Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ARSLAN: "İMAR PLANINI YENİDEN YAPACAĞIZ"...

ARSLAN: "İMAR PLANINI YENİDEN YAPACAĞIZ".

Okunma: 601

06.02.2019 16:07

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan Bartın Televizyonu stüdyolarında Ercan Aydın ile Er Meydanı programının konuğu oldu. Belediye Başkan Adayı Arslan Aydın’ın sorularını yanıtlerken izleyicilerden gelen sorulara da yanıt verdi. Arslan İmar Planına 3 bin itiraz olduğunu ve mağduriyetlerin olduğunu ifade ettiği konuşmasında İmar Planını yeniden yapıp mağduriyetlerin önüne geçeceklerini söyledi.

 

CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan 5 binden fazla görüntüleme alan programda çarpıcı tespitlerde bulunurken iddialı açıklamalarda yaptı. Trafik sorununu bilimsel çalışma ve verilerle hareket ederek kısa sürede çözeceklerini kaydeden Arslan, İmar Planının da yeniden yapılacağını ve tüm mağduriyetlerin giderileceğini söyledi.

 

Bartın’da su sorunu olduğunu ve marketlerde en çok satılan ürünün su olduğunu ifade eden Arslan suda çok ciddi indirim yapacaklarının da sözünü verdi. Bartın Belediyesinin 500 bin TL verip kitap bastırmasının yanlış olduğunu da dile getiren Arslan o parayla ihtiyacı olan vatandaşların düşünülmesi gerektiğini söylerken termik santral konusuna da net bir şekilde karşı olduklarını söyledi.

 

Arslan ayrıca Bartın’ın en önemli sorunlarının başında göç sorunu olduğunu belirtip, “Biz Bartın’da göçün engellenmesi için yatırımcı çekeceğiz. Çaycuma bu konuda bizi geçti. Limanımız var, ırmağımız var, turizm alanlarımız var. Bunları değerlendiremiyoruz. Bunları değerlendirip Bartın’a para girişi sağlayacağız.” dedi.

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/380669329435989/

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/294903314715735/

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/241614093383098/

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/1375227999301667/

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/326208474665576/

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/844910399180424/

 

“Trafik sorununu çözeceğiz”

 

Arslan ilk olarak trafik sorununa değinirken Bartın’da trafik sorununu çözecek bir Master Planı olmadığını ifade edip, “Bartın'ın trafik Master Planı hiç yapılmadı. Trafik sorununu çözme konusunda samimiyseniz bu planı yapacaksınız ve bu plana göre sorunu çözeceksiniz. Trafik Master Planı çevre yolları ve şehir içi yolların bir bütün olarak ele alınıp, bilimsel verilerle sorunun çözümüne yaklaşmaktır. Trafik sorununu Master Planı ile kısa sürede çözeceğiz. Ben yaptım odlularla değil, deneme yanılmalarla değil. Böyle bir şey zaten olamaz. Bu konu bilimsel kaynak ve verilerle ele alınacak. Göreve geldiğimizde ilk yıl içerisinde insanlar rahatlamayı hissedecekler. Ben halkımıza söz veriyorum Bartın Belediyesini halkımızla birlikte yöneteceğiz. " dedi.

 

“TOKİ Köprüsü’nün yeri yanlış”

 

TOKİ Köprüsü’nün yıllardır yapılamadığına ve şu an yapılmasının planlandığı yerinde yanlış olduğuna değinerek açıklamalarını sürdüren Arslan, “Defalarca kez bu sorunu çözeceklerini söylediler. Belediye ve iktidar sürekli topu birbirine attı.  Şu anda baktığımızda iki tarafta aynı ittifakın partileri konumundalar. Zihniyet denkleşti. TOKİ Köprüsü’nün yeri yanlış. Gölbucağı Kavşağına bağlanan köprünün karşılığı olur ama sanayinin arkasından yapılan köprüyü nereye bağlayacaksınız? Yapılacak TOKİ Köprüsü’nden trafik akışını nasıl sağlayacaksanız. Zaten 10 DK daha gitseniz Boğaz’daki hali hazır köprüden geçebiliyorsunuz. O köprü atıl duruma düşecek.” diye konuştu.

 

“İmar Planını yeniden yapacağız”

 

Binlerce kişinin mağduriyetine neden olan İmar Planının yeni bir plan olmadığını da ifade eden Arslan, “Bu planın değiştirilemeyecek ya da yeniden yapılamayacak şekilde ön şartı yoktur. Biz belediyecilik halkın derdine derman olmaktır diyerek yola çıktık. 3 bin itiraz var. İnsanlar neden durup dururken itiraz etsin? Plan özensiz yapılmış. Yoksa bu kadar itiraz olmazdı. İmar Planının yeniden yapılmasının önünde hiç bir engel yok. Biz bu İmar Planını yeniden belediye ve halkın ortak aklıyla çözeceğiz. Hiç kimsenin hakkının yenmesine izin vermeyeceğiz. Çünkü biz halkı temsil ediyoruz. İmar Planı çok fazla gündem oldu. 3 bin tane de itiraz var. Devlette devamlılık esastır. Bir karar alırken Bartın’ın geleceğini göz önüne alacaksınız. Bartın İmar planı bilimsel bir çalışmadır. Yeterli özen gösterilmeden yapılmış ki bu kadar itiraz var." dedi.

