Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ARIT YOLUNDA KAFALAR NET DEĞİL!

Arıt yolu efsaneye mi dönüşecek?

Okunma: 6930

25.07.2018 16:16

arıt, arıt yolu, arıt aydınlar, yol, yol çalışması, il koordinasyon, hüsamettin özendi, turhan kalaycı, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri, yol haberleri, arıt haberleri
Facebook'ta Paylaş

Geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı Arıt’ta muhtarlarla bir araya gelerek yıllardır bitmeyen Arıt yolunda ki çalışmaların 2019 yılı sonunda tamamlanacağını söylemişti. Kalaycı’nın bu sözleri bölgede sevinçle karşılanırken Karayolları Bölge 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’nin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında yaptığı açıklamalar ise akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

 

Bartın Valisi Nusret Dirim Başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 3’üncü toplantısında konuşan Karayolları Bölge 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi Arıt-Aydınlar yolunda ihale sürecinin Danıştay da bozulduğunu ve ihalenin mevcut firmadan alınarak daha evvelden Kamu İhale Kurumu (KİK) kararıyla verilen firmaya verildiğini ve yargı sürecinin henüz netleşmediğini, bu nedenle kafaların çok net olmadığını ifade etti.

 

Aynı bölgede heyelan ihalesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini yeni bir heyelan bölgesi olduğunu ve bu bölgeyle ilgili proje çalışmalarının yapıldığını kaydeden Özdendi yeniden bir heyelan ihalesi yapılacağını ifade edip, “Biraz sıkıntılı bir güzergah ve elimizden geldiği kadar gayret gösteriyoruz.” dedi.

 

Bu açıklamaların ardından akıllara Arıt-Aydınlar  yolunda ki çalışmaların uzamaya devam edeceği gelirken hafızalara ise geçtiğimiz yıllarda evlenecek çiftlerin gelin araçlarına yazdırdığı, “Sevdamız Arıt yolu gibi hiç bitmesin”, “Arıt yolları gibi bitmesin aşkımız” yazıları geldi.

 

Kalaycı “ Önümüzdeki yıla tamamlanır” demişti

 

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın yerel basında yer alan açıklamalarında, “Kamu İhale kurumu (KİK), ikmal ihalesi 17 Ağustos 2016’da gerçekleştirilen ancak ihaleye giren firmaların itirazı nedeniyle yolun yapımı gecikti. Yol kamulaştırma bedelleri hariç 62 milyon liraya ihale edildi. Bartın-Arıt-Aydınlar karayolunun Arıt-Aydınlar arasında 6 kilometre ve Arıt-Çöme Boğazı arasında 9 kilometrelik yolun 4 kilometresi tamamlandı. Kalan 5 kilometrelik alanda çalışmalar devam ediyor. Arıt-Bartın arasındaki 29 kilometrelik bölüm de önümüzdeki yıla tamamlanır. Çalışmalar tamamlandığında Arıt’ın yol problemi ortadan kalkmış olacak.” ifadelerinde bulunmuştu.

Etiketler: arıt, arıt yolu, arıt aydınlar, yol, yol çalışması, il koordinasyon, hüsamettin özendi, turhan kalaycı, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri, yol haberleri, arıt haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06611
0.066462020-05-26 03:13:34