Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ARSLAN: ONLAR YAPAMAZ DİYECEK AMA BİZ YAPACAĞIZ...

ARSLAN: ONLAR YAPAMAZ DİYECEK AMA BİZ YAPACAĞIZ.

Okunma: 438

13.03.2019 11:40

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Belediye Başkanı Mehmet Arslan Bartın’ın kronikleşen sorunlarına mevcut yönetimin kalıcı çözümler getiremediği gibi geçici çözümlerde dahi yetersiz kaldığını ifade ederek, “Sular şehri Bartın’da marketlerde en çok satılan ürünlerden biri içme suyu. Musluklarından akan suyu içemeyen halkımız, sorunları çözmek yerine mazeret üretenlere gereken yanıtı sandıkta verecek. Bartın’da baharla birlikte yeni bir dönem başlayacak. Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal belediyecilik anlayışıyla sadece bir dönemde Bartın’da çok şey değişecek. Suya % 40 indirimle göreve başlayacak ve en kısa sürede kaliteli, içilebilir suyu halkımıza sunacağız.” Dedi.

 

Suyuna güvenilmeyen bir şehirde yaşıyoruz

 

CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan Bartın’ın sular şehri olmasına karşın marketlerde en çok satılan ürünlerden birinin hazır su olduğunu kaydederek şunları söyledi; “Kentimizde sorunlar birikmeye devam ederken ne yazık ki birileri seçim derdinde. Biz ise halkımızla birlikte dertlenenlerden ve dertlere derman olmak için yola çıkanlardanız. Bartın gibi bir sular şehrinde marketlerde en çok satılan ürünlerden birinin hazır su olması çok çarpıcı. İnsanlarımız musluklarından akan suyu içemediği gibi çay demlemekte bile kullanamıyor. Musluktan akan suyuna güvenilmeyen bir şehirde yaşıyoruz ve bu suya çok yüksek ücretler ödüyoruz.

 

Hazır suya mecbur bırakılıyoruz

 

Musluklarından akan suya güven duyamayan halkımız marketlerde satılan hazır suya mecbur bırakılıyor. Halkımız, bütçesinden önemli bir payı marketlerden aldığı hazır sulara harcıyor. Yıllardır Bartın’da su sorununu çözemeyen ancak bugün seçim derdiyle israfta tavan yapanlara, sorunları çözmek yerine mazeretler üretenlere halkımız gereken yanıtı sandıkta verecek.

 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımız kazanacak

 

Bartın halkının destekleriyle beraber Cumhuriyet Halk Partisi Bartın’da yerel yönetim anlayışını tamamen değiştirecek. Bartın’da baharla birlikte yeni bir dönem başlayacak ve sadece bir dönemde çok şey değişecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte Bartın’da kısa sürede değişim başlayacak. Bu değişimlerden ilki de su ücretlerinde olacak. Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımız kazanacak.

 

Su ücretlerinde % 40 indirim yapacağız

 

Su ücretlerine % 40 oranında indirimin sözünü halkımıza veriyoruz. Onlar ‘Nasıl olur? Yapamazlar’ diyecekler. Biz ise söz verdiğimiz gibi Bartın’da su ücretlerini % 40 oranında düşüreceğiz. Belediye bütçesinden harcanan ve nereye harcandığı açıklanamayan 17 milyon TL’lik harcama kalemini biz halkımızın geçimini rahatlatmak için, derdine derman olmak için kullanacağız. Böylece suda % 40 indirim sözümüzü kolaylıkla yerine getireceğiz. Sadece su konusunda değil birçok alanda halkımızı rahatlatacak çalışmalara imza atacağız.”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04103
0.041542020-05-28 08:25:53