Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ARSLAN'DAN JET AÇIKLAMA...

ARSLAN'DAN JET AÇIKLAMA.

Okunma: 991

07.12.2018 10:44

Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Ulus Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Aktaş'ın adaylıktan çekilmesinin ardından Ulus ilçesinde CHP’nin diğer Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Selçuk Arslan açıklamalarda bulundu.

 

Sabri Aktaş’ın kendisi hakkında “Parti Üyesi Değil” söylemine yanıt veren ve bir dizi açıklamalarda bulunan CHP Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Selçuk Arslan şunları söyledi;

 

"31 Mart 2019 seçimlerinde Ulus ilçemizden CHP adına Belediye  Başkan aday adayıyım.  Bu gün yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığından çekilen partimizin diğer aday adayı olan Sabri Aktaş’ın açıklamaları beni gerçekten çok üzdü.

 

Adaylık teklifini elbette red edemezdim

 

Doğduğum, yaşamaktan zevk aldığım, bulunduğum her ortamda gururla kimliğini taşıdığım İlçemden üstelik tüm ailemizin bir neferi olduğu CHP’den adaylık teklifini elbette red edemezdim.  Benim için büyük gurur olan bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek, Belediye Başkanı olarak Ulus ilçemizde yerel yönetim anlamında yüzü gülen, evrensel  belediyecilik standartlarını yerele taşıyabilen, Küre Dağları dibinde çevreci, hayvansever ve insanı odağına alan politikaları uygulayabilmek için adayım.

 

Sayın Aktaş’ın bu gün basın toplantısında bilgi sahibi olmadan kamuoyuna açıklamış olduğu yanlış ifadeleri  altını çizerek düzeltmek isterim.

 

CHP’nin aktif üyesiyim

 

Cumhuriyet Halp Partisi’nin Ankara Yenimahalle aktif üyesiyim.  Eğer CHP Genel  Merkezinden  sorulmuş olsaydı, bunu çok net görebilirlerdi. Belediye Başkanlığı Aday adaylığım nedeniyle ikametgahımı Ulus’a aldığım için, üye kaydım sistemsel olarak sanırım önümüzdeki günlerde CHP Ulus İlçe teşkilatına taşınacaktır. Sayın Aktaş’ın yanlış olarak her cümlesinde belirttiği gibi değil, partide aktif üyeliğim devam etmektedir.

 

İkametgahım  Ulus’ta

 

Sabri Aktaş’ın  benim 20 yıldır Ankara’da olduğumu özellikle belirterek, Ulus’la bir ilgim olmadığı algısını yaratmaya çalışması ayrıca çok üzücü. Evet ben iş yaşamım gereği  20 yıldır Ankara’da yaşamaktayım.  Ama her Bayram’da, tatilimde ve özel günlerde Ulus’tayım. Ve Sayın Aktaş’tan çok daha fazla Ulusta olduğumu da tüm Ulus halkı bilmektedir.  Ulus’ta baba ocağım, kendime ait toprağım ve evim bulunmaktadır.  Ve Sabri Aktaş’tan çok daha kuvvetli bağlarım vardır.

 

Keşke arasaydı…

 

11 Yıldır CHP’de siyaset yapan Sayın Aktaş’ı aday adaylığım sürecine başlamadan bizzat arayarak aday adaylığımı kendisine ilettim ve düşüncelerini sordum. Kendisi adaylığı ile ilgili net bir açıklama yapmadı/yapamadı  en başta. Son gün, son saat aday adaylığı başvurusu yaptı. 27 Ekim Cumartesi 2018 tarihinde Ulus’ta birlikte yaptığımız aday adaylığı açıklamamızda yaptığı konuşmada;

 

- ‘Bu süreçte hangimiz adaylığa seçilirse arkasında tam destek olarak duracağız’ şeklinde ki sözünü görüyorum ki bu gün yerine getirmiyor.

 

CHP ilkelerine hiç uymuyor

 

Adaylıktan çekilme süreci sonrasında  bunun Ulus’ta seçimlerde sıkıntı yaratacağını belirtmesi ayrıca hem parti disiplinine, hem  11 Yıldır yöneticiliğini yaptığı CHP ilkelerine hiç uymuyor. İsterdim ki, ‘Adayımız Çetin Selçuk Arslan’a tam destek vererek, gördüğüm lüzum üzerine aday adaylığından çekiliyorum’ diyebilme siyasi olgunluk ve erdemine sahip olabilseydi…

 

Seçim sürecimize güç katacak bir tavrı sergileseydi

 

Bu kadar uzun süredir siyasi çalışmaların içinde, üstelikte yönetici olarak yer alan Sabri Aktaş, bu siyasi tecrübeyle keşke aday adaylığı ile ilgili taban potansiyelini de görebilseydi.  Ve yaptığı açıklamalar öncesi beni bir kardeşi, arkadaşı ve hemşerisi olarak, aynı partide de ortak hedefe koşan birisi olarak arayıp  basit siyasi tavır ve temelsiz  yanlış bilgileri  aktaracağına, partimize ve seçim sürecimize güç katacak bir tavrı sergileseydi.

 

Belediye Başkanlığını da kazanacağız

 

Kısaca, Ulus ilçemizde tüm halkımızı kucaklayacak, ayrıştırıcı, cezalandırıcı değil çağdaş, yüzü gülen ve halkın yanında olan bir belediyecilik için aday oldum. Ve kesinlikle Belediye Başkanlığını da kazanacağız.  Bu seçim sürecinde  başta Sabri Aktaş olmak üzere yüreği  aydınlık, geleceğe umut ve güvenle, mutlu bakan tüm Bartın halkının desteklerine ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim."

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.24088
1.241382020-02-29 13:26:47