 

“500 bin TL ile ben ihtiyacı olanları düşünürüm”

 

Bartın Belediyesince 500 bin TL’lik maliyetle bastırılan kitap hakkında da konuşan Arslan, “Ben CHP belediyecilik anlayışı ile yola çıktım. Bizim belediyecilik anlayışımız sosyal belediyecilik anlayışıdır. O kitapların hangi derde derman olmasını düşünüyoruz. Yokluğun ve yoksulluğun tavan yaptığı bu zamanda bu yanlıştır. O 500 bin TL ile ben ihtiyacı olanları düşünürüm. İhtiyacı olanlara destek olur yardımcı olurum. Vatandaşın kitapçığa ihtiyacı yok. İşe, aşa ihtiyacı var. Biz sosyal projeleri bu tür fiziksel projelerin önünde tutuyorum. Ben 500 bin TL verip kitap bastırmazdım ve yapmayacağımda.” dedi.

 

“Marketlerde en çok satılan ürün su”

 

Bartın’da marketlerde en çok satılan ürünün su olduğuna dikkat çeken Arslan, “"Bartın'da marketlerde en çok satılan ürün su. Sularımız akıyor, kavşak suyu çeşmelerimiz sabah bembeyaz akıyor. Hala aspesli borularımız var. Bizim hedefimiz şu; insanların evinden içilebilir su akacak. Ben evlerden akan suyun içilebilir olacağının garantisini veriyorum. Suyun insan sağlığıyla ilgili problemini çözemedik. Evet, sularımız akıyor ama bizim hedefimiz içilebilir su. Bunun garantisini veriyoruz. Suda çok ciddi indirime gideceğiz. Vatandaşımıza da bunun sözünü veriyorum. 500 bin TL verip kitap bastıracağınıza biz suda indirim yapacağız. O parayı insanların yükünü hafifletmekte kullanacağız. Vatandaşın derdine derman olmalıyız. Buradan bunun da sözünü veriyoruz. Bartın Belediyesi de bunu yapabilme gücüne sahip.” diye konuştu.

 

“Çaycuma bizi geçti”

 

Bartın’ın en önemli sorununun göç olduğunun altını çizerek açıklamalarını sürdüren Arslan, “Bartın’ın en önemli sorununu yatırımcı çekerek çözeceğiz. Bartın’a para girişini sağlamak zorundayız. Turizmi hareketlendirmek zorundayız. Limanımız var bunu da değerlendirmek durumundayız. Fabrika yapılacaksa Bartın’a fabrika çekmeliyiz. Eğer hiçbir şey yapmazsak kimsenin çocuğu Bartın’a dönmez. Bakın Çaycuma bizi geçti. Çaycuma’da CHP’li bir belediye var. CHP’li belediyeleri merak edenler varsa Çaycuma’ya bakmalarını isterim. Neden Bartın’da insanlarımız hem yaşayıp hem geçinemesin. Bartın, Çaycuma’dan çok daha büyük bir yer. Bartın çok daha önce kurulmuş, medeniyetin çok daha önce başladığı bir şehir. Neden sahip çıkamıyoruz? Biz Bartın’a sahip çıkacağız. Bunlarda lafta kalmayacak. Yatırımcı çekeceğiz. Limanı, turizmi ve tarımı en iyi şekilde kullanacağız. Bir Belediye Başkanının ömrü 5 senedir. Ben 5 sene sonra tüm Bartın halkının “İyi ki bu arkadaşımızı seçmişiz” diyeceği bir Belediye Başkanı olacağım. Beklentim, hedefim budur.” dedi.

 

“Termik santral istemiyoruz”

 

Termik santral konusuna da değinen Arslan, “Amasra ve Bartın’a termik santral yapılmasına karşıyız. Kurulacak termik santral insanları zehirleyecektir. Çatalağzı bölgesinde bunu yaşayanlar var. Bizim tavrımız net. Biz termik santral istemiyoruz. Bugüne kadar termik santrali kuramadılarsa bunun sebebi Bartın Platformu ve Bartın halkının dik duruşudur. Şirketin kömür çıkarmasına karşı değiliz ancak termik santral kurulmasına net bir şekilde karşıyız.” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0656
0.066072020-05-27 01:57:13