Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ANKETE SİBER SALDIRI YAPILDI...

Ankete siber saldırı!

Okunma: 609

20.03.2019 14:23

Facebook'ta Paylaş

Ankete siber saldırı!

 

Abamedya.com internet sitemizin başlattığı ankete siber saldırı gerçekleşti.  Bazı programların desteği Yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı ip’ler, boot (sahte kullanıcı) üzerinden ankete yüklenme yapan sahte kullanıcılar rakamları uçuk seviyelere taşıdı.

 

SALDIRILAR ANKARA KARABÜK VE YURTDIŞI KAYNAKLI

abamedya.com’un Bartın’daki yerel seçimlere ışık tutması için başlattığı yerel seçim anketi, bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saat 11:00’e kadar Türkiye ve yüzde 90’ının Bartın kaynaklı oyların kullanıldığı ankette bu saatten sonra toplu şekilde yurtdışı ve farklı şehirlerdeki sahte kullanıcı hesapları (boot hesap) giriş olmaya başladı. Normal şartlarda bir bilgisayardan, yada bir cep telefonundan bir oyun kullanılabildiği ankette ülkemizden Ankara, Karabük, İstanbul başta olmak 30 ayrı şehirden,  Amerika, Almanya, Avusturya gibi 31 ayrı ülkeden  toplu şekilde sahte girişlerin yaşandığı gözlendi.

 

abamedya.com’un kontrol panelinden an ve an izlenen kullanıcı girişlerinde ankete olan yoğun girişlerin yaşandığı sırada kullanıcı sayısının farklı şehirlerden ve yurtdışı kaynaklı olarak sistemlere yansıdı. Dün akşam başlatılan ankette ertesi gün (bugün) saat 11:00’e kadar 1250 kişinin oy kullandığı ankette saat 11:00’den sonra sahte hesaplarla saldırı yapılarak rakam 3 saatte 6.000’in üzerine çıkmış ve haksız rekabet doğmuştur.

 

Bu nedenle, seçimlerin şeffaf bir ortamda devam etmesi ve belirli grupların bilgisayar başında yaptıkları yazılımsal destekli oy artırma çabalarına engel olmak için anketi askıya alma kararı aldık.

 

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

İŞTE O VERİLER - (VERİLER GOOGLE  ANALYTİCS'TEN ALINMIŞTIR)

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.60293
0.603232020-02-25 16:10:14