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda eserin bulunduğu Amasra’da Müze, Kale ve ahşap hediyelik ürünlerin satışa sunulduğu Çekiciler Çarşısı’da büyük ilgi gördü.

 

Yeşili, mavisi ve tarihi izleriyle tatilcileri kendine hayran bırakan Amasra’da balık ve Amasra Salatasının bir arada sunulduğu balık restaurantlarında boş yer bulmak neredeyse imkansız hale dönüştü. Balık restaurantları gibi çay bahçeleri, lokantalar ve kafeteryalarda tam kapasite çalıştı. Tekne turlarına da büyük ilgi gösteren vatandaşlar Amasra’nın eşsiz doğasını denizden izleme imkanı buldu.

 

Etiketler: amasra, bartın, deniz, amasra kalesi, kale, amasra salatası, salata, balık, deniz, doğa, manzara, bartın haber, bartın haberleri, amasra haber, amasra haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11549
0.115962019-09-20 22:10:18