Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI...

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI.

Okunma: 659

13.03.2019 13:24

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu hakkında bir televizyon kanalında katıldığı programdaki açıklamaları nedeniyle terör örgütü propagandası yapma, suçu ve suçluyu övme suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
 
Milletvekili Bankoğlu hakkındaki soruşturma haberlerine ilişkin “Soruşturmadan basın yoluyla haberim oldu. Avukatlarımız bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. Tam olarak nedir bilmemiz lazım. Bizim PKK terör örgütü ile bir ilişkimiz söz konusu olamaz. Partimizin de bu konudaki duruşu nettir. Söz konusu videodaki sözlerim çarpıtıldı. Videonun tamamı izlendiğinde de gerçekler açık ortadadır. Sözlerim Cumhurbaşkanının ve AKP yetkililerinin bizim seçmenlerimizi terör örgütü mensubu gibi göstermesi ve zillet ittifakı diye nitelendirmesine cevap niteliğindedir. Onların bu yaftalamalarına kinayeli bir gönderme yaparak; siz ne kadar seçmenleri PKK’lı, zillet ittifakçı ve sair gibi kavramlarla bölmeye çalışırsanız çalışın; biz onları esnaf, anne, genç, taşeron işçi, yani yurttaşlarımız olarak görüyoruz. Sizin dışlamaya ve bölmeye çalıştığınız seçmenleri biz farklılıkları ile kabul ediyor ve oylarına talip oluyoruz dedim. Sözlerim bundan ibarettir.” değerlendirmesinde bulundu.
 

Milletvekili Bankoğlu dün konuya ilişkin açıklamasında  kullandığı bazı ifadelerin konuşmasının içinden çekilip alınarak hakkımda bir karalama kampanyası başlatıldığını ifade ederek şunları söylemişti...

 

"Sevgili Dostlar,

 

Tam da yerel seçimler öncesi enerjimizi güzel, anlamlı işlere harcamamız gerekirken, birilerinin gündemi manipüle etmeye dönük mesnetsiz girişimleri ile vakit kaybetmeyelim. Kast etmediğim açık ve net olan birtakım lafları üzerime yapıştırmaya çalışıyorlar. Bu sadece abesle iştigaldir. Kimsenin vaktini, aklını, emeğini boş şeylere harcatmak istemiyorum. Ama bir açıklama yapmam da zaruri hale gelmiştir.

 

Bir TV programında yaptığım konuşmada, kullandığım bazı ifadeler konuşmanın içinden çekilip alınarak, hakkımda bir karalama kampanyası başlatılmıştır.

 

Bu karalama kampanyası, açıkça seçmenleri manipüle etmeye yönelik provokatif bir girişimdir.  Bu nevi saldırılar, seçim kampanyalarında AKP sözcülerinin ve onların yandaşı olan medya organlarının yaygın ve ahlak dışı bir tutumuna dönüşmüştür.

 

TV programında ve fırsat bulduğum her ortamda tüm seçmenlerin, eşit haklara sahip olduğu inancı ile oylarına talip olduğumuzu defaten ifade ettim. Her fırsatta ediyorum, edeceğim de.  Programda ifade ettiğim “PKK’lılar”, “zillet ittifakı” nitelemeleri bana ait nitelemeler değil, AKP sözcülerinin seçim meydanlarında kendilerinden olmayan seçmenleri karalamak, ayrıştırmak, bölmek, yaftalamak üzere geliştirdikleri nitelemelerdir. Ben de onların bu yaftalamalarına kinayeli bir gönderme yaparak; siz ne kadar seçmenleri PKK’lı, zillet ittifakçı ve sair gibi kavramlarla bölmeye çalışırsanız çalışın; biz onları esnaf, anne, genç, taşeron işçi, yani yurttaşlarımız olarak görüyoruz. Sizin dışlamaya ve bölmeye çalıştığınız seçmenleri biz farklılıkları ile kabul ediyor ve oylarına talip oluyoruz, dedim.

 

Gündemimizi yapay tartışmalarla bölmek yerine, tüm yurttaşlarımızı kapsayıcı, onların sorunlara çözüm üreten verimli, vatana millete yararı olacak konuları tartışalım.  

 

CHP, milliyetçiliği ve halkçılığı mezhepçiliğe ve soya dayandırmamış, ülkemizin bölünmez bütünlüğü konusunda teröre ve terör örgütlerine asla taviz vermemiş, kapalı kapılar ardında karanlık pazarlıkların içine hiçbir zaman girmemiştir.

 

Sizlerin sağ duyusuna güvenim sonsuzdur. Biz bu vatanı, bu bayrağı seven herkese kapısı açık bir parti olmaktan gurur duyuyoruz."

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05801
0.058442020-05-25 11:19:17